afb1f6fb73ff9393368f16a74756b992 - Bitfinex lëshon urën e parë L2 nga CeFi në DeFi 1
Bitfinex nis urën e parë L2 nga CeFi në DeFi
Ura do të lehtësojë transaksionet simbolike ERC-20 midis shkëmbimeve të centralizuara dhe të decentralizuara. Thyerja e informacionit
e5dcdadd24a74ccbfc192414689c7e8a - Stabilcoin i ri i decentralizuar në Kinë synon tregtinë ndërkombëtare 2
Stabilcoin i ri i decentralizuar në Kinë synon tregtinë ndërkombëtare
Conflux do të paraqesë ekspertizën për të nisur një stacioncoin RMB në det të hapur të lidhur me atë të Kinës
f4c4f3972d73c97d4faeb71bf0f8bbee - të regjistruarit e SEC kërkojnë miratim DeFi dhe të mbështetur fizikisht Bitcoin ETF 3
Regjistruesit e SEC kërkojnë miratimin e DeFi dhe të mbështetur fizikisht nga Bitcoin ETF
Përforconi ETF -të, Invesco dhe Galaxy dorëzuan regjistrimet në SEC të SHBA për Bitcoin dhe
7
Nifty News: Koleksioni NFT prej 17 milionë dollarësh i Snoop, filmi i shitur si NFT, mbrojtësi i QAnon shet cicërima
Koleksionisti NFT zbulohet se është Snoop Dogg, po vijnë NFT hibride dhe një investitor
bc1438ad05155090a1052634e30a4540 - NFT-të mund të shënojnë një ringjallje në galeritë e artit 6
NFT -të mund të shënojnë një ringjallje në galeritë e artit
kriptoPumpNews foli me babanë themelues të një galerie arti në Londër për të debatuar mbi
be8cab1134b03923e0873191ef9ae6c5 - Sommelier partnerë me Mysten Labs për të nisur kontratat inteligjente Cosmos 9
Sommelier bashkëpunon me Mysten Labs për të nisur kontrata inteligjente Cosmos
Inxhinierët e Mysten Labs krijuan më parë komunitetin blockchain në kripton Diem dhe Novi të Facebook
f09cb980acc6690abaf6adf1fe7ea3f5 - Sorare shënon 680 milion dollarë financim të udhëhequr nga SoftBank për të rritur portofolin e saj sportiv NFT 10
Sorare shënon financime prej 680 milion dollarë të udhëhequr nga SoftBank për të rritur portofolin e saj sportiv NFT
Sorare arriti një vlerësim prej 4.3 miliardë dollarësh me një financim sferike të Serisë B të udhëhequr nga
0192d0e18709017a2de870816257980b - Platforma DeFi Vee Finance e shfrytëzuar për 35 milion dollarë në zinxhirin e bllokut Avalanche 11
Platforma DeFi Vee Finance shfrytëzoi për 35 milion dollarë në blockchain Avalanche
Vee Finance thotë se pësoi një sulm prej 35 milionë dollarësh vetëm disa ditë më vonë
1d448ce2be9d16644734fe7cd720e43d - BBA shtyn për qartësi rregullatore të kriptove në Massachusetts 12
BBA shtyn për qartësi rregullatore të kriptos në Massachusetts
Shoqata Blockchain e Bostonit ka zbuluar udhëzues këshillues rregullatorë kripto për ligjvënësit në Massachusetts
343e464737ce5485acf928921265c265 - Tregu i parë NFT i miratuar në App Store tani ofron një veçori të prerjes pa gaz 13
Tregu i parë NFT i miratuar në App Store tani ofron një veçori të prerjes pa gaz
Tregu NFT planifikon të sigurojë një treg të lehtë të ndërveprueshëm blockchain NFT me direkt
73a6b301d08c25d6bec15a24776865c9 - Indianët zgjedhin platformën shtetërore të blockchain mes rregulloreve të SMS me shumicë 14
Indianët zgjedhin platformën shtetërore të blockchain në mes të rregulloreve të shumta për SMS
Rregullorja SMS e Indisë kërkon që kompanitë të përshtaten me modelet e para-regjistruara të mesazheve për të luftuar spam-in
8bd9ee3854c5dad9fc033f6584eb55e7 - Thai SEC lëshon licencë për projektin e pasurive të paluajtshme të bazuar në Ethereum 15
Thai SEC lëshon licencë për projektin e pasurive të patundshme me bazë Ethereum
Agjencia përdor blockchain Ethereum për të lejuar tregtarët të bëjnë investime
9941f8f4104fc5699687ade43419a9dc - 'Ne jemi në luftë' me kripto, thotë Presidenti turk Erdoğan 16
"Ne jemi në luftë" me kripto, thotë Presidenti turk Erdogan
Planet e autoriteteve turke për kriptovalutat tërheqin një dallim të fortë në financat e saj qendrore
5eaf658457c75d811421fda3897a4b0f - Ky rrjet blockchain lejon përdoruesit të 'gjeominojnë' shpërblime kripto nga telefonat e tyre inteligjentë 17
Ky rrjet blockchain u jep përdoruesve shpërblime kripto 'gjeomine' nga telefonat e tyre të mençur
Në vend që të ndryshoni fiat private në një alternativë ose të investoni në një minator kriptovalutash,
4c3fcb2e10334a7f1a64a169a2de70d0 - Hapësira e nisjes së shenjave të Sushit Miso është hakuar për 3 milion dollarë 18
Tabela e nisjes e Sushit Miso u hakua për 3 milion dollarë
CTO e Sushi do të udhëzojë avokatin e tyre që të "paraqesë një kritikë IC3 në FBI"
9ee76c4a9d19f5236f0ccc2701f6e26a - MonoX mbledh 5 milion dollarë për të lançuar grupe likuiditeti me një shenjë të vetme 19
MonoX mbledh 5 milionë dollarë për të nisur pishina likuiditeti me një shenjë
Krijuesi i tregut të automatizuar është aktualisht në përmirësim beta dhe është vendosur të nisë
67102a78633047b5e7cba35ca2e4f010 - Kjo platformë që i kthen të dhënat në kriptomonedhë 20
Kjo platformë që i kthen të dhënat në kriptomonedhë
Kjo platformë siguron një mundësi për personalizimin e të dhënave tuaja dhe të ardhurave nga ajo. Sponsorizuar
c354ca2bf1e2a8a2051ee42bc203aaef - Avalanche Foundation mbledh 230 milion dollarë për të mbështetur ekosistemin DeFi 21
Fondacioni Avalanche mbledh 230 milion dollarë për të mbështetur ekosistemin DeFi
Platforma e kontratës smarts ka bërë përparim të konsiderueshëm në të gjithë shtëpinë DeFi që nga krijimi i saj
6d78bb7c44c972c966d9f71052ade056 - Modeluar sipas Amazon, kjo platformë po ndërton urën midis DeFi dhe e-commerce 22
E modeluar sipas Amazon, kjo platformë po ndërton urën midis DeFi dhe tregtisë elektronike
Ky ekosistem DeFi po prish tregtinë elektronike duke përdorur protokollet DeFi për të ndërtuar atë të mëvonshëm
511c8dbaf2e7a6052febdd76264bf3d2 - Luaj për të fituar: Si një lojë MOBA dhe Battle Royale po heq barrierat dhe po teston strategjinë e lojtarit 23
Luaj për të fituar: Si një lojë MOBA dhe Battle Royale po heq barrierat dhe po teston strategjinë e lojtarëve
Metaverse, një atmosferë dixhitale e ekspertizës dixhitale dhe një botë me alternativa të pakufishme,
aee282156744d7825d6743d2e2d713a0 - Platforma përpiqet t'u sjellë bizneseve dhe individëve të ardhmen e tokenizimit 24
Platforma përpiqet t'i sjellë bizneseve dhe individëve të ardhmen e tokenizimit
Një platformë e re e shenjave të decentralizuara përpiqet t'i paraqesë secilit person të veçantë me hyrje