Huobi shkatërron ish-operatorin e këmbimit në Kinë

Lëvizja e Huobi pason një vendim të ngjashëm nga kripto Exchange OKEx, i cili vendosi të shpërndajë njësinë e tij me bazë në Kinë në fund të qershorit.

Huobi shkatërron ish-operatorin e këmbimit në Kinë

Palët e interesuara në firmën kineze që u themelua për të operuar shkëmbimin e monedhave kriptomonedhe Huobi kanë vendosur të shpërndajnë njësinë ekonomike, sipas të dhënave në dispozicion të publikut.

Firma, Beijing Huobi Tianxia Network Technology Ltd., u krijua në fund të vitit 2013 dhe është 70.52% në pronësi të Li Lin, themeluesit dhe CEO i Huobi Group. Ka 10 milion juan (1 milion dollarë) kapital të regjistruar dhe gjithsej pesë filiale. 

Duke kaluar rezolutën në favor të shpërbërjes më 22 korrik, palët e interesuara tani do të vazhdojnë të çregjistrojnë Beijing Huobi Tianxia brenda 45 ditëve. Kreditorëve u kërkohet të deklarojnë pretendimet e tyre pranë ekipit të likuidimit, të kryesuar nga Li, brenda të njëjtit kornizë kohore.

"Ky është një entitet që Huobi e ka regjistruar në Pekin vite më parë, në fazat e hershme të zhvillimit," tha Huobi për CryptoPumpLajme: "Për shkak se ky njësi nuk ka pasur asnjë operacion biznesi, është i panevojshëm dhe ka aplikuar për anulim."

Deri në kohën e shkrimit, çmimi i aksionit të Huboi Technology Ltd., gjithashtu në pronësi të Li dhe është një filial i Huobi Group, ka rënë me 21.88% gjatë orëve të tregtimit më 27 korrik.

Regjistrimet e disponueshme për publikun gjithashtu zbulojnë se OKEx - i cili, si Huobi, u zhvendos jashtë shtetit pas goditjes së kriptos në Pekin 2017 - gjithashtu vendosi të shpërndajë një entitet me bazë në Kinë të quajtur Beijing Lekuda Network Technology Co., Ltd. në 24 qershor. Themeluesi i OKEx Mingxing Xu, i njohur gjithashtu si Star Xu, do të mbikëqyrë procesin e likuidimit dhe pastrimit për kompaninë. 

Related: Industria e kripto e Kinës është zhdukur? Goditja e Pekinit vazhdon të dërgojë valë tronditëse

Shpërbërja e të dy entiteteve vjen në mes të një periudhe të re të presionit të qeverisë mbi industrinë e kriptovalutave, me synime duke përfshirë mediat sociale dhe praninë e saj në internet, si dhe vendet e minierave. Bobby Lee, i cili operoi shkëmbimin e parë të kriptove të Kinës BTCChina, kohët e fundit shprehu frikën e tij se brenda 4 ose 5 viteve, Pekini mund të bëjë një lëvizje për të ndaluar kriptomonedhën plotësisht.

Lexo artikullin:  Koleksioni NFT i ndërtuar duke përdorur AI provokon pyetje të vështira në lidhje me artin

Paralelisht, zhvillimi i një juani dixhital të centralizuar, të emetuar nga banka qendrore, e-CNY, vazhdon me shpejtësi, si një rival i qartë shtetëror për kriptovalutat e decentralizuara.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju