NCR Corporation përgatitet të blejë biznesin e Bitcoin ATM LibertyX

LibertyX aktualisht shërben 20,000 shitës me pakicë në SHBA me 9,500 ATM kripto.

NCR Corporation planifikon të blejë kompaninë Bitcoin ATM LibertyX

Ofruesi i shërbimit të inovacionit të ndërmarrjeve NCR Corporation në të vërtetë ka zbuluar një marrëveshje për të blerë LibertyX, biznesi që lëshoi ​​ndër ATM -të e para të shitjes me pakicë Bitcoin.

Në një deklaratë të së hënës, NCR deklaroi se parashikonte të blinte LibertyX më vonë këtë vit në varësi të autorizimeve dhe miratimeve të licencimit rregullator. Kompania deklaroi se ishte e përgatitur për të siguruar aftësitë e LibertyX si pjesë e opsioneve të saj për bankat, tregtarët dhe institucionet e ngrënies, duke sugjeruar që klientët e NCR mund të shohin tërheqje kripto, blerje dhe funksione pagese pasi të përfundojë oferta.

"Klientët tanë kërkojnë një zgjidhje të plotë të monedhës dixhitale, duke përfshirë aftësinë për të blerë dhe shitur kriptomonedhë, për të kryer dërgesa ndërkufitare dhe për të pranuar pagesa të monedhës dixhitale nëpër kanale dixhitale dhe fizike," tha shefi i inovacionit i NCR Tim Vanderham

Related: LibertyX nis shitjet e Bitcoin-it në para në ATM në Shtetet e Bashkuara

LibertyX në të vërtetë ka lejuar përdoruesit të bëjnë blerje me kripto në një sërë tregtarësh në Shtetet e Bashkuara duke përdorur aplikacionin e saj celular ose përmes rrjetit të tij të ATM -ve Bitcoin (BTC). Sipas kompanisë, ajo aktualisht shërben 20,000 shitës me pakicë në SHBA me 9,500 kripto ATM.

Sipas informacionit nga CoinATMRadar, ka më shumë se 24,481 ATM kripto në planet në kohën e publikimit, me tregun që në fakt ka përjetuar zhvillim të shpejtë në 2021. Bitcoin Depot, ndër mbajtësit më të mëdhenj të rrjetit të ATM -ve Bitcoin, kohët e fundit zbuloi një bashkëpunim me Circle K, duke çuar në konfigurimin e më shumë se 700 ATM -ve Bitcoin në SHBA dhe Kanada.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju