ATM-të Bitcoin: CoinFlip i financuar nga Illinois, Kooperativë e Përputhshmërisë së Re + Më shumë Lajme

ATM-të Bitcoin: CoinFlip i financuar nga Illinois, Kooperativë e Përputhshmërisë së Re + Më shumë Lajme 101

Merrni absorbimin tuaj të përditshëm, të madhësisë së kafshimit të kriptoasset dhe gjithashtu lajme të lidhura me blockchain-duke shqyrtuar përrallat që fluturojnë nën radar lajmet kripto të këtyre ditëve.

Lajmet e ATM -ve

 • Drejtuesi i ATM -së Bitcoin (BTC) Monedha po zgjerohet në Illinois, SHBA, duke u zhvendosur në një vend pune të vjetër në Çikago, sipas TheWashington Examiner Biznesi mori fonde nga shteti për të bërë një përkushtim të qëndrueshëm për të qëndruar në Illinois dhe gjithashtu të bëjë 17 milion dollarë në shpenzime kapitale në këmbim të praktikisht Rezultatet e kreditit të detyrimit tatimor financiar 1.7 milion dollarë.
 • Drejtuesit e ATM -ve Bitcoin Nenexhik dixhital dhe gjithashtu Bashkëburimi në fakt kanë prezantuar Kooperativa e pajtueshmërisë me kriptomonedhën (CCC), një organizatë e re që synon të zhvillojë kërkesat e pajtueshmërisë për sektorin ATM të bitcoin. Organizata synon veçanërisht ATM-të e bitcoin për të siguruar pajtueshmërinë me Njohjen e Klientit tuaj (KYC) dhe gjithashtu Anti-Pastrimin e Parave (AML), pasi ky lloj ATM-je zakonisht lidhet me mungesën e nevojave të KYC.

Lajmet e birësimit

 • Holly Kim, një thesare në Lake County, Illinois, në të vërtetë ka filluar miratimin e kontributeve të kriptomonedhës kur një avokat i ofroi asaj një kontribut prej 3 dollarësh në litecoin (LTC), raportoi The Chicago Tribune. Për më tepër, ajo synon të miratojë bitcoin dhe gjithashtu shumë nga kriptovalutat e shquara që përbëhen nga ethereum (ETH), dogecoin (DOGE), dhe gjithashtu Dai (DAI).
 • Detyra kripto Cardano (ADA) është futur në të vërtetë në Japoni pasi kapërceu pengesat rregullatore rigoroze, thanë ata. Monedha me siguri do të lëshohet në sistemin tregtar japonez të kriptove BitPoint
 • Zgjidhje luksoze e monitorimit të jetës Luksoze ka prezantuar në fakt nisjen e Fondacioni luksoz, një bamirësi ndërkombëtare bamirëse, e cila aktualisht ka rritur 800,000 TLB (rreth 42.7 miliardë dollarë). Struktura synon të bëjë një dallim në jetën e lagjeve në Evropën Lindore duke kultivuar fushata akademike që pushtojnë ndikimin e përhershëm të varfërisë së brezave të rinj në zonë, thanë ata. Fondet sigurisht që do të përdoren nga 400 vullnetarë për të ndihmuar rreth 2,000 individë në kërkesë deri në fund të vitit 2021.

Lajmet e blockchain

 • Titan teknik microsoft në fakt ka fituar një licencë të lidhur me blockchain për metodat për ekzekutimin e një sistemi të monitorimit të shenjave ndër-zinxhir nga Zyra e Patentave e Shteteve të Bashkuara dhe gjithashtu Zyra e Markave Tregtare (USPTO). E paraqitur në Shkurt 2019, licenca shpjegon një "zgjidhje token të pavarur nga libri kryesor", ose një zgjidhje programi softuerësh duke bërë të mundur që njerëzit dhe kompanitë të prodhojnë dhe gjithashtu të trajtojnë simbole në disa rrjete të shpërndara të gazetave dhe gjithashtu sisteme.
 • La Letrat me vlerë dhe gjithashtu Bordi i Shkëmbimit të Indisë (SEBI) prezantoi synimet e tij për të bërë një sistem për "sigurinë dhe gjithashtu ndjekjen e angazhimeve" për bonot jo të konvertueshme (NCD) deri më 1 Prill 2022, i cili sigurisht që do të përdorë teknologjinë moderne të librit të shpërndarë. Të dhënat e ruajtura me siguri do të jenë të autorizuara në mënyrë kriptografike, të vulosura me kohë, dhe gjithashtu do të kontribuojnë në mënyrë të njëpasnjëshme në revistë, duke lënë një rrugë auditimi të provuar të marrëveshjeve, ndërsa sfondi i marrëveshjes dhe gjithashtu informacioni në revistë me siguri do të jetë i koduar "plotësisht" dhe gjithashtu sigurisht që do të ndahet vetëm me aktorët e nevojshëm në një "bazë për t'u njohur", deklaroi SEBI në deklaratën e saj.
 • Sistemi i monitorimit të zinxhirit të furnizimit VeChain (AFP) në fakt ka prezantuar një zgjidhje të re për përfshirjen e shërbimeve për të përmirësuar teknikat e tyre të monitorimit të informacionit të ndikimit të karbonit. Shërbimi Digital Carbon Footprint SaaS "u mundëson individëve të biznesit të regjistrojnë informacionin thelbësor (i cili) pas kësaj mund të ndryshohet më vonë në një lloj të ri vlerash dhe gjithashtu të rrisë efikasitetin e qëndrueshmërisë në të gjithë kompaninë," thanë ata.
 • Biznes blockchain i bazuar në produkt dcSpark deklaruan se ata krijuan një detyrë unike sidechain të quajtur Milkomeda i cili ndërton zinxhirë anësorë me pajisje alternative në internet të lidhura me rrjetet kryesore të Layer 1 të cilat përdorin kriptovalutën e tyre si posedim bazë. Si shembull për Cardano, thanë ata, Milkomeda sigurisht që do të mundësojë lëshimin e zinxhirëve anësorë që lidhen drejtpërdrejt me rrjetin kryesor dhe gjithashtu përdorin wADA (mbuluar ADA) si posedim për të shpenzuar për tarifat e marrëveshjeve, duke treguar gjithashtu punë si Solana (SOL) dhe gjithashtu Polkadot (DOT).
Lexo artikullin:  Bitcoin dhe Ethereum Struggle, ADA dhe XRP Rally
 • Një problem në biznesin e AI Palantiraplikacion softuer mashtrues i përdorur nga Shtetet e Bashkuara Byroja Federale e Hetimeve (FBI) me sa duket lejoi që punonjësit e paaprovuar të kenë akses në informacionin ekskluziv për më shumë se një vit, raportoi New York Post. Problemi u përshkrua në një letër nga avokatët e qarkut në proceset gjyqësore të qeverisë në Manhattan kundër projektuesit të Ethereum Virgil Griffith, informacioni i të cilit u arrit në Palantir për më shumë se një vit nga të paktën 4 anëtarë të stafit të FBI -së, secili prej të cilëve funksiononte jashtë Nju Jorkut. dhe gjithashtu nuk po e shqyrtonin rastin, pohuan prokurorët e rrethit.
 • Jared Rice, Sr, zhvilluesi i kriptomonedhës AriseCoin, u ndëshkua me 5 vjet burg qeveritar në Teksas, pasi ishte lutur fajtor për grabitjen e financuesve me këngën prej 4.25 milion USD. Ai gjithashtu u pagua për përputhjen e fondeve që u blenë në kthim të biznesit.
 • Autoritetet federale në Brazil në fakt kanë konfiskuar një dokument kriptovalutash me vlerë 28.7 milionë dollarë në Operacionin Kryptos, një ekzaminim i drejtë në një plan piramidal të pretenduar që ka shkaktuar kapjen e 5 individëve, sipas CNNBrazil Një nga personat e ndaluar ishte Glaidson Acacio, pronari i një bitcoin që punon si shërbim konsulent në Rio de Janeiro, që është i implikuar në zhvendosjen e "miliardave" në planin i cili garantoi një kthim deri në 15% për klientët shpenzues.

Lajme NFT

 • Rob Weiss, i kuptuar më së miri për krijimin e koleksionit HBO "Entourage" dhe gjithashtu "Ballers", sigurisht që do të krijojë dhe gjithashtu do të përcjellë episodet e një programi të quajtur "Hold for Dear Life", në lidhje me një vajzë që zhvillon një shenjë jo të kompozueshme (NFT ) për nder të mikut të saj të mirë që në fakt është zhdukur, raportoi Variety. Koleksioni qesharak me 10 episode është gjithashtu programi i parë për të shenjuar pjesët e të ardhurave të tij në internet, dhe gjithashtu shenja e tij e sigurisë ERC20-shenja FDL (Për jetën e dashur)-është në dispozicion aktualisht aktualisht në Sekretarizoniështë në industrinë e internetit, duke lejuar pronarët të përfitojnë sipas pjesës së llogaritur të përfitimit të internetit nga grumbullimi.
 • La Agjencia e Artit NFT ka prezantuar në fakt nisjen e kompanisë së tyre të zhvilluar për të reklamuar muzikantë të njohur në zgjerimin e tregut NFT, dhe gjithashtu për të siguruar një plan të përgjithshëm të përshkrimit që përbëhet nga animacione kompjuterike, prerje, promovim, shitje, monitorim i të drejtave ligjore, mentorim profesioni, si dhe përgatitje ekonomike Me Për të filluar punën e tyre, ata me siguri do të nxjerrin në ankand artikuj NFT nga 3 "muzikantë novatorë modernë që po shtypin kufijtë e punës së artit të ditëve moderne", sipas nisjes.
Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju