OpenSea është njëbrirësh aktual kripto pas raundit të financimit prej $ 100 milion

Po ashtu OpenSea zbuloi ndihmë të zgjeruar me Polygon dhe mbajti në mendje se "Blerësit nuk duhet të paguajnë më tarifa për blockchain kur bëjnë tregti në OpenSea".

OpenSea është njëbrirëshi më i fundit i kriptës pas rrethit të financimit prej $ 100 milion

OpenSea ka përfunduar në të vërtetë njëbrirëshja e tanishme kripto pasi zbuloi një raund financimi prej 100 milion $ Seria B të udhëhequr nga kompania e kapitalit Andreessen Horowitz në një vlerësim prej $ 1.5 miliardë.

Statusi i njëbrirëshit u është kredituar kompanive që vlerësohen në mbi 1 miliard dollarë dhe OpenSea tani regjistrohet me një listë të gjatë të unicorns kripto të tilla si Coinbase, Animoca Brands dhe Chainalysis ndër të tjera.

Mbledhja e fondeve përbëhej nga përfshirja nga fondi mbrojtës dhe kompania e kapitalit personal Coatue, së bashku me mbështetjen nga figura të tilla si presidenti i mëparshëm i Walt Disney Michael Ovitz, ylli Ashton Kutcher dhe ylli i NBA-së, Kevin Durant

Në një artikull të 20 korrikut, së bashku me raundin e financimit prej $ 100 milion OpenSea gjithashtu zbuluan zyrtarisht ndihmë të zgjeruar, duke filluar me një treg "pa gaz" në Poligon, një mundësi shkalle 2 e Ethereum.

"Blerësit nuk duhet të paguajnë më tarifa blockchain kur bëjnë tregti në OpenSea, dhe krijuesit mund të fitojnë plotësisht rrugën e tyre për kripto për herë të parë," ekspozoi kompania.

Sipas TechCrunch, OpenSea po përgatitet të zgjerojë ndihmën për blockchain Flow të Dapper Lab së bashku me Tezos në të ardhmen.

Raundi më i ri i financimit zbulon një zhvillim thelbësor për tregjet kryesore NFT në treg dhe vijon nga raundi i saj i financimit i Serisë A prej 23 milion dollarësh në mars, i cili gjithashtu drejtohej nga Andreessen Horowitz

OpenSea veçanërisht nuk verifikoi se çfarë do t'i afroheshin fondeve, megjithatë një raport i Forbes specifikoi që fondet do të përdoren për të rritur grupin, duke ndërtuar edhe më shumë ndihmë ndër-zinxhir dhe duke rritur përvojën e përdoruesit. Kathryn Haun, një partnere themelore në Andreessen Horowitz gjithashtu do të regjistrohet në bordin e drejtorëve të OpenSea.

Lexo artikullin:  MonoX mbledh 5 milionë dollarë për të nisur pishina likuiditeti me një shenjë

Related: Nifty News: Frontman i Muse lëshon rrugën si NFT, shimpanjtë prodhojnë NFT dhe më shumë

OpenSea gjithashtu ngacmoi se ka aspirata për të futur detyra të tjera për të shoqëruar tregun e saj NFT në të ardhmen:

"Misioni ynë më i gjerë është të ndihmojmë në krijimin e sistemeve dhe standardeve që mundësojnë shndërrimin e të gjitha llojeve të pasurisë dixhitale në forma që janë vërtet të zotërueshme dhe shkëmbehen lirisht."

Megjithë një ftohje themelore të lëvizjes drejt NFT gjatë dy muajve të mëparshëm, CryptoPumpLajmet raportuan më 7 korrik se shitjet e NFT në gjysmën e parë të vitit 2021 arritën në 2.5 miliardë dollarë.

Sipas informacionit nga DappRader, tregu OpenSea ka parë vëllim me vlerë 181.92 milion dollarë nga 553,000 marrëveshje gjatë 30 ditëve të mëparshme.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju