Ligji gjerman që u mundëson fondeve institucionale të mbajnë kripto hyn në rezultatAug 2

Rreth 415 miliardë dollarë investime financiare mund të hyjnë në kripto-monedha pasi ligjet e reja që qeverisin Spezialfonds gjermane hyjnë në fuqi.

Ligji gjerman që lejon fondet institucionale të mbajnë kripto hyn në fuqi më 2 gusht

Duke filluar nga 2 gusht 2021, fondet institucionale gjermane do të kenë aftësinë të mbajnë deri në 20% të pronave të tyre në kripto -monedha, duke krijuar potencialisht fazën për miratimin më të gjerë të Bitcoin (BTC) dhe pronave të tjera kripto nga fondet e pensioneve të vendit.

Siç raporton Bloomberg, ndryshimet e reja të ligjit përcaktojnë udhëzimet për investimet financiare që qeverisin Spezialfonds, të quajtura gjithashtu fonde unike, të cilat janë në dispozicion vetëm për financuesit institucionalë, siç janë fondet e pensioneve dhe kompanitë e sigurimeve. Spezialfonds aktualisht trajtojnë prona me vlerë rreth 2.1 trilion dollarë, ose 1.8 trilionë euro.

Related: Fondet mbrojtëse shohin rënien e tregut kripto si një shans për investime financiare

Tim Kreutzmann, i cili punon për shoqatën e fondeve të përbashkëta gjermane BVI, informoi Bloomberg se shumë fonde ka të ngjarë të mbeten të listuara mirë nën 20% në fillim, duke përshkruar:

“Nga njëra anë, investitorët institucionalë si siguruesit kanë kërkesa të rrepta rregullatore për strategjitë e tyre të investimeve. Dhe nga ana tjetër, ata gjithashtu duhet të duan të investojnë në kripto. "

Udhëzuesi krejt i ri, i cili u miratua në fillim të korrikut, përfaqëson një zhvillim thelbësor në mënyrën se si ligjvënësit gjermanë qeverisin pronat dixhitale. Autoriteti Federal i Mbikëqyrjes Financiare të Gjermanisë, i quajtur më mirë BaFin, vazhdon të këshillojë kujdes në lidhje me investimin e aseteve dixhitale. Në të njëjtën kohë, qeni roje monetare motivon zhvillimin e blockchain në vend.

Gjermania filloi për herë të parë një metodë të detajuar blockchain në vitin 2019, duke promovuar 44 procedura adoptimi që do të kuptohen deri në fund të vitit 2021. Metoda krejt e re për blockchain dhe kripto gjithashtu paraqiti procedura që do ta bënin shumë më të lehtë për financuesit të kenë akses për investimet financiare dixhitale.

Vendi gjithashtu ka përfunduar të jetë një treg kryesor për artikujt e shkëmbyer me kriptomonedhë, ose ETP. Si KriptoPumpLajmet e raportuara, ofruesi i artikujve të investimeve financiare 21Shares ka bashkëpunuar në të vërtetë me komisionin gjerman të brokerimit për të ofruar ETP-të të fokusuara në kripto për gati 3 milionë klientë.

Lexo artikullin:  Bitfinex nis urën e parë L2 nga CeFi në DeFi

Related: Binance do të mbyllë derivatet e kriptove që shesin Evropën

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju