Anhui bashkohet me listën në rritje të provincave kineze për të ndaluar minierat në Bitcoin

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Provinca Anhui e Kinës Lindore është bërë rajoni më i fundit në vend që vendos një ndalim të plotë të aktiviteteve të minierave Bitcoin për shkak të mungesës së energjisë. Zyrtarët thanë se do t'i ndihmonte ata në lehtësimin e çështjeve akute të mungesës së energjisë për tre vitet e ardhshme. Numri i fermave të minierave Bitcoin dhe kripto në Kinë tashmë ka rënë në gati zero për shkak të shtypjes së vazhdueshme nga autoritetet që filloi në fund të majit.

Përmbytjet e fundit në vend që kanë zhvendosur më shumë se 100,000 njerëz nuk patën ndonjë ndikim në shkallën e hashit të minierave Bitcoin duke konfirmuar se shumica e minatorëve janë larguar nga vendi. Më parë, këto përmbytje rezultuan në përçarje të disa fermave minerare.

Gansu, provinca veriperëndimore e Kinës, gjithashtu mori njoftimin se fermat e minierave Bitcoin do të mbyllen.

Goditja e këtij viti nga autoritetet kineze besohet të jetë më e rrepta deri më tani pasi fokusi i Pekinit në neutralitetin e karbonit është intensifikuar. Megjithëse Anhui nuk është një nga qendrat më të mëdha të minierave të kripto në Kinë, mungesa e energjisë dhe thirrja e Pekinit për një pastrim kripto i kanë detyruar autoritetet të vendosin masa të rrepta në aktivitetet e minierave.

Afati kohor i goditjes së kripto kineze

Si çdo sezon demash, edhe këtë vit autoritetet kineze vazhduan të paralajmëronin shkëmbimet e kriptos si dhe tregtarët kundër tregtisë dhe përdorimit të kriptove. Sidoqoftë, gjërat filluan të marrin një kthesë serioze drejt fundit të majit kur fokusi u zhvendos drejt zhdukjes së industrisë së minierave kripto.

Mongoli i Brendshëm u bë provinca e parë që vendosi një ndalim batanije në minierat e kriptos, por nuk ishte aspak e kaltër pasi provinca kishte dështuar të përmbushte qëllimet e saj të emetimit të karbonit për shkak të punës së rëndë industriale dhe aktiviteteve minerare. Sichuan, një tjetër qendër minierash kripto deklaroi së pari se nuk do të imponojë ndonjë masë të menjëhershme të rreptë kur të shfaqen rregulloret e Mongolisë së Brendshme, por menjëherë më pas u kthye në vendimin e saj për të ndaluar plotësisht çdo aktivitet minerar në rajon.

Lexo artikullin:  Rrjeti Poly u hackua, cili vend është i sigurt për të tregtuar dhe ruajtur asetet?

Kina përbënte më shumë se 60% të aktiviteteve totale të minierave kripto dhe goditja e fundit kishte mbyllur shumicën e fermave të mëdha të minierave kripto duke rezultuar në një rënie të mprehtë të kuaj-fuqi të rrjetit BTC duke rënë mbi 50% brenda një muaji të goditjes.

Goditja kineze ndaj minatorëve shihet si një veprim i fortë për ekosistemin kripto pasi shumë ekspertë pretendojnë se fermat minerare do të zhvendoseshin në kombet e tjera duke sjellë decentralizimin e nevojshëm në minierat Bitcoin. Shkalla e hashit të rrjetit Bitcoin ka filluar të tregojë shenja të rimëkëmbjes.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju