Bitcoin (BTC) ka të ngjarë të testojë 32,500 dollarë për disa arsye bullish

By Varinder Singh 10 minuta më herët Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Norma e Bitcoin (BTC) është kthyer mbi shkallën jetike të 30,500 dollarëve pas një rikthimi efektiv nga 26,350 dollarë.

Investitorët ekspertë Micha ël van de Poppe si dhe “The Wolf of All Streets” mendojnë se norma e Bitcoin (BTC) ndoshta mund të rikuperojë shkallën prej 34,000 dollarë nëse kontrollon 32,500 dollarë. Disa variabla bullish tregojnë aktualisht mundësinë e një përfitimi mbi 32,500 dollarë.

Faktorët përshkruajnë parashikimet bullish për Bitcoin (BTC)

BTC është rritur pothuajse 15%, duke parë shkallën thelbësore mendore prej 30,000 dollarë. Rikuperimi i udhëhequr nga BTC mund të shihet në të gjithë tregun e kriptove pasi kriptove të tjera të ndryshme gjithashtu kënaqen me fitimet. Aktiviteti i normës duket i fortë pasi BTC zhvendos një rrjet në rritje në drejtim të shkallës 32,000 dollarë.

Në realitet, grafiku i BTC i renditur më poshtë programon shkallën që aktualisht zhvendoset përgjatë 9-DMA, e cila parashikon mundësinë e lëvizjes më të avantazhit. Për më tepër, norma e Bitcoin (BTC) aktualisht tregton mbi 50-DMA, si dhe mbi RSI prej 61. Kështu, norma e Bitcoin ka të ngjarë të rritet nga shkalla aktuale.

Kontratat e së ardhmes Nasdaq -100 së bashku me të ardhmes të tjera të ndryshme të tregut të aksioneve në SHBA mbi 1% gjithashtu japin një imazh të mirë për shenjën si rezultat i lidhjes midis të dyjave.

Tregime Trendi

CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në BinanceBitcoin News Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të BitcoinBitcoin News Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?Bitcoin News Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna Bitcoin News Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe, por deri në çfarë përfundimi?Bitcoin News

Financuesit institucionalë përgjithësisht fitojnë rënie, si dhe norma më e ulët ishte shansi ideal për ta. Qëllimi i Kanadasë Bitcoin ETF dokumenton hyrjen më të madhe të internetit prej 6,900 BTC një ditë tjetër. AUM shkon në një maksimum të ri të të gjitha kohërave prej 41.6 k BTC. Në realitet, Cosmos-Purpose Bitcoin Access ETF (CBTC) mori ekspozimin e drejtpërdrejtë të BTC duke marrë ETF-në Kanadeze BTC Purpose Spot.

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Lexo artikullin:  Themeluesi i Tron (TRX) i bashkohet El Salvadorit në blerjen e çmimeve, duke marrë 15 milionë dollarë në BTC

Vlerësimi më aktual në zinxhir nga Glassnode zbulon informacione të favorshme për shenjën. Bitcoin-i Rezultati i trendit të akumulimit arriti vlera jashtëzakonisht të larta midis 0.7 dhe 0.9 pasi kostot e tregtuara u ulën. Kjo sugjeron që financuesit janë jashtëzakonisht të favorshëm në lidhje me Bitcoin si një seksion i madh i tregut të përfshirë BTC në ekuilibrin e tyre.

Në tubim nuk përjashtohen balenat. Disa balena po mbledhin BTC në shkallë të reduktuar, regjistrojnë Alert Balenën Në realitet, një balenë BTC që pushon për 8.5 vjet në fakt thjesht është ndezur. Shkarkimet e këmbimit u rritën në 24 orët e fundit pasi balenat fituan një sasi të konsiderueshme Bitcoin (BTC).

Crypto Market Rimëkëmbet

Tregu i kriptove duket se në fakt është rikuperuar pas rimëkëmbjes efektive të Bitcoin. Etheri, SOL, XRP, DOGE, ADA, si dhe të tjerë në fakt janë rritur më shumë se 10% në 24 orët e fundit. Investitorët e BTC mund të parashikojnë një rritje më të madhe, megjithatë, norma po përpiqet të dëmtojë mbi 30,700 dollarë.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?
 • Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna
 • Bitcoin (BTC) ka të ngjarë të testojë 32,500 dollarë për disa arsye bullish
 • Rrjeti Terra po gjeneron përsëri blloqe, por deri në çfarë përfundimi?
 • Breakfast: Binance pezullon tregtimin LUNA si dhe UST "Spot" deri në njoftim të mëtejshëm
 • A është një dimër Bitcoin këtu? Tjetër BTC ATH mund të vijë vetëm deri në vitin 2024
 • Menaxheri zviceran i aseteve GAM mohon bisedimet me Terra për një paketë shpëtimi të mundshëm
 • Bitcoin (BTC) rikuperon 30 mijë dollarët e kaluar, por mos e festoni akoma
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Parashikimi i çmimit GALA: 0.075 dollarë Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Analiza e çmimit të AXS: Linja e trendit në zbritje mund ta çojë AXS në 14 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Ethereum: Çmimi ETH zgjat humbjet nën 2,000 dollarë; Çfarë mban Më pas?
 • Analiza e çmimeve TRX: EMA-të e përqendruara ndihmojnë blerësit në mbrojtje 0.072 dollarë
 • Analiza e çmimeve të Bitcoin: Çmimi i BTC-së thyhet drejt niveleve të ulëta të dhjetorit 2020; A janë 17,000 dollarë më pas?
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme
Lexo artikullin:  Analiza e çmimeve Polkadot: DOT arrin nivelet e reja të të gjitha kohërave mbi 50 dollarë mes rritjes së funksionalitetit të rrjetit

Varinder është një shkrimtar teknik, si dhe redaktor, entuziast i teknologjisë, si dhe mendimtar analitik i magjepsur nga teknologjitë përçarëse, ai në fakt ka ndarë të kuptuarit e tij në lidhje me Blockchain, kriptovalutat, inteligjencën artificiale, si dhe internetin e gjërave që ai në fakt ka qenë i lidhur me blockchain. si dhe sektori i kriptomonedhave për një kohëzgjatje të konsiderueshme, si dhe aktualisht po mbulon të gjitha përditësimet aktuale si dhe rritjet në sektorin e kriptove. Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter LinkedIn Varinder Singh 156 artikuj Varinder është një shkrimtar teknik, si dhe redaktor, entuziast i teknologjisë, si dhe mendimtar analitik i magjepsur nga teknologjitë përçarëse, ai në fakt ka ndarë të kuptuarit e tij në lidhje me Blockchain, kriptovalutat, inteligjencën artificiale, si dhe internetin e gjërave që ai në fakt ka qenë i lidhur me blockchain. si dhe sektori i kriptomonedhave për një kohëzgjatje të konsiderueshme, si dhe aktualisht po mbulon të gjitha përditësimet aktuale si dhe rritjet në sektorin e kriptove. I mëparshëm

CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju