Rregullatori i Koresë së Jugut me sa duket do të mbyllë 11 shkëmbime kripto

Burimet deklarojnë se shkëmbimet e shumta të kriptove të mesme në Korenë e Jugut nuk do të jenë në gjendje të marrin miratimin nga FSC.

Raportohet se rregullatori i Koresë së Jugut do të mbyllë 11 shkëmbime kripto

Rregullatori kryesor monetar i Koresë së Jugut, Komisioni i Shërbimeve Financiare, me sa duket po përgatitet të mbyllë shumë shkëmbime rajonale të kriptomonedhës në mes të akuzave për mashtrime.

FSC do të pezullojë operacionet e një minimumi prej 11 shkëmbimesh kripto të mesme në Korenë e Jugut për shkak të aktiviteteve të supozuara të paligjshme dhe llogarive kumulative mashtruese, raportoi firma rajonale e lajmeve The Korea Herald të dielën Publikimi vuri në dukje burime konfidenciale të tregut duke deklaruar se emrat e shkëmbimeve ishin ende nuk është zbuluar.

Burimet argumentuan se shkëmbimet e theksuara të kriptove nuk do të jenë në gjendje të marrin miratimin për operim nga FSC. Raporti gjithashtu mban në mend se autoriteti po përgatitet të zbatojë udhëzime më të rrepta për shkëmbimet e kriptove me përmasa më të vogla në Korenë e Jugut.

Lajmet për mbylljet e supozuara vijnë në mes të shkëmbimeve të shumta të kriptove të Koresë së Jugut me madhësi më të vogël që pezullojnë operacionet vetëm kohët e fundit. Shkëmbimi vendas i kriptove Bitsonic zbuloi të premten në autoritetet e tij kanalin Telegram se do të ndalojë së shpejti operacionet, duke përmendur "çështjet e brendshme dhe të jashtme".

Një tjetër platformë rajonale e tregtimit të kriptove, CPDAX, deklaroi gjithashtu se do të mbyllte totalisht operacionet që nga Shtatori 1. Më parë, shkëmbimi Darlbit gjithashtu përfundoi në mënyrë të ngjashme shërbimet pasi pezulloi shërbimet e depozitimit dhe tërheqjes muajin e kaluar.

FSC nuk reagoi menjëherë ndaj CryptoPumpLajmet kërkojnë vërejtje.

Related: Koreja e Jugut për të vepruar kundrejt shkëmbimeve të paregjistruara të kriptove

Shkëmbimet e kriptove të Koresë së Jugut kanë qenë në të vërtetë nën një analizë më të rreptë rregullatore vetëm kohët e fundit pasi autoritetet në të vërtetë kanë pasur nevojë për kompaninë rajonale të posedimit dixhital për të regjistruar shërbimet e tyre deri në shtator dhe kanë krijuar llogari tregtare dhe raporte me emër të vërtetë. Në veçanti, shkëmbimet e kriptove me madhësi më të vogël dhe të mesme në fakt me sa duket kanë pasur një kohë të vështirë për të mbrojtur licencat nga autoritetet e duhura, në vend të shkëmbimeve të rëndësishme të kriptove si Upbit, Bithumb, Coinone dheKorbit. me probleme rregullative kohët e fundit. Agjencia Metropolitane e Policisë Seul të hënën në Bithumb, Koreja e Jugut rifilloi një shqyrtim në një rast të supozuar mashtrimesh përfshirë kryetarin e mëparshëm të

, shkëmbimi më i madh i kriptove në (*). (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju