Orteku bie pas tubimit, interpretuesi më i dobët i sotëm në Top 100

Orteku bie pas tubimit, interpretuesi më i dobët i sotëm në Top 100 101

La Ortek Shenja autoktone e rrjetit AVAX zbriti në mënyrë dramatike në një treg kripto kryesisht të kuq sot, në përputhje me një rritje të mëparshme sot të mbështetur nga informacioni se një program shpërblimi i minierave të likuiditetit ka sjellë në të vërtetë asimilime të rëndësishme në sistem.

Në orën 09:59 UTC, AVAX u ul me 14.4% gjatë 24 orëve të mëparshme, duke e vendosur atë si interpretuesin më të tmerrshëm ndër 100 kriptoasetet kryesore sipas kapitalizimit të tregut.

Profesionet simbolike në 43.09 dollarë, pasi në fakt arritën deri në 59 dollarë të martën sot, duke e çuar atë brenda një intervali të shkurtër nga niveli më i lartë i të gjitha kohërave në shkurt, prej 59.4 dollarësh.

Pavarësisht vjeshtës së sotme, megjithatë, shenja AVAX qëndron lart me një masiv 44.55% për 7 ditët e mëparshme, e katërta më e mira në mesin e 100 monedhave kryesore. Për më tepër, është rritur më shumë se 277% gjatë 30 ditëve të mëparshme.

Orteku bie pas tubimit, interpretuesi më i dobët i sotëm në Top 100 102

Efikasiteti i fortë i shenjës AVAX gjatë javës së kaluar ka ardhur në përputhje me informacionin se programi i shpërblimit të minierave të likuiditetit "Avalanche Rush" ka tunduar në të vërtetë procedurat e rëndësishme të decentralizuara të financimit (DeFi) Curve Finance (CRV), Aave dhe gjithashtu, kohët e fundit, SushiSwap (SUSHI) për t'u përfshirë me sistemin.

Sipas një deklarate nga grupi i ortekëve, vetëm asimilimi i SushiSwap në fakt ka përvetësuar deri në 7.5 milionë dollarë secila nga Fondacioni ortek dhe gjithashtu SushiSwap, pasi grupi kërkon të shkaktojë "një përvojë të qetë të klientit për procedurat DeFi" nëAvalanche

Fondet e caktuara rriten me 20 milion USD që aktualisht janë caktuar për klientët Aave, dhe gjithashtu 7 milion USD të caktuara për klientët e Curve.

Pavarësisht nga fatmirësia, megjithatë, niveli i shenjës SUSHI të SushiSwap nuk përparoi në treg gjatë dy ditëve të mëparshme, tregtimi u zvogëlua rregullisht sepse informacioni u dëmtua më 24 gusht. Në kohën e krijimit, SUSHI po ndryshon duart në 11.54 dollarë. Mostlyshtë kryesisht e njëjtë në 24 orët e mëparshme, dhe gjithashtu është ulur 9.3% në javën e kaluar. Upshtë rritur 39% në muajin e kaluar.

Lexo artikullin:  Çmimi NEAR Token fiton mbi 30% ndërsa Protokolli NEAR mbledh 800 milionë dollarë

Dhe me një shumëllojshmëri të madhe të procedurave DeFi të vendosura në ortek, po përfshihet më shumë kornizë, me sistemin e shkallëzimit të shtresës dy Celer Network (CELR) që sot zbulon se ata në fakt kanë lëshuar urën e tyre multi-blockchain cBridge në sistem.

Sipas Celer, ura me siguri do të lejojë transferime fondesh midis Avalanche dhe gjithashtu Binance Smart Chain (BSC), OKExChain, përveç një numri zinxhirësh anësorë Ethereum (ETH).

Clerrid's cBridge vjen duke u përmirësuar në Ura ekzistuese e ortekut, e cila raportoi të martën se aktualisht ka lëvizur praktikisht 1 miliardë dollarë në pronat e Ethereum sepse u prezantua në 29 korrik.

Marka Avalanche e quan veten si "sistemi më i shpejtë i marrëveshjeve të mençura në tregun e blockchain", dhe gjithashtu deklaron se në fakt ka adresuar kompromiset e përbashkëta të mbrojtjes që përmbajnë norma të tilla. Puna mbështetet nga kapitalistë të peshave të rënda si ajo e Michael Novogratz Galaxy Digital, kompani kapitali kapital Andresseen Horowitz, dhe gjithashtu prodhuesi i rëndësishëm i pajisjeve minerare Bitmain.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju