Shpenzimet masive të qeverisë për përshpejtimin e adoptimit të kriptove: Senatorja Cynthia Lummis

Senatorja Cynthia Lummis tha se inflacioni dhe shpenzimet masive të qeverisë po përshpejtojnë miratimin e aseteve dixhitale.

Shpenzimet masive të qeverisë për përshpejtimin e adoptimit të kriptove: Senatorja Cynthia Lummis

Senatori Republikan dhe ithtarja e Bitcoin Cynthia Lummis tha se shpenzimet masive të qeverisë po përshpejtojnë miratimin e kriptos.

Lummis bëri komentet ndërsa ndau një intervistë që bëri me "Varney & Co" në rrjetin kabllor Fox Business më 29 korrik, në të cilën ajo bëri thirrje për një kuti rëre rregullatore dhe mbështetje për të tërhequr minatorët e Bitcoin për t'u vendosur në shtetet e SHBA.

Në Twitter ajo deklaroi se "shpenzuesit e mëdhenj të qeverisë po bëjnë (rastësisht) shumë më tepër për të përshpejtuar miratimin e aseteve dixhitale sesa unë", dhe pohoi se poshtërimi i dollarit amerikan po i shtyn qytetarët të ruajnë vlerën në asetet dixhitale, si p.sh. Bitcoin. Jo se kjo ishte domosdoshmërisht një gjë e mirë:

"POR të kalosh Amerikën më thellë në një vrimë është një mënyrë budalla, inflacioniste dhe krejtësisht e padëshirueshme për të çuar ppl në asete dixhitale."

“Unë dua që USD të vazhdojë si monedha rezervë e botës. Ne duhet të mbretërojmë në shpenzimet dhe të mbështesim inovacionin financiar në tokën e SHBA, "shtoi ajo.

Gjatë intervistës në TV kabllor, Lummis dha mendimet e saj në seancën dëgjimore të 27 korrikut të mbajtur nga Komiteti Bankar i Senatit në lidhje me rreziqet e kriptos dhe ofroi pikëpamje mbi peizazhin rregullator që ecën përpara.

Senatori theksoi që hapi i parë duhet të jetë "përkufizime të mira të forta" për të cilat bihet dakord në legjislacion dhe bëri thirrje për "një kuti rëre rregullatore ku të gjithë i kuptojnë rregullat, por inovacioni mund të ndodhë ende i pakufizuar".

Lummis deklaroi se "ne duam të sigurohemi që Bitcoin mund të vazhdojë të shërbejë si një depo e mirë vlere", dhe ajo duket se e shikon pasurinë kryesisht në atë mënyrë. Sidoqoftë, ajo gjithashtu vuri në dukje se nëse SH.B.A. do të ndiqnin rrugën e El Salvadorit dhe do të bënin tenderin ligjor të BTC, ajo do të duhej të rregullohej nën aktin e sekretit bankar, ligjet kundër parave dhe në një mënyrë që të "shkatërrohej" nëse përdoret në mënyrë të paligjshme.

Lexo artikullin:  Q & A: Çfarë po bëhet i pasaktë sot sektori DeFi?

Ithtarja e Bitcoin gjithashtu tha se ajo dëshiron të shohë mirëpritjen e SH.B.A.-së dhe të mbështesë minatorët e kripto që janë dyndur në vend pas ndalimit kinez të minierave:

“Ne duam të sigurohemi që këta minatorë […] mund të vijnë në vende si Pennsylvania, Texas, Wyoming dhe gjetkë. Aty ku ata mund të marrin energjinë për ta minuar atë dhe pastaj pasi të jetë prodhuar ajo mund të jetë në blockchain në një mënyrë që rrit avantazhet e monedhës jo-fiat që ka kriptovaluta ".

Related: Profesori i drejtësisë bën thirrje për rregullimin e minierave kripto gjatë dëgjimit të Senatit Amerikan

Lummis është një hodler në Bitcoin e cila më parë deklaroi se ishte e lumtur për të blerë rënien në qershor dhe ka avokuar për mbajtjen e BTC si pjesë e një strategjie të diversifikimit të pensionit. Sidoqoftë, ndjenjat e saj pro-kripto nuk u ndanë nga senatori demokrat Sherrod Brown dhe të tjerët gjatë dëgjimit të fundit të Komitetit të Bankave të Senatit.

"Pas një dekade përvojë me këto teknologji, duket e sigurt të thuhet se shumica dërrmuese nuk kanë qenë të mira për askënd përveç krijuesve të tyre," tha Brown në fjalën e tij hapëse.

“Ata pretendojnë të mundësojnë 'transparencë'. Mbështetësit e tyre flasin për 'demokratizimin e bankave'. Nuk ka asgjë "demokratike" ose "transparente" në lidhje me një rrjet të përhapur të parave qesharake në internet ".

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju