Listat e BitClout në AscendEX, duke vazhduar rritjen e pabesueshme

Përgjegjësia: Teksti më poshtë është një deklaratë për shtyp që nuk është shkruar nga Cryptopumpnews.com.

BitClout Zgjeron Rrjetin e tij duke provuar më shumë mundësi për përdoruesit për t'u kthyer

BitClout

Singapori - 14 korrik 2021 - AscendEX, një platformë financiare globale e kriptomonedhave me një komplet produktesh gjithëpërfshirës, ​​është i ngazëllyer për të njoftuar renditjen e BitClout token (CLOUT) më 14 korrik në orën 1:XNUMX UTC.

BitClout është rrjeti i parë social i ndërtuar me themelin e tij të bllokuar me porosi. Ky lloj i ri i rrjetit social lejon çdo krijues të ketë shenjën e vet që ndjekësit e tyre mund të blejnë dhe shesin.

BitClout është një treg i bazuar në shenja për aksionet në reputacionin dhe ndikimin e dikujt (ose diçkaje). Nëse një influencues bëhet viral në Instagram për diçka të lezetshme, shenja e tyre do të vlerësohet në vlerë. Nëse një ndikues thotë diçka të papërshtatshme në Twitter, kjo mund të dëmtojë vlerën e simbolit të tyre. Në teori, çdo veprim publik nga çdokush e bën çmimin e shenjës së krijuesit subjekt i luhatjeve dhe kështu është e tregtueshme në treg.

"BitClout është një përçarës i status quo-së së kriptomonedhës dhe mediave sociale, dhe sapo ka filluar," tha Shaun Maguire, partneri në Sequoia, një investitor i hershëm i BitClout. "Ne jemi të entuziazmuar që kemi mbështetjen e AscendEx për BitClout, duke i mundësuar botës të tregtojë $ CLOUT dhe të bashkohet me këtë lloj rrjeti rrënjësisht të ndryshëm të rrjetit social."

"BitClout ka të bëjë me individë që marrin pronësinë e mediave që ata krijojnë", tha Andy Artz, partneri në Social Capital. "Duke dhënë një protokoll të hapur për rrjetet sociale të decentralizuara, BitClout është bashkimi i monedhave dhe kodit i krijuar për të krijuar tregun e parë të vërtetë të hapur duke bashkëpunuar me AscendEX, BitClout nuk është i vetmi që vazhdon rritjen; ​​krijuesit janë ".

"BitClout ka tërhequr një ekosistem të madh me 120+ projekte të reja zhvillimi dhe kompani që ndërtojnë mbi të," tha Johnny Steindorff, partneri në Distributed Global. "Si një rrjet i decentralizuar, me burim të hapur dhe i fokusuar tek krijuesit, BitClout ka potencialin të rritet në shtresën kryesore të rrjetit social WEB3".

Lexo artikullin:  Shitja NFT e Rammstein Frontman është e paautorizuar, thotë Muzeu Historik Rus

Sot, një postim i dërguar në një platformë tradicionale të mediave sociale i përket një korporate, sesa krijuesit që e postoi atë. Në të kundërt, BitClout është një projekt plotësisht i hapur, i decentralizuar, pa asnjë kompani pas tij - është vetëm shenja dhe kod. Kjo do të thotë që çdo krijues ka një marrëdhënie të drejtpërdrejtë me ndjekësit e tij pa ndërmjetës, i cili zhbllokon mënyra të reja për t'u angazhuar dhe për të fituar para që nuk bazohen në reklama. Arkitektura e BitClout është e ngjashme me Bitcoin, përveç se mund të mbështesë veçori shtesë dhe të dhëna komplekse të rrjetit social si postime, profile, ndjekës, veçori të spekulimeve dhe shumë më tepër me xhiros dhe shkallës dukshëm më të lartë.

Blockchain BitClout ka kriptovalutën e saj vendase, të quajtur BitClout (CLOUT) që përdoruesit mund të përdorin levë për të bërë të gjitha llojet e gjërave në platformë, duke përfshirë blerjen e "monedhave të krijuesve". Çdokush mund të blejë kriptovalutën BitClout me Bitcoin brenda disa minutave përmes mekanizmit të integruar të aplikacionit të “decentralizuar”, të disponueshëm në faqen “Blini BitClout”. Numri i argumenteve CLOUT në qarkullim është rreth 10.8 milion, afërsisht gjysma e Bitcoin, duke e bërë atë natyrshëm të pakët.

Krijuesi dhe arkitekti kryesor i BitClout, i njohur pseudonimisht si @diamondhands, është një pjesë e një grupi zhvilluesish që krijuan bllokimin e BitClout me synimin për ta kthyer atë në një forcë pozitive të qëndrueshme për njerëzimin që mund të sjellë konkurrencën dhe inovacionin përsëri në internet.

Mbështetësit e BitClout përfshijnë një listë mbresëlënës të kapitalistëve sipërmarrës Silicon Valley - chip blu - Sequoia, Social Capital, Andreessen Horowitz, TQ Ventures, Global Distribution Temasek, Arrington Capital, Long Journey Ventures, Ideo, Alexis Ohanian - së bashku me investitorët e profilit të lartë të kripto Coinbase Sipërmarrjet, Winklevoss Capital, Blockchange, Sybil Capital, Pantera, PolyChain dhe Grupi Digital Currency.

Rreth AscendEX

AscendEX (ish BitMax) është një platformë financiare globale e kriptomonedhave me një suitë gjithëpërfshirëse të produkteve përfshirë vend, diferencë, dhe tregtimi i të ardhmes, shërbimet e portofolit, dhe Staking mbështetje për mbi 150 projekte të bllokuara si bitcoin, eter dhe gurgullimë. Nisur në 2018, AscendEX shërben mbi 1 milion klientë me pakicë dhe institucionale në mbarë botën me një platformë tregtare mjaft të lëngshme dhe zgjidhje të sigurta të kujdestarisë.

Lexo artikullin:  Ky vend sapo propozoi minierën e Bitcoin pa taksa

AscendEX është shfaqur si një platformë udhëheqëse nga ROI në "ofertat e saj fillestare të këmbimit" duke mbështetur disa nga projektet më inovative të industrisë nga ekosistemi DeFi të tilla si Thorchain, xDai Stake dhe Serum. Përdoruesit e AscendEX marrin akses ekskluziv në pikat ajrore të shenjave dhe aftësinë për të blerë shenja në fazën më të hershme të mundshme.

Për të mësuar më shumë rreth asaj se si AscendEX po përdor praktikat më të mira si nga Wall Street ashtu edhe nga ekosistemi i kriptomonedhës për të sjellë altcoins më të mirë për përdoruesit e saj, ju lutemi vizitoni www.AscendEX.com.

Për më shumë informacion dhe azhurnime, ju lutemi vizitoni:
Faqja e internetit: https://ascendex.com
Twitter: https://twitter.com/AscendEX_Global
Telegram: https://t.me/AscendEXEnglish
Medium: https://medium.com/ascendex

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju