Autoriteti rregullator i financimit italian ka të bëjë me paralajmërimin për shkëmbimin e kriptave Binance
Kompanitë italiane dhe gjithashtu Komisioni i Shkëmbimit në të vërtetë kanë paralajmëruar se Binance nuk është i licencuar
'Fineshtë mirë' për të blerë Bitcoin si zëvendësues të arit, thotë ish-Sekretari i Thesarit Trump Mnuchin
Ajo që duket të jetë një përmbysje e plotë në një qëndrim armiqësor të mëparshëm të Bitcoin është
Industria Australiane e Financave Dixhitale dëshiron të njohë ligjërisht DAO-të
Një nismë e re ligjore në Australi dëshiron të lejojë që drejtuesit e projektit DAO të kontraktojnë
Qeveria e Shteteve të Bashkuara prezanton Programin e Hartimit të Kriptos dhe $ 10M Bounty për t'iu përgjigjur sulmeve të ransomware
Qeveria federale e Shteteve të Bashkuara në fakt ka prezantuar për të hequr punk -at kibernetikë pas sulmeve ransomware,
Komisionet zgjedhore keniane propozojnë zhurma për votimin në bllok
Një aspirant i komisionit zgjedhor në Kenia ka thënë se vendi duhet të marrë parasysh miratimin e bazuar në blockchain
Këshilla të reja informacioni pse aktiviteti i normës së Bitcoin ka investuar 2 muaj me 30K $
Variabla të shumtë tregojnë pse $ 30,000 është kaq thelbësore për BTC/USD brenda një norme të përsëritur
Italia bëhet kombi i 7-të për të lëshuar paralajmërim rregullator kundër binance
Shqetësimi qeverisës i Binance nuk duket të jetë afër përfundimit si një edhe më shumë
Futboll fantastik sistemi NFT Sorare me sa duket rreth 532 milion $ në financim
Sorare me sa duket po mbyll një raund financimi prej pesëdhjetë përqind një miliard dollarësh me një
Mbikëqyrësi Mbikëqyrës i Mbretërisë së Bashkuar FCA njofton fushatën e marketingut prej 11 M M për të paralajmëruar përdoruesit e rreziqeve të kriptos
Mbikëqyrësi i Mbretërisë së Bashkuar, Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA) ka njoftuar fillimin e ardhshëm të tij
Çështja e nyjeve të rrjetit Bitcoin përcakton maksimumin e ri të të gjitha kohërave
Çështja e nyjeve të Bitcoin në fakt ka arritur një pikë kthese më të lartë të të gjitha kohërave me praktikisht
Bondly Finance këshillon klientët të heqin dorë nga tregtia në përputhje me përdorimin e supozuar të
Shkalla e shenjave autoktone të sistemit DeFi zbriti më shumë se 60% në përputhje me a
Analiza e çmimit të Solana (SOL): Demat e çmimeve SOL duhet të thyejnë dhe mbajnë këtë MA për një ndryshim të fortë
Çmimi SOL është duke luftuar për të rimarrë shenjat e rëndësishme të rezistencës 200MA ka mbajtur çmimin
Shkëmbimi i vetëm Crypto vetëm për derivatet më të mëdha në botë hyn në tregun vendas
ByBit, një platformë tregtare vetëm për derivatet e tregtimit të kriptovalutave po hyn në tregun e kriptove. I ri
Krijuesi i lojërave NFT shfleton tokën virtuale Axie Infinity për 9,200% fitim në një vit
Bashkëthemeluesi i Illuvium Kieran Warwick ka shitur një komplot virtual toke në Axie Infinity për
BNB, Analiza e Çmimit Polkadot: 15 korrik 2021 
Shërimi i kostos së Binance Coin përmbush pengesat jetësore mbi 300 dollarë, duke e shtyrë rritjen drejt 360 dollarëve.
Sulmi DOGE: Bashkëpronari godet kripton si teknologji 'hiper-kapitaliste konservatore'
Sipas Jackson, sektori i kriptove rregullohet nga një "kartel i fuqishëm i figurave të pasura"
Mashtrimi Crypto: Autoritetet e Hong Kongut Bust HK 1.2 miliardë dollarë Pastrimi i Crypto, Arrestimet Katër
Në një gji aktual të një situate pastrimi parash që përfshin kriptovaluta, autoritetet e Hong Kongut
'Fondi i Edukimit DeFi' mbron likuidimin e diskutueshëm të $ 10.2 milion UNI
Fondi i Arsimit DeFi në të vërtetë ka ruajtur likuidimin e tij shokues prej 10 milion dollarësh në
Saquon Barkley i NFL transformon rekomandimet për BTC për të zhvilluar 'pasurinë e gjeneratave'
Saquon Barkley me siguri do të përdorë Strike për të transformuar secilën nga rekomandimet e tij të drejta
Kryetari i Fed: Bota nuk do të ketë nevojë për monedha dixhitale pasi të kemi dollarin dixhital
Të Mërkurën, 14 Korrik, Kryetari i Rezervës Federale Jerome Powell foli mbi temën e
Gjobat e SEC Koordinojnë 200K $ mbi renditjet e financuara dhe të dëshirueshme të ICO
KSHZ këmbëngul se Coinschedule shkoi kundër aranzhimeve anti-touting të rregulloreve amerikane të mbrojtjes. Lajme