Vëllimi i tregtimit të ETH u rrit shumë më shpejt sesa ai i BTC në gjysmën e parë të 2021

Vëllimet e tregtimit për ETH u rritën me 1,461% gjatë gjysmës së parë të vitit 2021.

Vëllimi i tregtimit të ETH u rrit shumë më shpejt sesa ai i BTC në gjysmën e parë të 2021

Aktivi i dytë më i madh në botë i kriptos ka fituar terren në Bitcoin (BTC) për sa i përket rritjes së vëllimit të tregtisë gjatë gjysmës së parë të këtij viti sipas një raporti të ri.

Vëllimi i tregtimit të Eter u rrit më shpejt se ai Bitcoin në gjysmën e parë të këtij viti, sipas një raporti të ri nga shkëmbimi kryesor i kriptave amerikane Coinbase.

Raporti Institucional Coinbase "H1 2021 in Review", i lëshuar të hënën, pranoi se gjysma e parë e këtij viti ka qenë një nga periudhat më aktive të regjistruara për kripto, me disa ngritje të reja të të gjitha kohërave në çmime, miratimin e përdoruesve dhe tregtimin aktiviteti

Duke marrë të dhëna nga 20 shkëmbime në të gjithë globin, raporti zbuloi se vëllimi i tregtimit për Bitcoin arriti në 2.1 trilionë dollarë për periudhën, një rritje prej 489% nga 356 miliardë dollarë gjatë gjysmës së parë të vitit të kaluar.

Vëllimi i përgjithshëm i tregtimit të Eterit (ETH) arriti në 1.4 trilionë dollarë, por rritja e tij ishte shumë më e shpejtë, me 1,461% nga 92 miliardë dollarë në gjysmën e parë të vitit 2020. Coinbase vërejti se ka qenë periudha e parë e qëndrueshme kohore që ritmi i tregtimit të Eter tejkalon Bitcoin-in .

Hulumtimi gjithashtu mati kapitalizimin e përgjithshëm të kriptos në treg, i cili filloi vitin në 769 miliardë dollarë, arriti kulmin në 2.4 trilionë dollarë në maj dhe e përfundoi periudhën në 1.4 trilionë dollarë, duke regjistruar një fitim neto prej 86% të vitit deri më sot.

Related: Ethereum ka baza të forta, përse pse tregtarët pro nuk mbajnë interes në ETH?

Ai vuri në dukje se pjesa më e madhe e fitimeve të BTC erdhi gjatë Q4 2020 dhe Q1 2021 përpara se çmimi i aseteve të kriptos të binte në Q2 2021. Aktualisht ajo po tregton me 38.8% nga më të lartat e saj të 13 Prillit prej 65,899 dollarë.

Nga ana tjetër, Ether, pa shumicën e fitimeve të tij në TM2 2021 kur u dyfishua në çmim për të arritur një lartësi të të gjitha kohërave prej 4,357 $ në 12 maj. Sidoqoftë, ajo është tërhequr edhe më thellë prej 47.4% në nivelet aktuale.

Lexo artikullin:  CBDC -të 'shpikur në ferr nga vetë Satanai' thotë presidenti i ASI -t, Rich Checkan

Aktivi i dytë më i vlefshëm i kriptos vlerësoi 895% gjatë periudhës 12-mujore dhe 210% gjatë periudhës gjashtë-mujore që mbaron më 30 qershor. Coinbase atribuoi një numër faktorësh kësaj duke përfshirë rritjen e përdorimit në financat e decentralizuara, optimizmin e investitorëve në tranzicionin e rrjetit për të provuar aksionet dhe ngritjen e zgjidhjeve të shkallëzimit të nivelit dy për rrjetin.

Në janar, CryptoPumpLajmet parashikuan që Ether do të bëhej aktivi kryesor për investitorët në vitin 2021. Si BTC ashtu edhe ETH janë mbledhur gjatë javës së kaluar, duke fituar 32.4% dhe 27.7%, respektivisht, sipas CoinGecko.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju