Solar hackathon synon të rrisë zhvillimin e kriptos në Indi

Solana mirëpret trajnuesit, stilistët Web2 & & Web3, inxhinierët dhe këdo që synon të hyjë në kripto të rregulluar në bashkëpunim.

Solana hackathon synon të forcojë risinë e kriptos në Indi

Platforma Blockchain Solana zbuloi një ftesë të hapur për Building Out Loud, një përpjekje hackathon vetëm për stilistët dhe pronarët e bizneseve indiane. Sipas deklaratës kryesore, Solana përgatitet të lëshojë rastin 3-javor në bashkëpunim me Devfolio dhe influencuesin e YouTubeSuperpumped

Deklarata e Solana përfshin një ftesë krejtësisht falas dhe të hapur për "studentët, zhvilluesit e Web2 & Web3, inxhinierët dhe këdo që kërkon të hyjë në kripto të organizuar në bashkëpunim". Zhvendosja drejt përfshirjes së lagjes me burim të hapur të Indisë në kripto mund të jetë e papritur për ata që kanë njohuri për rezistencën e vazhdueshme kundrejt Bitcoin (BTC) nga bankat kryesore indiane siç është ICICI. Data e fundit për të kërkuar hackathon është 12 gusht.

Kurorëzimi i hackathonëve si vendi i lindjes së kriptove fillestare, Solana përmendi:

"Nëse jeni një inxhinier ose zhvillues ambicioz në Indi që kërkoni të ndërtoni diçka, ky është goditja qiellore që po kërkoni."

Përveç çmimit nga një pishinë prej $ 80,000, individët fitues do të marrin për të mbledhur kapital nga Fondacioni Solana dhe financuesit e njohur në mbarë botën. Kjo përpjekje gjithashtu sheh pjesëmarrjen e figurave të njohura të kriptove dhe pronarëve të bizneseve, të përbërë nga CTO -ja e mëparshme e Coinbase Balaji Srinivasan, financuesi i farës Chris McCann dhe krijuesi i CREDKunal Shah

Ndërsa hackathon do të përdorë zinxhirin publik botëror të Solana për të lëshuar aplikacione kripto, CryptoPumpLajmet në fakt janë lidhur me Solana për të kuptuar pozicionin e Indisë në përpjekje të tilla. Biznesi është ende për t'u sqaruar nëse planifikon të paguajë fituesit në kriptovaluta ose fiat.

Lidhur: Phantom mbledh 9 milion dollarë për të lëshuar portofolin kripto me shumë zinxhirë

Mjedisi Solana ka qenë në fakt përgjegjës për lindjen e aplikacioneve dhe detyrave të shumta kripto. Kthehu në Prill 2021, CryptoPumpLajmet raportuan fillimin e procedurës së financimit të decentralizuar të Solanës, shitjen e shenjës personale të Step Finance për 2 milion dollarë.

Step Finance u vërtetua nga një hackathon i krahasueshëm me përpjekjen e Solana për Ndërtimin e Zhurmës për Indinë

Lexo artikullin:  Ligji gjerman që u mundëson fondeve institucionale të mbajnë kripto hyn në rezultatAug 2

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju