Bitcoin (BTC) Vështirësia e Minierave bie edhe 5%, por Hashrate rritet

Regjistrohuni në Altcoin më të mirë të vitit 2021!

Në ndryshimin më të fundit të Shtunën, 17 Korrik, në të vërtetë ka ardhur me një shtesë prej 5% në rënien e 4-të radhazi. Ndryshimi i mëparshëm pa rënien më të madhe në terma të pjesës duke rënë 28% një javë para. Me rënien më të fundit, problemi i minierave Bitcoin në fakt ka një reduktim të ri për shkak të janarit 2020.

Kjo rënie vjen pasi një pjesë e madhe e minatorëve kinezë në të vërtetë janë larguar nga rrjeti Bitcoin gjatë dy javëve të fundit. Më pak individë që nxjerrin pengesat e Bitcoin nënkupton marrjen e më pak blloqeve të përfshira në bllokimin e BTC. Sipas informacionit, periudha ekzistuese e minierave është 10 minuta.

Interesante, ulja e problemit të minierave Bitcoin gjithashtu nënkupton që shumë më shumë para ka shumë të ngjarë për minatorët e Bitcoin që vazhdojnë të jenë on-line. Duke folur për CNBC gjatë gjithë ndryshimit të fundit të problemit, projektuesi i minierave të Bitcoin, Brandon Arvanaghi e informoi revistën.

"& Ldquo; Kjo sigurisht do të jetë një festë e të ardhurave për minatorët. Ata menjëherë posedojnë një artikull kuptimplotë më të madh të byrekut, duke nënkuptuar se ata bëjnë shumë më shumë bitcoin çdo ditë. "& Rdquo;

Marr Bitcoin Hashrate

Nga ana tjetër, hashati i Bitcoin ka kapur edhe një herë pasi ka rënë nën 90 milion TH / sa dy javë mbrapa. Nga gradat më të volitshme më 3 korrik, bitcoin hashrate ka 100 milion TH / s që nga koha e shtypit.

Ajo zbulon se përbërësi i prodhuesve të minierave u zhvendos gjatë dy javëve të fundit nga Kina në vendet e huaja po vijnë përsëri në internet. Qeveritë nga e gjithë Amerika e Veriut dhe gjithashtu Evropa janë minatorë simpatikë me motivime të forta dhe gjithashtu tregu i minierave kripto devijon në drejtim të përqafimit të opsioneve të energjisë miqësore me mjedisin dhe gjithashtu të qëndrueshme.

Por norma e Bitcoin në të vërtetë ka qenë nën stres gjatë kohëve të fundit, veçanërisht pas humbjes së saj nën 33,000 dollarë. Në kohën e shtypit, BTC po arsimon me 31,827 dollarë me një kapak tregu prej 598 miliardë dollarësh. Shenja për të pritur është detyra e adresës Bitcoin e cila në të vërtetë ka marrë një majë të lartë gjatë dy javëve të fundit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju