FCA e Mbretërisë së Bashkuar i jep regjistrimin startup-it të kriptove Crypterium
Aplikacioni i çantës së kriptomonedhës Crypterium është i disponueshëm në më shumë se 170 vende, firma
Rregullatori i Dubait shpall rregullore të reja për argumentet e investimeve
Emiratet e Bashkuara Arabe mbeten një nga territoret më të këndshme në botë
SuperRare ka më pak blerës, por ata blejnë NFT më të shtrenjta, tregojnë të dhënat
Pavarësisht arritjes së një sasie më të madhe të shitjeve të përgjithshme këtë muaj, SuperRare ka pesëdhjetë përqind
GBTC dha kthime më të mira se Bitcoin ETF javën e kaluar
Fondi kryesor Bitcoin i Grayscale nuk kishte konkurrentë nga artikujt e sapolançuar ETF në
Produkt Valor Uniswap i tregtuar në shkëmbim për të rritur ekspozimin e UNI
Valor Uniswap ETP, me UNI si zotërim i fshehur, niset në Boerse Frankfurt
SEC pritet të kryesojë rregullimin dhe zbatimin e stablecoin të SHBA
Të dhënat pritet gjithashtu të pastrojnë territorin rregullator të Thesarit
Aksionet e Bakkt rriten në qiell pas partneritetit me Mastercard dhe Fiserv
Kostoja e aksionit të Bakkt u rrit me 120% gjatë seancës së tregtimit të së hënës në fund të vitit
Telsa lë të kuptohet se së shpejti mund të rifillojë mbështetjen për pagesat me kripto
Tesla mendon se kriptovalutat mund të bëhen një “opsion i lëngshëm për të arkëtuar para” për një kohë më të gjatë
3 arsye pse Harmony (ONE) u mblodh në një nivel të ri të të gjitha kohërave
ONE arrin një nivel të ri të të gjitha kohërave duke iu përmbajtur një koleksioni bashkëpunimesh të rëndësishme si
Analiza e çmimeve 10/25: BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOT, DOGE, LUNA, UNI
Bitcoin si dhe altcoins të shumtë po përpiqen të rifillojnë trendin e tyre rritës, por edhe më të madh
Altcoin-et e fokusuara në ueb 3.0 rriten ndërsa rritet nevoja për kripto me të vërtetë të decentralizuar
PRQ, HNS si dhe NEAR udhëheqin tregun e altcoin si ndërveprueshmëri gjithashtu
Solana kërkon 200 dollarë - 3 arsye pse çmimi i SOL është rritur 35% në shtatë ditë
Çmimi i SOL mbetet të rritet me TVL-në e Solanës që po ashtu arrin një nivel të ri të lartë
Rusia nuk bën absolutisht asgjë për të rregulluar kripton, thotë kreu i RACIB
Legjislacioni aktual "Për Asetet Digjitale Financiare" në fakt nuk ka hyrë mjaftueshëm
Presidenti nigerian do të zbulojë monedhën dixhitale të bankës qendrore eNaira
Monedha dixhitale e bankës qendrore nigeriane fillimisht ishte planifikuar të niste më parë këtë muaj,
Sytë e Ethereum mblidhen kundër Bitcoin, me çmimin ETH që tregon divergjencë të fshehur bullish
Kriptomonedha e dytë më e madhe sigurisht që do të ketë mbi 8% zhvillim kundrejt konkurrentit të saj kryesor
Investimet Crypto si një mbështetje financiare për sinjalizuesin e Facebook
Frances Haugen gjithashtu fitoi ndihmë financiare nga organizata jofitimprurëse të mbështetura nga Pierre Omidyar,
A është një optimizëm i tepruar rritës pas rënies së Bitcoin nën 60 mijë dollarë?
Kostot e të ardhmes së Bitcoin arritën shkallën më të lartë në 5 muaj, megjithatë ishte kjo
Çmimi i BTC 'në rrugën drejt 90 mijë dollarëve' — 5 gjëra për të parë në Bitcoin këtë herë
Ndihma prej 60,000 dollarësh rrit mbajtësit skeptikë dhe gjithashtu rrit kërkesën për ngritje më të larta – e drejta
Blerësit shpenzojnë 7 milion dollarë për koleksionin e paparë NFT
Pjesëmarrësit grumbulluan 7 milionë dollarë drejt e në një shitje publike holandeze për të fituar një
CFTC thuhet se po heton platformën e decentralizuar të parashikimit Polymarket
Polymarket mendohet se në fakt ka punuar me kreun e zbatimit të CTFC, James McDonald
SHIB bie 20% pasi Elon Musk zbulon se nuk zotëron asnjë
SHIB u rrëzua me shpejtësi 20% siç zbuloi CEO i Tesla dhe gjithashtu prozelitizatori i shenjës së qenve Elon Musk