Kameo surprizë e Vitalik Buterin në dhomën e ndenjes së Ashton Kutcher dhe Mila Kunis

Ashton Kutcher ka ngarkuar një video ku shfaqet Vitalik Buterin duke shpjeguar Ethereum nga dhoma e tij e sallonit.

Kameo surprizë e Vitalik Buterin në dhomën e ndenjes së Ashton Kutcher dhe Mila Kunis

Aktori dhe kapitalisti sipërmarrës Ashton Kutcher ka publikuar një video në Twitter duke shfaqur veten, gruan e tij, Mila Kunis dhe bashkëthemeluesin e Ethereum, Vitalik Buterin, për t’ua shpjeguar projektin fillestarëve.

Për minutën e parë, videoja tregon Kutcher duke pyetur Kunis me kushtet themelore që lidhen me kriptovalutën dhe teknologjinë e bllokimit në një zonë të gjallë të shtëpisë së tyre.

Pasi Kunis ofron përkufizime të thjeshta me një fjali për të shpjeguar "kripto", "blockchain" dhe "decentralizim", Kutcher kërkon një përshkrim të Ethereum. Kamera pastaj kalon në të djathtë, duke kaluar Kunis për të zbuluar Buterin të ulur në një tryezë.

Buterin fillon në një shpjegim të gjatë të përbërësve themelorë të Ethereum, duke artikuluar se si protokolli i kontratës inteligjente ndryshon nga zinxhirët "me një qëllim të vetëm", ​​duke cituar Bitcoin si një shembull të tillë.

“Ethereum është një blockchain me qëllime të përgjithshme, […] një platformë e hapur që i lejon njerëzit të ndërtojnë aplikacionet e tyre në krye, dhe çdo gjë e ndërtuar mbi Ethereum mbrohet dhe sigurohet nga […] një rrjet i tërë mijëra kompjuterësh përreth botë, "thotë Buterin.

"Për shkak se [Ethereum] mbështet një gjuhë programimi, zhvilluesit kanë këtë krijimtari të pakufizuar në llojet e gjërave që ata krijojnë në të vërtetë në Ethereum. Pra, mund të përdorni Ethereum për të krijuar kriptovaluta, ose NFT, ose shumë lloje të tjera të gjërave. "

Kutcher u përgjigj: "Po, kjo ka kuptim."

Lidhjet dhe hashtag -et që shoqërojnë videon sugjerojnë se ajo është krijuar për të promovuar serinë e shenjave të padëgjueshme (NFT) të Kunis "Stoner Cats". Njerëzit që blejnë një Stoner Cats NFT gjithashtu marrin qasje në transmetimin e episodeve të serive të animuara të Kunis me të njëjtin emër. Faturon veten si "Seria e parë e animuar NFT".

Related: Duke e quajtur hapësirën e kriptuar 'një zonë shumë mashkullore', Mila Kunis fillon projektin NFT

Kutcher nuk është i huaj për NFT-të, pasi kishte shënuar një shkarravitje të shënimeve në gusht 2020, me origjinalin fizik që digjej para se shenja të dilte në ankand.

Lexo artikullin:  Minierat e kriptomonedhës sipas ndryshimeve të propozuara të politikës amerikane

Firma e tij e kapitalit sipërmarrës, A-Grade Investments, gjithashtu ka mbështetur firmat kryesore në hapësirën e kriptos, duke përfshirë procesorin e pagesave BitPay në 2013 dhe kompaninë e sigurimit të bllokimit BitGo në 2014.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju