Shkoi në 31 sekonda: IDO e Yield Guild Games mbledh 12.5 milion dollarë nga vetëm 32 pjesëmarrës

Oferta fillestare e DEX e 12.6 milion dollarë e Lojërave Kolektive për të fituar, Yield Guild Games, u shit në vetëm 31 sekonda për vetëm 32 pjesëmarrës.

Shkoi në 31 sekonda: IDO e Yield Guild Games mbledh 12.5 milion dollarë nga vetëm 32 pjesëmarrës

Yield Guild Games (YGG), një kolektiv i lojtarëve për të fituar, përfundoi ofertën e tij fillestare DEX përmes platformës Miso të SushiSwap në më pak se një minutë sot.

Oferta pa YGG të mbledhë afërsisht 12.5 milion dollarë më 27 korrik, me shitjen e simbolit që shpërndau 25 milion argumente ose 2.5% të furnizimit të tokës prej 1 miliardë të projektit përmes një ankandi Hollandez. Shenjat YGG u shitën për afërsisht 0.50 dollarë secila.

Investitorët e zhgënjyer kritikuan shitjen pasi 32 portofola e shteruan ndarjen në 31 sekonda, edhe pse anëtarësia e YGG në Discord tejkalon 47,000.

Një adresë e vetme duket se ka qenë në gjendje të kapë 4.5 milion argumente ose 18% të monedhave të disponueshme në ofertë, megjithëse vëzhguesit kanë spekuluar se blerësi ka të ngjarë të ishte një grup.

Bashkëthemeluesi i YGG, Gabby Dizon i tha CryptoPumpLajmi se projekti ka qenë në kontakt me disa nga blerësit, duke vënë në dukje adresat e blerjes që përfaqësonin grupet e anëtarëve afatgjatë të komunitetit të cilët kishin "[grumbulluar] kapital së bashku për një blerje të madhe".

"Pra, nuk janë blerë vetëm 32 balena, por ishin 32 kuleta që përfaqësonin grupe të ndryshme besimtarësh afatgjatë të vizionit tonë."

Dizon gjithashtu vuri në dukje se token është planifikuar të fillojë tregtinë në SushiSwap më vonë sot me shumë likuiditet, duke u siguruar investitorëve mundësi shtesë për të hyrë në token YGG.

Në një postim në blog, Dizon falënderoi komunitetin e projektit për mbështetjen dhe pjesëmarrjen e tij, duke deklaruar: "Ne po presim me padurim të fillojmë airdropin e komunitetit tonë ku shenjat YGG do t'u jepen anëtarëve më aktivë dhe të angazhuar të esnafit tonë, veçanërisht atyre që kanë ka qenë me ne që nga fillimi. ”

Duke ecur përpara, Lojërat e Sportit të Yield së shpejti do të përfundojnë një airdrop të komunitetit duke shpërndarë shenja për anëtarët e saj më aktivë. Projekti gjithashtu do të nisë së shpejti një program minerar në komunitet.

Lexo artikullin:  Hapjet: 5 vjet pas dilemës DAO si dhe pirun i fortë Ethereum

YGG gjithashtu synon të zgjerojë programin e saj të sponsorizimit, i cili lehtëson dhurimin e Axie Infinity në lojë monedhën Small Love Potion (SLP) për lojtarët YGG për mbarështimin e Axies - krijesa fantastike të mbledhshme që banojnë në lojë.

Muajin e kaluar, YGG mblodhi 4 milion dollarë në një raund të financimit të Serisë A që përfshinte pjesëmarrjen nga Mechanism Capital, ParaFi Capital dhe investitori kryesor Bitkraft Ventures.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju