Koleksioni NFT i ndërtuar duke përdorur AI provokon pyetje të vështira në lidhje me artin

Inteligjenca artificiale në fakt është përdorur për të zhvilluar një koleksion NFT të motivuar nga CryptoPunks - dhe është e çuditshme të thuash më së paku.

Koleksioni NFT i ndërtuar duke përdorur AI provokon pyetje të vështira në lidhje me artin

Një koleksion i NFT-ve në fakt është motivuar nga mantra se "gjithçka është një remix"-dhe siguron një analizë ekstreme krejt të re të CryptoPunks

Bastard GAN Punks thotë se qëndron përballë vlerave standarde estetike të botës së artit duke pranuar shëmtinë dhe çuditshmërinë.

Çdo NFT në këtë koleksion është pa gjini. Kjo u arrit duke marrë të gjithë bashkëpunëtorët e CryptoPunks - përfshirë flokët dhe syzet e tyre - dhe duke përdorur sistemin e ekspertëve për të zhvilluar antike të reja.

Në përgjithësi, Bastard GAN Punks merret me një shqetësim interesant: Me krijuesit që bëhen më të zgjuar dhe më të zgjuar, po përfundon se është më e vështirë për njerëzit të identifikojnë atë që është bërë nga njeriu.

Detyra synon të provokojë individët duke i bërë ata të kërkojnë shqetësime djegëse për veten e tyre: Çfarë është arti? A janë mjetet që artisti përdor për të zhvilluar artistët e vërtetë? Dhe a mund të jetë zhvillimi i krijuesit po aq i rëndësishëm sa diçka e krijuar nga njeriu?

Grupi që qëndron prapa Bastard GAN Punks deklaron gamën e madhe të mjeteve të imagjinatës atje, të çiftëzuara me algoritme të inteligjencës artificiale, po mjegullojnë kufijtë e standardeve të pajtuara.

Parimi është krijuar për të qenë ftues për ata që po marrin një shenjë jo të dëmshme për herë të parë - të gjithë duke përkujtuar sesi kjo detyrë ka origjinën në të vërtetë nga CryptoPunks, e cila në fakt është kthyer në një nga detyrat më efektive NFT në aspektin financiar.

Një përzierje e mahnitshme

Bastard GAN Punks përzien artin e bërë nga njeriu me AI - dhe gjithashtu ka një sërë pikash të tjera dallimi. Krahas një sistemi të çmimeve të reduktuara, i gjithë ETH i fituar përmes procedurës së prerjes është kontribuar në të vërtetë në bamirësi përmes një marrëveshjeje të zgjuar. Minters kishin aftësinë për të zgjedhur se cila kauzë e shkëlqyer duhet të merrte kontributin e tyre. Në përgjithësi, u ngrit 234.5 ETH.

Një lagje aktive është formuar në të njëjtën mënyrë rreth detyrës, gjithsej me raste dhe gara rutinore. Në mënyrë thelbësore, ndihma ofrohet gjithashtu për përpjekjet e kriptove që në fakt janë motivuar nga metoda e tij-dhe kjo tregon se një i ashtuquajtur "bastardvers" tani po rritet.

Lexo artikullin:  Blockchain Australia thotë se qeveria ende nuk e hedh poshtë industrinë si një "perëndim të egër"

Në mënyrë thelbësore, të gjitha të drejtat e autorit u ofrohen atyre që zotërojnë këto NFT. Kjo tregon se krijuesit janë të motivuar për të bërë veprat e tyre të fituara.

Krijuesi i detyrës thotë se ka diskutime të vazhdueshme me një larmi botësh metaverse - të gjitha me shpresën për të garantuar që këto NFT mund të ndërveprojnë me detyra të ndryshme të bëra në Ethereum.

shikoni të gjitha nFts nga ky koleksion këtu

Si punon kjo

Bastard GAN Punks në fakt është identifikuar si një detyrë kolektive "e keqe" që është perfekte për ata që ishin vonë në valën CryptoPunks.

Në një rekomandim mjaft të hollë për detyrën nga e cila u motivua, ky koleksion pozicionohet si një opsion më i freskët dhe më i freskët për të “lulëzuar” edhe CryptoPunks.

Një total prej 11,305 Bankard GAN Punks janë prodhuar në të vërtetë në V2 - dhe nga këto, 847 janë GIF të animuara.

Në një kthesë tërheqëse, të gjithë ata përmbajnë një përshkrim simbolik që është i ngjashëm me një cookie të pasurisë. Çdo "mendim" i caktuar për një NFT është kompozuar në të vërtetë nga një krijues që zbulon algoritmin që në fakt është stërvitur me tekstin për meloditë punk dhe emo. Në fakt është prezantuar një konkurs melodie që motivon individët të këndojnë meloditë duke përdorur këto tekste - dhe një etiketë nëntokësore kripto është vendosur të presë muzikë të larmishme dhe spekulative.

Berk, krijuesi i detyrës, ishte i motivuar për të filluar detyrën si një kalim kohe. Ata dëshiruan të praktikojnë përdorimin e rrjeteve kundërshtuese gjeneruese me bazën e të dhënave të tyre si pjesë e diplomës së tyre Master - dhe dëshiruan të bëjnë remixe "mjaft interesante" të CryptoPunks për shkak të faktit se ato ishin të papërballueshme.

"Bastard GAN Punks mbajnë gjenet e CryptoPunk origjinale, por ato mbartin shumë tipare të ndryshme nga disa punk, kështu që ata nuk e dinë se cilët janë prindërit e tyre të vërtetë," përshkruan faqja kryesore.

Mësoni më shumë për Bastard GAN Punks

Disclaimer. kriptoPumpLajmet nuk mbështesin asnjë material ose artikull në këtë faqe. Ndërsa ne fokusohemi në ofrimin e informacioneve shumë të rëndësishme që mund të marrim, lexuesit duhet të bëjnë studimin e tyre kërkimor para se të ndërmarrin ndonjë veprim në lidhje me biznesin dhe të sjellin detyrim të plotë për zgjedhjet e tyre, as ky postim nuk mund të mendohet si një investim financiar rekomandimet.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju