Vlera e Square mund të jetë 5X falë marrëveshjes Afterpay: Pomp

“Ndoshta ju nuk merrni thjesht një vlerë 20X të biznesit, por a mund të bëni dy, tre, katër apo pesë X biznesin? Absolutisht, "tha Anthony Pompliano

Vlera e Square mund të jetë 5X falë marrëveshjes Afterpay: Pomp

Bashkëthemeluesi i Morgan Creek Digital dhe mbështetësi i Bitcoin Anthony Pompliano beson se vlera e Square mund të rritet në 1 trilion dollarë pas blerjes së AfterPay nga kompania

Square, e drejtuar nga CEO Jack Dorsey, zbuloi sot blerjen e tij të blerjes australiane tani paguani më vonë (BNPL) shërbimin për 29 miliardë dollarë në të njëjtën ditë kur raportoi 2.7 miliardë dollarë në të ardhurat e tremujorit të dytë nga shitjet e Bitcoin në aplikacionin e saj të parave të gatshme.

Pomp vlerësoi vazhdimin e zbulimit të tij të "Biznesit më të mirë" më 4 gusht, i cili u botua në You Tube nën titullin mjaft klikues "Sheshi do të jetë me vlerë 1 trilion dollarë".

Në vetë videon ai ishte shumë më konservator në citimet e tij. Sipas pikëpamjes së Pomp, ai beson se një rritje dy deri në pesë herë në vlerë është një mundësi e vërtetë për Square për shkak të kapacitetit të kombinuar të të dy kompanive. Sipas Yahoo Finance, Square aktualisht ka një kapak tregu prej 122.72 miliardë dollarë.

"Nëse integrimi shkon mirë dhe nëse kombinimi i këtyre dy bizneseve funksionon ashtu siç besojnë Square dhe Afterpay, do të krijojë një biznes shumë, shumë interesant që Square të vazhdojë të zgjerohet globalisht dhe në demografitë e tjera," tha ai .

Pomp theksoi se vlerësimi i 29 miliardë dollarëve i Afterpay ishte në anën e 100,000 tregtarëve të partnerizuar, dhe ai theksoi se hapja e shërbimeve të AfterPay për BNPL për 70 milionë përdoruesit e Square's Cash App, përveç 2 milionë tregtarëve të Square, mund të shohin vlerën e Square në qiell:

"Në mënyrë efektive mund të thuash që 100K të çoi në një vlerësim prej 29 miliardë dollarësh. Nëse e shpërndani atë në dy milionë, mbase nuk merrni thjesht një vlerë prej 20X të biznesit, por a mund të bëni dy, tre, katër ose pesë X biznesin? Absolutisht. ”

Kompania e pagesave miqësore për kripto Jack Dorsey Square zbuloi në 1 gusht se po merrte Afterpay me aksione tipike të Square. Oferta pritet të paguhet në tremujorin e parë të vitit 2022.

Lexo artikullin:  Elon Musk shprehet se Bitcoin mund të ketë goditur standardin e tij në burimet e rinovueshme

Pas deklaratës, aksionet e Sheshit (SQ) në të vërtetë janë rritur me 8%, duke shkuar nga 248 dollarë më 30 korrik në rreth 269 dollarë sot, ndërsa aksionet Afterpay (APT) në fakt janë rritur me 34%, duke lëvizur nga 95 dollarë në 128 dollarë AUD brenda asaj saktësie. e njëjta periudhë kohore, sipas informacionit nga TradingView.

Lidhur: Bitcoin është thelbësor për të ardhmen e Twitter, thotë Jack Dorsey

Square publikoi gjithashtu një raport të tremujorit të dytë më 2 gusht që publikoi një rritje prej 1% në fitimet e Bitcoin vit pas viti (YoY) për TM200, me shërbimet e BTC që sigurojnë 2 miliardë dollarë fitime për kompaninë. Në tremujorin e dytë, të ardhurat e përgjithshme bruto të Square u rritën 2.72% në vit në 2 miliardë dollarë, dhe Cash App gjithashtu prodhoi një të ardhur bruto prej 91 milion dollarë në total, me 1.14% një vit më parë.

Isshtë e pasigurt nëse Afterpay do të përpiqet të përfshijë shërbimet kripto në dizajnin e shërbimeve të saj pas blerjes së Square, megjithatë rivali i BNPL ZIP u zbulua në korrik se po kërkon të përdorë tregtimin e kriptove në Australi dhe SHBA brenda 12 muajve.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju