ThorChain hedh 7.6 milion dollarë në 'Chaosnet' duke përdorur, i siguron cyberpunk një dhuratë për të kthyer fondet

Rrjeti ThorChain vazhdon të ndalet pasi metoda përjetoi një sulm në të cilin krimineli është përafruar të ketë rrëmbyer në të vërtetë 7.6 milion dollarë në zotërime kripto.

ThorChain humbet 7.6 milion dollarë në shfrytëzimin 'Chaosnet', i ofron hakerit një dhuratë për të kthyer fondet

Shkëmbimi popullor ndër-zinxhir i decentralizuar, ThorChain, në të vërtetë ka përjetuar një shkelje miliona dollarëshe.

Vlerësimet në lidhje me diapazonin e dëmeve ndryshojnë, me ThorChain që ndryshoi vlerësimin paraprak të çmimit që 13,000 ETH (me vlerë 25.1 milion dollarë) ishin transferuar në 4,000 ETH (afërsisht 7.6 milion dollarë) si një park topash për problemet.

Në rrjetin e Telegramit në zonën ThorChain, menaxherët në të vërtetë kanë sugjeruar që puna ka në të vërtetë fondet e kërkuara për të mbuluar pasuritë e marra nga individët, por megjithatë kanë shprehur një zgjedhje që cyberpunk të kthejë fondet e marra për një dhuratë insektesh.

"Ndërsa thesari ka fonde për të mbuluar shumën e vjedhur, ne kërkojmë që sulmuesi të kontaktojë me ekipin për të diskutuar kthimin e fondeve dhe një shpërblim në përpjesëtim me zbulimin", specifikohet një mesazh në Telegram, duke përfshirë se fondet e klientëve "do të jenë në dispozicion kur çështja të jetë rregulluar dhe rrjeti të rifillojë. "

ThorChain në fakt ka postuar në Twitter se harta e saj fillestare e rimëkëmbjes është duke u zhvilluar, duke prezantuar që pasi të mbulohet ndjeshmëria si dhe rrjeti i riaktivizuar, Ether sigurisht që do të kontribuojë në pishinat e ofruesve të shërbimeve të likuiditetit për të kompensuar individët e prekur. Nga atje, grupi synon të përfshijë kompani mbrojtëse që të hetohen marrëveshjet e tij.

Deri në këtë shkrim, rrjeti ThorChain vazhdon të ndalet.

Kompania e sigurimit kibernetik Blockchain, Halborn Security, po mbledh një propozim në zonën ThorChain për "Advance Persistent Protection", duke siguruar një grup prej më shumë se gjashtë "projektues të mbrojtjes morale që funksionojnë për të dëmtuar çdo azhurnim në ThorChain"

Lexo artikullin:  Kompania 'Blej tani paguaj më vonë' Zip përgatitet të sigurojë tregtinë e kripto në Australi dhe Shtetet e Bashkuara

Related: RUNE me një pamje: Si tregtarët e zgjuar të kriptove kapën një çmim prej 48% pump

Thorchain hyri në tregun e tij të mbrojtur "Chaosnet" gjatë Prillit, duke lehtësuar ndërrimet ndër-zinxhir nëpër rrjetet Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash dhe Binance Chain.

Themeluesi i DeFi Watch Chris Blec tha se lançimi i ThorChain për "rritur kufijtë" kishte parandaluar një humbje edhe më të madhe të fondeve.

Greva e sotme nuk është hera e parë që ThorChain në të vërtetë është në shënjestër të punëve kibernetikë gjatë gjithë lëshimit të saj në Chaosnet, me metodën e hedhur në posedime me vlerë më të paktën 140,000 $ muajin e kaluar.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju