Kazakistani gjoja i lejon bankat të përpunojnë blerje kripto

Një punë krejt e re në Kazakistan synon të lejojë kompanitë rajonale të kriptove të ofrojnë shërbime të investimeve financiare në mënyrë të ligjshme.

Raportohet se Kazakistani do të lejojë bankat të përpunojnë blerje kripto

Qeveria federale e Kazakistanit gjoja po përgatitet të licencojë zyrtarisht organizatat bankare rajonale për të hapur llogari kursimi për marrëveshje me kriptomonedhë.

Disa banka në Kazakistan do të autorizohen shpejt zyrtarisht për të shërbyer biznesin dhe kompanitë që ofrojnë ekspozim direkt ndaj kriptomonedhës si Bitcoin (BTC), njoftoi të dielën kanali rajonal i lajmeve Khabar 24.

Duke cituar drejtuesit nga Industria e Qendrave të të Dhënave dhe Shoqata Blockchain e Kazakistanit, raporti mban në mend se është e pasigurt se cilat banka ose banka do të merrnin pjesë në punën e pilotit. Shkëmbimet e kriptomonedhës do të kenë aftësinë të pajtohen me bankat duke u regjistruar për punë në Qendrën Financiare Ndërkombëtare Astana, një qendër e rëndësishme monetare në Kazakistan.

Puna e pilotit supozohet se do të zgjasë një vit, me qëllim që të lejojë kompanitë rajonale të kriptove të ofrojnë në mënyrë të ligjshme shërbime të investimeve financiare në kripto dhe të lejojnë financuesit të blejnë dhe ofrojnë kripto -monedha si Bitcoin në mënyrë të sigurt. Si pjesë e punës, qeveria federale e Kazakistanit do të thotë gjithashtu të shqyrtojë kërcënimet e ardhshme të lidhura me investimet financiare në monedhën dixhitale, pasi tregtia me kripto nuk është përqafuar ende ligjërisht në vend, vëren raporti.

Industria e Qendrës së të Dhënave dhe Shoqata Blockchain e Kazakistanit nuk reaguan menjëherë ndaj CryptoPumpLajmet kërkojnë vërejtje.

Related: Qeveria federale e Kazakistanit për të prodhuar udhërrëfyes për krijimin e tregut të kriptove

Lajmi vjen në mes të Republikës së Kazakistanit duke tërhequr vëmendjen e madhe nga minatorët e kriptovalutave në mbarë botën për shkak të një goditjeje të vazhdueshme të minierave të kriptos në Kinë Disa nga bizneset më të mëdha kineze të minierave të kriptos, Bitmain dhe Canaan, kanë filluar të merren me entitete në Kazakistan për të drejtuar qendra dhe shërbime minerare. në kombin.

Pavarësisht se tregu i minierave të kriptove po merr një vrull të konsiderueshëm në Kazakistan, është ende para kohe të rekomandohet një lëvizje e madhe e fuqive kineze të kripto -minierave në vend, tha presidenti i shoqatës Alan Dordjiev.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju