Regjistruesit e SEC kërkojnë miratimin e DeFi dhe të mbështetur fizikisht nga Bitcoin ETF

Përforconi ETF-të, Invesco dhe Galaxy dorëzuan regjistrimet në SEC të SHBA për zgjedhjet ETF të bazuara në Bitcoin dhe DeFi.

Regjistruesit e SEC kërkojnë miratimin e DeFi dhe të mbështetur fizikisht nga Bitcoin ETF

Firmat kripto nga Shtetet e Bashkuara paraqitën dy deklarata regjistrimi në Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim, duke kërkuar leje për të promovuar fondet e tregtuara në këmbim (ETF) në lidhje me Bitcoin (BTC) dhe financat e decentralizuara (DeFi).

Firma e financimit me bazë në Atlanta Invesco u bashkua me Galaxy Digital Funds të Nju Jorkut për të regjistruar dhe regjistruar Invesco Galaxy Bitcoin ETF, një besim me çelësa personalë të mbrojtur fizikisht. ETF-të e Amplify me bazë në Illinois regjistruan regjistrimin e dytë në mënyrë që të shtojnë fonde EFT të hapura me qendër DeFi që ofrojnë në Amplify ETF Trust.

Nëse pranohet nga SEC, Invesco Galaxy Bitcoin ETF mund të regjistrohet si një letër me vlerë që siguron fuqinë për t'u regjistruar në shkëmbimet konvencionale mbarëkombëtare brenda Shteteve të Bashkuara. Sipas paraqitjes, besimi do të përdorë "pengesa të forta trupore për hyrje, mbikëqyrje dixhitale dhe patrulla të vazhdueshme" për të ruajtur çelësat personalë të Bitcoin.

Nga ana tjetër, miratimi i SEC për paraqitjen e FORM NS N-1A të Amplify ETFs do t'i lejojë korporatës të ketë probleme me aksionet e reja pa kufi për tregtarët amerikanë. Sidoqoftë, kjo është hera e dytë që Galaxy ka përdorur për një regjistrim Bitcoin ETF që nga 12 Prilli, miratimi i të cilit do të pritet në Tetor.

Të dy Invesco dhe Amplify ETF nuk janë veçse t'i përgjigjen CryptoPumpKërkesa e lajmeve për vërejtje.

Related: Kryetari i SEC dyfishohet, thotë se kompanitë kripto janë në dispozicion dhe diskutojnë me ne'

Kryetari i SEC Gary Gensler ka ndjekur kompanitë e kriptove për t'u regjistruar tek autoritetet. Në një njoftim nga 14 shtatori, Gensler kërkoi nga firmat e lidhura me kripton që "të jenë në dispozicion dhe të diskutojnë me ne", duke cituar shanset e qëndrimit të autorizuar në një bazë rast pas rasti.

Në gusht, Gensler ndau ndjenjat e lidhura, duke kërkuar një regjim të fortë rregullator kripto për të rritur sigurinë e investitorëve gjatë "financimit të kriptove, lëshimit, blerjes dhe shitjes ose huadhënies". Jo shumë kohë më parë, ai kërkoi lexueshmëri për ekosistemin stabilcoin. "Çipi i pokerit janë këto monedha të qëndrueshme në tryezat e lojërave të lojërave të kazinosë," tha ai.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju