Andreessen Horowitz investon në monedhën indiane Switch Kuber duke e bërë atë njëbrirëshin e dytë kripto të vendit

By Bhushan Akolkar Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë Blini kripto me tarifën më të ulët Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë

India '& rsquo; fillimi i tregtimit të kriptoveCoinSwitch Kuber merr gjendjen e njëbrirëshit pas një raundi të ri investimesh financiare të udhëhequr nga titani i mbështetjes financiare Andreessen Horowitz (a16z). Ky është investimi i parë financiar nga a16z në Indi i cili zbulon vetëbesimin e tij në vend '& rsquo; s treg i kriptove që lind me shpejtësi.

Andreessen Horowitz (a16z) së bashku me Coinbase Ventures ka bashkë-udhëhequr një investim financiar prej $ 260 milion në CoinSwitch Kuber, me një vlerësim prej $ 1.9 miliardë. Disa nga financuesit ekzistues si Paradigma, Ribbit Capital, Sequoia Capital, si dhe Tiger Global gjithashtu u bashkuan me raundin aktual të financimit. Kjo e bën CoinSwitch Kuber njëbrirëshin e dytë kripto në vend.

Duke ndjekur sot '& rsquo; Seria C e raundit, CoinSwitch Kuber në fakt është rritur 300 milion dollarë çdo ditë. Interestshtë interesante se krijimi i kriptove në fakt ka parë që vlerësimet e tij të përfundojnë duke u katërfishuar në 6 muajt e fundit. Në prill gjatë financimit të serisë B, CoinSwitch siguroi një vlerësim prej 500 milionë dollarësh.

Regjistrimi i Rritjes së Shpejtë

Komponenti intrigues është se shkëmbimi filloi të funksionojë në Indi në 2014 vetëm në qershor 2020. Në një kohëzgjatje vërtet të shkurtër, sistemi i tregtimit të kriptove aktualisht ka në bord 10 milionë individë. Ashish Singhal, pronari i CoinSwitch Kuber deklaroi se fondet e reja do të përdoren për të zhvilluar kurse të reja pronash. Ai gjithashtu mbante në mend:

"& Ldquo; Këto sigurisht që do të ishin kurse të zakonshme pronësie që shihni në treg, të palidhura me kripton. Një pjesë e madhe e individëve që na bashkojnë janë nën moshën 28 ​​vjeç, si dhe janë financues për herë të parë në atë vend '& rsquo; nuk keni blerë asnjë lloj pronash të ndryshme përveç kriptove. Këta individë të rinj me siguri do të synojnë të zgjerohen me ne si sistem, duke rrezikuar veten nga paqëndrueshmëria e kriptove, si dhe përfundimisht të kenë një profil të stabilizuar në fund të paqëndrueshmërisë " & rdquo ;.

Sidoqoftë, Singhal deklaroi se financuesit fituan '& rsquo; nuk keni aftësinë për të marrë prona tipike me këto kurse pronësie të reja. Sidoqoftë, sigurisht që do të funksionojë së bashku me shkëmbimin rutinë të kriptove. duke folur për investimin e parë financiar në Indi, David George, shoqëruesi bazë në Andreessen Horowitz, tha:

"& Ldquo; (*) janë jashtëzakonisht të kënaqur në lidhje me mundësinë e tregut të kriptove Ne, si dhe me zhvillimin e saj të shpërthimit, India në fakt është bërë sistemi kryesor i shitjes me pakicë i CoinSwitch në vend. grupi si dhe Ashish në fakt kanë treguar aftësi solide të zbatimit, si dhe pasionin për të siguruar një sistem investimesh financiare për masat në. "& rdquo; India & rsquo; s

Financuesit e Indisë po marrin pjesë në mënyrë aktive në Evoluimin e Peizazhit Kripto

Zona e kriptove indiane. sipas Si rekordi më i ri, Chainalysis kryeson Indinë në mbarë botën, në lidhje me përdorimin e kriptove. , Megjithatë, aktiviteti rregullator në të vërtetë ka mbetur ende i pasigurt në vend. singhal qëndron i sigurt në lidhje me

Lexo artikullin:  Padia XRP: Ripple dosjet për një vulë tjetër

Por rritjet rregullatore, pikat e mjeteve po zbulohen në "& ldquo; Theksi i Indisë i Predikuesit të parave, si dhe njerëz të ndryshëm të tjerë që menaxhojnë kripton në fakt ka ndryshuar vërtet. the '& rsquo; po dërgon sot deklarata të qarta, duke pretenduar se ata fituan '& rsquo; t mbyllur kripto. Ata në fakt kanë parë gjithashtu që prodhuesit e planeve pyesin profesionistët në lidhje me saktësisht se si të merren me menaxhimin e zonës kripto We. financimi, meqenëse përfshin financues si a16z, të cilët në fakt nuk kanë blerë kurrë me të vërtetë. Kjo më parë sigurisht që do të zhvillojë vetëbesim në mesin e autoriteteve rregullatore, ”& rdquo; ai deklaroi.India A DeFi

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • bën çdo përpjekje për të zhvilluar një Portofol duke përfshirë Përvojë Intuitive moChain Rrjetet Sociale
  • Për të prezantuar nisjen laboratorike të moMasterDAO si dhe IDO -n e saj synon në LuaStarterTo's
  • Andreessen Horowitz investon në monedhën indiane Switch Kuber Making It the Country: BTC Second Crypto Unicorn
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin 50,000 $ mbyllet në 55,000 dollarë, por a është prirja për të? I zbatueshëm: BTC
  • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin 48,000 dollarë ngadalësohet ndërsa demet riorganizohen për vrapimin e ardhshëm 52,000 dollarë deri në 50,000 dollarë
  • Çmimi i Bitcoin përgatit lëvizjen kolosale në Shtetet e Bashkuara si Premtime të Lidhura për të mos ndaluar kripto si Kina

Facebook Twitter 745 në Bhushan Akolkar është një fanatik i FinTech si dhe mban një stil të madh në njohjen e tregjeve monetare. Artikuj Pasioni i Bhushan në ekonominë e biznesit si dhe paratë tërheqin fokusin e tij në drejtim të markës së Tij të re që lind në tregjet e Teknologjisë Blockchain. Cryptocurrency është vazhdimisht në një procedurë mirëkuptimi, si dhe mban veten të inkurajuar duke ndarë ekspertizën e tij të fituar. Ai kalon kohën e lirë, ai shikon tregime triller, si dhe shpesh zbulon aftësitë e tij në gatim. Në moChain I mëparshëm

Për të prezantuar nisjen në laborator të moMasterDAO si dhe IDO -n e saj synon në LuaStarterTo A DeFi

Tjetër

bën çdo përpjekje për të zhvilluar një Portofol duke përfshirë Përvojën Intuitive.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju