Binance njofton heqjen e tregtimit të juanit kinez (CNY) në mes të goditjes rregullatore

By Bhushan Akolkar Botuar 35 minuta më parë Përditësuar 35 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar 35 minuta më parë Përditësuar 35 minuta më parë

Disa nga shkëmbimet kryesore të kriptove në Kinë po përfundojnë procedurat e tyre mes një goditje të fortë rregullatore dhe gjithashtu Binance është më e fundit që u është bashkuar atyre. Më herët sot, 13 tetor, Binance në të vërtetë ka zbuluar se shkëmbimi i kriptove do të heqë tërësisht zonën tregtare CNY më 31 dhjetor 2021. Në një azhurnim më të madh për klientët kinezë, Binance mbajti në mend:

Binance sigurisht që do të kryejë një stok të klientëve të sistemit. Nëse sistemi zbulon klientë në Kinën me tokë, llogaritë e tyre që përputhen me siguri do të ndryshohen në "& rdquo; "Tërheqje vetëm & rdquo; vendosjen, dhe gjithashtu klientët thjesht do të kenë aftësinë për të nxjerr, nxjerr, merr, dhe gjithashtu mbyll cilësimetBinance me siguri do të paralajmërojë klientët që përputhen me e-mail 7 ditë para butonit të llogarisë.

Zgjedhja më aktuale vjen në mes të aktivitetit të fortë rregullator të nisur nga autoritetet kineze që kërkon nga organizatat kripto ose të mbyllin procedurat ose të largohen nga vendi.

Kompanitë kripto po marrin procedura kineze në një numër të madh. Javën e kaluar CoinGape raportoi se mbi 20 kombe po largohen nga Kina mes goditjes.

Zgjedhja më aktuale nga Binance vjen pasi Huobi zbuloi strategjinë e saj të largimit nga Kina më parë këtë muaj. Huobi deklaroi se sigurisht që do të ndalojë pagesat e saj CNY dhe gjithashtu do të tregtojë në CNY deri në mes të dhjetorit 2021. Me këtë azhurnim aktual, 2 nga 3 shkëmbimet kryesore në Kinë kanë zbuluar tërheqjen. Fitoi '& rsquo; të jetë një tronditje për të dëgjuar çdo lloj azhurnimi të tillë nga OKEx në afatin e afërt.

Kina '& rsquo; Sulmi në minierat e kriptos

Në fillim të këtij viti, autoritetet kineze zbuluan një goditje të rëndë të detyrave të minierave kripto në vend ndërsa Kina po përballet me një dilemë të rëndësishme të energjisë aktualisht. Si rezultat, një pjesë e madhe e minatorëve kinezë kishin nevojë të niseshin për në zonat jashtë vendit.

Lexo artikullin:  Kompania Black Rock Petroleum e vendosur për të operuar 1 milion minatorë kinezë të Bitcoin

Kohët e fundit, autoritetet kineze zbuluan se ata me siguri do të vendosin miniera kripto në "& ldquo; listë e pafavorshme kontrolluese e tregjeve që kufizojnë financuesit të bëjnë çdo lloj investimi financiar në këtë industri. Pas kësaj, furnizuesi i pajisjeve të minierave kripto Bitmain zbuloi se ai me siguri do të lërë shpërndarjen e Antminers në Kinë këtë muaj.

Ndërsa kjo nuk ishte & rsquo; Në mënyrë të mjaftueshme, autoritetet kineze në të njëjtën mënyrë kanë filluar të hartojnë IP -të për të hartuar çdo lloj detyre kripto -miniere që ndodhin në vend.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Autoritetet e Shteteve të Bashkuara po punojnë për të eleminuar këtë boshllëk të taksave të kriptos
  • Binance njofton heqjen e tregtimit të juanit kinez (CNY) në mes të goditjes rregullatore
  • Binance nis 1 miliard dollarë për rritjen e kriptos, ja si do të përdorej
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Facebook Twitter LinkedIn Bhushan Akolkar 755 artikuj Bhushan është një dashnore e FinTech dhe gjithashtu mban një panak të madh në njohjen e tregjeve ekonomike. Pasioni i tij në ekonominë e biznesit dhe paraja tërheqin fokusin e tij në drejtim të teknologjisë së re Blockchain që lind dhe tregjeve të kriptomonedhës. Ai është vazhdimisht në një procedurë zbuluese dhe gjithashtu e mban veten të inkurajuar duke ndarë ekspertizën e tij të fituar. Në kohën e lirë ai kontrollon tregime triller trillues dhe gjithashtu herë pas here zbulon aftësitë e tij të gatimit. I mëparshëm

Binance nis 1 miliard dollarë për rritjen e kriptos, ja si do të përdorej

Tjetër

Autoritetet e Shteteve të Bashkuara po punojnë për të eleminuar këtë boshllëk të taksave të kriptos

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju