Bitcoin dhe rezervuarë të tjerë kriptosh mbi 20% në Indi mes panikut të shitjes mbi konfuzionin e faturave të kriptove

By Bhushan Akolkar Botuar 5 sekonda mbrapa Përditësuar 5 sekonda mbrapa Na ndiqni në Google News
Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar 5 sekonda mbrapa Përditësuar 5 sekonda mbrapa

Shitje të mëdha u përjetuan në shkëmbimet e kriptove indiane më parë sot, pasi dolën të dhëna në lidhje me nxjerrjen jashtë ligjit nga India kriptovalutat ekskluzive. Qeveria federale indiane aktualisht po përgatitet për tryezën '& lsquo;Kriptomonedha dhe rregullimi i faturës zyrtare të monedhës dixhitale,' 2021 & rsquo; javën e ardhshme më 29 nëntor.

Megjithatë, disa rezidenca të mediave të lagjeve që raportojnë se qeveria federale me siguri do të ndalojë kriptovalutat ekskluzive, në fakt ka shkaktuar një shqetësim gjatë natës në shitje. Çmimet e Bitcoin (BTC) dhe një sërë altcoins të tjerë kryesorë ranë më shumë se 20% në një përplasje gjatë natës në shkëmbime si WazirX. Por dukej se kishte pak ndikim në tregun ndërkombëtar pasi norma e kriptove në Coinmarketcap vazhdoi të ishte mjaft e sigurt.

Shitja e tregut në fakt është ftohur pak, megjithëse pasi burime të vetëdijshme për këtë çështje informuan revistën informative të lagjes News 18 se ligji nuk do të& rsquo; të jetë një kufizim i drejtpërdrejtë. Burimet thanë:

“& ldquo; Një pajisje e politikave me siguri do të qëndrojë në vendndodhje për t'u siguruar që kriptoma nuk keqtrajtohet. Qeveria federale është e shqetësuar në lidhje me marrëveshjet nëntokësore që ndodhin kundrejt kriptomonedhës —– veçanërisht funksioni i saj në '& lsquo; hawala & rsquo;dhe financim horror”& rdquo;.

Burimet deklaruan gjithashtu se pronat elektronike nuk do të& rsquo; të identifikohen si para. “& ldquo; Një pajisje rigoroze sigurisht që do të mbetet në vendndodhje për t'u siguruar që policia mund të hartojë fillimin e kriptomonedhës së përdorur për punë të paligjshme ose antikombëtare,” & rdquo; ato përfshinin.

Indi & rsquo; s Flip-Flop me Ligjet e Kriptove

Aq shumë, qeveria (*) federale ka mbetur në fakt e pasigurt me miratimin e pronave elektronike në vend'& rsquo; Sistemi i ligjshëm ekonomik. Indian, megjithatë kohët e fundit garantoi se qeveria federale me siguri do të marrë një teknikë të nuancuar me vetitë elektronike. Kryeministrit Narendra Modi, qeverisë federale i pëlqen të pranojë kriptovalutat si një kurs zotërimi, por nuk do të & rsquo; t i lejojë ato si një mjet shlyerjeje ose negocimi.

Lexo artikullin:  Gjërat që nuk i dinit për VPN -të

Indiani'& rsquo; Shitja e panikut vjen duke përdorur kriptovaluta ekskluzive.

Sot është e nevojshme të kihet parasysh se ajo, Bitcoin, shumë nga pronat e tjera elektronike mbështeten në një revistë publike që ofron hapje të mjaftueshme të marrëveshjeve që ndodhin në rrjetin e saj blockchain. Ethereum dhe pronat elektronike si Megjithatë (XMR), të cilat u ofrojnë individëve një shkallë më të lartë të privatësisë personale nuk do të& rsquo; të miratohet. Monero papastërtia e shitjes së panikut është duke u shitur ka shumë të ngjarë të pastrohet pasi qeveria federale vendos shumë më tepër qartësi gjatë afrimit të saj

Sesioni dimëror në parlament 20%

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Bitcoin dhe kriptos të tjerë rezervohen '' në Indi mes panikut të shitjes mbi konfuzionin e faturave të kriptove
 • Fondi Australian i Pensionit 'Pusho Super për të Kërkuar Ekspozimin com Crypto
 • Crypto: Parashikimi i çmimit të CROCoin 346% është rritur 0.85$ në javën e deri më tani, (* )token SAND grumbullohet 260% në
 • Regal bashkëpunon me Flexa, integron pagesat në monedhë dixhitale për teatro
 • Sandbox është November the Here, një libër xhepi me burim të hapur për rrjetin Catalyst Behind, prezanton $RBTPrice Surge
 • Rabet XRP Stellar: Token
 • ajo padi për të Is while Fair Play në XRP? Lëreni Eterin të paprekur Ligjin e Sigurisë Imponuese të FMN-së!
 • kundrejt përdorimit të Strikes Back si paralajmëron El Salvador: SAND Bitcoin 40% Tender Ligjor
 • Parashikimi i çmimit të kutisë së rërës - është 5.63 dollarë në rritje duke rifreskuar çmimin "Të gjitha: Time High At's"
 • Thyerja e Binance e zbulon atë (DOGE) Rindërtimi i Dogecoin: Portofoli CRO tërësisht pas reagimit të rëndë
 • Crypto 346 %Parashikimi i çmimit të monedhës 0.85 dollarë është në shenjë në javë për:
 • Vëmendje themelore Analiza e çmimit të BAT-së Një Grafik teknik sugjeron se ofToken Posses 0.765$ Kërcënim: Kthehet në shenjën BNB
 • Analiza e çmimit të monedhës Binance A Tregtarët 670 dollarë mund të presin një rritje të rëndësishme MyNeighborAlice nëse çmimi i monedhës rikuperon: Rezistencën
 • Analiza ALICEPrice? A është Token AMP gati për të lundruar në veri:
 • Analiza e çmimit AMP? Mund të ndihmojë listën e Binance: Token SAND për të shpëtuar nga kjo fazë konsolidimi 40 %
 • Parashikimi i çmimit të Sandbox – Është rritur 5.63 dollarë duke rifreskuar të gjitha: Koha ETH e lartë për
 • Analiza e çmimit të Ethereum Rimëkëmbja 22 nën kërcënim ndërsa tërheqjet nga shkëmbimi ulen
 • Analiza e çmimeve të Ortekut dhe Cardano: Nëntor CRV
 • Analiza e çmimit të kurbës Dao Korrigjimi i fundit i çmimit mund të ketë stabilizuar: SHIB (* )50 SMAToken për të rifilluar Rally-në e tij të lidhur
 • Analiza e çmimeve Shiba Inu 818 Qëndron në mënyrë të vendosur është një dashnor i FinTech ndërsa Rally ngadalësohet
Lexo artikullin:  UBS paralajmëron për dimrin apokaliptik të kriptove dhe çmimet e kriptomonedhave janë gati të rrëzohen

Facebook Twitter mban një drejtim të madh në kuptimin e tregjeve ekonomike. Në Bhushan Akolkar pasioni në ekonominë e biznesit Artikuj Financimi Bhushan tërheq interesin e tij në drejtimin e shfaqjes dhe tregjeve krejt të reja. Ai është vazhdimisht në një procedurë zbulimi dhe e mban veten të inkurajuar duke ndarë kuptimin e tij të marrë. Teknologjia Blockchain dhe koha e lirë e kriptomonedhave ai kontrollon tregime trillerash Ai zbulon herë pas here aftësitë e tij të gatimit. dhe "Në" dhe për të I mëparshëm

Fondi Australian i Pensionit për të pushuar Super.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju