Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX

By Ambar Warrick 5 sekonda mbrapa Përditësuar 5 sekonda mbrapa Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Fantom (FTM), token indigjen në blockchain me të njëjtin emër, ra shumë pasi ndër shkëmbimet e tij më të mëdha DeFi (DEX) u godit nga një hak.

FTM u ul mbi 15% në 24 orët e mëparshme, si dhe aktualisht po tregtohet me nivelet më të ulëta të nëntë muajve prej 0.322552 $. e shtuna'& rsquo; Humbjet e tij aktualisht kanë parë vlerën më të madhe se sa përgjysmuar sot, pas një përplasjeje dobësuese të kriptove.

SpiritSwap, në mesin e Fantom'& rsquo; Shkëmbimet më të rëndësishme DeFi, pretenduan se sistemi i tij ishte i rrezikuar. Sistemi pretendonte se ishin marrë rreth 18,000 dollarë, megjithëse duhej të ndërpriste procedurat për të shmangur më shumë vjedhje.

SpiritSwap ende nuk është duke rafinuar marrëveshjet, që nga koha e shtypit.

Hakimi i katërt Fantom në 3 muaj

Ndërsa diapazoni i sulmit në SpiritSwap duket i kufizuar, ai është Fantom'& rsquo; Hakimi i 4-të i rëndësishëm në 3 muajt e mëparshëm. Në prill, Deus Finance u sulmua në një kredi për makinën flash, duke përdorur atë shpenzim të sistemit mbi 13 milionë dollarë.

Tregime Trendi

VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të funditLajme Altcoin Themeluesi i Terra, Do Kwon thotë se rezervat e Bitcoin janë vendosur për planin e shpëtimitLajme Altcoin Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kriptoLajme Altcoin Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumenteLajme Altcoin Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pseLajme Altcoin

Deus u përdor gjithashtu në mars.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Vargu i sulmeve në fakt kishte kërcënuar ndjeshëm vetëbesimin e financierëve në FTM, me tokenin që tregtohet aktualisht me rënie 86% deri më tani në 2022. Ashtu si përgjigjja e kostos të shtunën, FTM në fakt ka shënuar humbje të larta në çdo hakim.

Komponenti i hakimit SpiritSwap i sulmit më të gjerë

SpiritSwap ishte shumë nga puna e vetme që u sulmua sot. Një ndjeshmëri në sistemin e organizimit të emrave të domenit Godaddy tregon se ka rrezikuar në fakt shumë detyra të rëndësishme të kriptos.

Nga këto, DEX QuickSwap me bazë poligonin ishte ndër viktimat më të rëndësishme. Shkëmbimi aktualisht ka vënë në pritje këmbimet për të shmangur marrjen e më fondeve. Por ajo pretendoi se fondet e klientëve, si dhe pishinat e likuiditetit janë pa rrezik.

Lexo artikullin:  Ja si janë tregtarët PumpÇmimet e Monero (XMR) deri në nivelet më të larta 6-mujore

Shkalla e plotë e fondeve të marra është aktualisht e paqartë. Duke pasur parasysh që detyra të shumta të kriptove përdorin Godaddy, i gjithë diapazoni i sulmit është aktualisht i paidentifikuar.

Spekulimet janë se cyberpunk mund të ketë përdorur Godaddy'& rsquo; Qasja e shërimit të llogarisë për të hakuar llogaritë e faqeve të shumta të internetit defi. Po dëgjoj që edhe Etherscan mund të jetë i rrezikuar.

-Krijuesi i poligonit Sandeep Nailwal

Të Premten, shumë sisteme të tjera të ndryshme të rëndësishme kriptosh u sulmuan gjithashtu në një përpjekje phishing. CoinGecko, EtherScan si dhe Dextools të gjithë paralajmëruan individët kundrejt dritareve kërcyese shkatërruese duke i motivuar ata të lidhin çantat e tyre.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Një tjetër Hack Fantom? FTM bie 15% pas sulmit DEX
 • VanEck si dhe 21Shares pezullojnë ETP-të e tyre të Terra pas kolapsit të fundit
 • Sulmi i madh i phishing synon përdoruesit në sajtet e të dhënave kripto
 • Përditësimi i LUNA: Themeluesi i Terra propozon rivendosjen e pronësisë së Terra në 1 miliard argumente
 • Ky udhëheqës i Shteteve të Bashkuara kundërshton planin CBDC të Fed, Ja pse
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë
 • Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • Analiza e çmimit Ripple: Çmimi XRP afrohet 0.50 dollarë; A është e realizueshme Bounce Back?
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Kostoja MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Me më shumë se 5 vjet përvojë që mbulon tregjet ekonomike në mbarë botën, Ambar do të thotë të përfitosh nga kjo ekspertizë në drejtim të globit në rritje të shpejtë të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në gjetjen e mënyrës sesi përparimet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe çfarë mund të tregojë kjo për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke përdorur internetin për informacionin aktual të ndarjes, mund ta zbuloni duke luajtur videolojëra ose duke shijuar përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Twitter LinkedIn Ambar Warrick 275 artikuj Me më shumë se 5 vjet përvojë që mbulon tregjet ekonomike në mbarë botën, Ambar do të thotë të përfitosh nga kjo ekspertizë në drejtim të globit në rritje të shpejtë të kriptove, si dhe DeFi. Pasioni i tij ekziston kryesisht në gjetjen e mënyrës sesi përparimet gjeopolitike mund të ndikojnë në tregjet e kriptove, si dhe çfarë mund të tregojë kjo për zotërimet tuaja bitcoin. Kur ai nuk është duke përdorur internetin për informacionin aktual të ndarjes, mund ta zbuloni duke luajtur videolojëra ose duke shijuar përsëritjet e Seinfeld. Mund ta kontaktoni në [email protected] I mëparshëm

Lexo artikullin:  Just-In: ETF i parë i Bitcoin i Australisë që do të listohet javën e ardhshme

Themeluesi i Terra, Do Kwon thotë se rezervat e Bitcoin janë vendosur për planin e shpëtimit

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju