Yahoo! Japonia merret me Line për të prezantuar tregtinë NFT

Yahoo! Japonia bashkohet me gjigantin e mesazheve Line për të bërë të mundur tregtimin dytësor të NFT -ve të ofruara në blockchain ekskluziv të Line.

Yahoo! Japonia punon me Line për të filluar tregtinë e NFT

Biznesi kryesor japonez i uebit Yahoo! Japonia në fakt ka bërë partneritet me gjigantin e mesazheve Line për të prezantuar tregtimin e shenjave jo të prekshme (NFT).

Linja zbuloi zyrtarisht të martën se filiali i saj i përqendruar në kriptomonedhën LVC Corporation do të punonte së bashku me Yahoo! Japonia do të bëjë të mundur tregtimin dytësor të NFT -ve të ofruara në blockchain ekskluzive të Line.

Si pjesë e bashkëpunimit, Yahoo! Japonia do të vendoste NFT-të me bazë blockchain Line në shërbimin e saj të ankandit online Yahoo! Ankandet, një shërbim i themeluar nga biznesi në 1998 për të marrë eBay të madh në tregtinë elektronike.

Për të bërë të mundur tregtimin NFT në platformë, 2 partnerët do të përfshinin Yahoo! Ankandet me portofolin Line Bitmax, portofolin ekskluziv të linjës blockchain të zhvilluar për trajtimin e zotërimeve dixhitale, të përbërë nga NFT. Partneriteti do të bëjë të mundur që përdoruesit të tregtojnë NFT të trajtuar përmes kuletës Line Bitmax drejtpërdrejt në Yahoo! Ankandet Sipas deklaratës, biznesi parashikon të prezantojë tregtimin NFT në Yahoo! Ankandet deri në fund të vitit 2021.

Related: Shkëmbimi japonez Coincheck për të shënuar NFT nga Chiliz dhe Socios

"Ne do të punojmë me partnerë të tjerë për të ringjallur shpërndarjen e përmbajtjes së vlefshme dhe për të kontribuar në zgjerimin e tregut sekondar të shpërndarjes në industrinë NFT," vëren deklarata.

Deklarata vjen menjëherë pasi Line lëshoi ​​Shërbimin NFT Market Beta në portofolin e saj Line Bitmax në fund të qershorit.

Siç është raportuar më parë, Yahoo! Japonia në fakt ka qenë një lojtar aktiv në tregun e kriptomonedhës në Japoni Biznesi kuptohet për mbështetjen Taotao; një shkëmbim i rëndësishëm rajonal i kriptomonedhës i lëshuar në vitin 2019. Shkëmbimi u mor nga korporata monetare japoneze SBI Holdings tetorin e kaluar.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju