Genesis Digital Assets mbledh 125 milionë dollarë ndërsa sektori i minierave rrotullohet në perëndim

Genesis përgatitet për më shumë se trefishim të aftësisë së saj të shkëputjes nga 2.6 EH / s në 8.1 EH / s.

Genesis Digital Assets mbledh 125 milionë dollarë si sektorët e minierave në qendër të perëndimit

Pasuritë Digital Genesis në të vërtetë kanë përfunduar të jenë kompania aktuale e minierave Bitcoin për të mbledhur miliona drejt përgatitjes për rritje agresive në mes të eksodit të minatorëve nga Kina për shkak të goditjes së saj në sektor.

Më 28 korrik, Genesis zbuloi se në të vërtetë kishte mbyllur një raund të financimit të kapitalit prej 125 milion dollarë të udhëhequr nga UK Kingsway Capital Kryeqyteti do të vihet në lëvizje për të blerë pajisje minerare dhe për të lëshuar qendra të reja informacioni në Shtetet e Bashkuara dhe zonën Nordike.

Lidhur me ofertën gjithashtu do të shihni CEO i Kingsway Capital, Manuel Stotz, të regjistrohet në bordin e drejtorëve të Genesis. Stotz theksoi përvojën thelbësore të Zanafillës në miniera. "Ekipi i GDA-së ka ndërtuar ferma minierash Bitcoin në shkallë të gjerë për gati tetë vjet dhe industria ka ekzistuar vetëm për dymbëdhjetë," deklaroi ai, duke përfshirë:

"Bitcoin do të jetë teknologjia më e rëndësishme për përfshirjen financiare të të varfërve dhe bankave globale dhe minierat sigurojnë siguri për ta bërë këtë të mundur."

Zanafilla aktualisht përfaqëson një hashrate të përgjithshme prej 2.6 exahashes për 2nd (EH / s), ekuivalente me më shumë se 2.6% të hashrate ndërkombëtare. Kompania parashikon të rrisë aftësinë e saj me më shumë 5.5 ekzashas deri në fund të vitit 2023, duke synuar një aftësi të qendrës së informacionit prej më shumë se një gigavat.

Që nga lëshimi në 2013, Genesis përafron se në të vërtetë ka minuar Bitcoin me vlerë më shumë se 1 miliard dollarë.

Genesis nuk është e vetme në dëshirën për të rritur për të zgjeruar operacionet e saj në mes të goditjes minerare të Kinës, me minatorin amerikan Stronghold të deklarojë një ofertë fillestare publike prej 100 milion dollarësh (IPO) në 27 korrik për të zgjeruar hasharatin e saj funksional me rreth 75% nga 3,000 petahashes për sekondë (PH / s) deri në 5,300.

Related: Mësuesi i drejtësisë kërkon udhëzime për miniera kripto përgjatë seancave dëgjimore të Senatit të Shteteve të Bashkuara

Lexo artikullin:  Kamboxhia eksploron transaksionet ndërkufitare të Bakong të ngjashëm me CBDC

Më 28 korrik, BIT Mining me bazë në Kinë zbuloi se kishte marrë pjesë në të vërtetë në një kontratë për të marrë 2,500 prodhues të minierave krejt të reja me vlerë 6.6 milion dollarë për lëshim në Kazakistan, duke u përgatitur për një rritje të hashrate prej 165 PH / s.

Megjithë zhvendosjet agresive nga kompanitë minerare në shkallë industriale për të shkallëzuar operacionet e tyre përtej Kinës, CryptoPumpLajmet raportuan se hashrate në fakt ka përfunduar në mënyrë të konsiderueshme të decentralizuar gjatë 12 muajve të mëparshëm, me kompanitë më të vogla duke rritur pjesën e tyre të fuqisë hashing ndërkombëtare.

CryptoPumpNews gjithashtu njoftoi se hashrate kineze në të vërtetë kishte rënë progresivisht për më shumë se një vit që çoi në goditje, me fuqinë hash të Kinës duke shmangur 75.5% të ndërkombëtarëve në shtator 2019 në 46% që nga prilli 2021.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju