Bitcoin, Ethereum dhe Altcoins tregojnë shenja të një rënie tjetër

Çmimi i Bitcoin nuk arriti të rritet mbi nivelet e rezistencës 33,000 USD dhe 33,200 USD. BTC ngadalë po lëviz më poshtë dhe po tregtohet shumë nën 32,500 USD. Aksioni aktual i çmimit (11:45 UTC) sugjeron shanse të mëdha për më shumë dobësi nën 31,500 USD.

Në mënyrë të ngjashme, shumica e altcoins kryesore po lëvizin ngadalë më poshtë, duke përfshirë ethereum, DOGE, ADA, EOS, XRP, BNB, XLM, LINK, UNI, bitcoin cash, DOT dhe litecoin. ETH arriti në krye afër 2,040 USD dhe ajo rifilloi rënien e saj nën 2,000 USD. XRP ka të ngjarë të përshpejtojë rënien e tij nën 0.600 USD.

Kapitalizimi total i tregut

kapak tregu i kriptove

Çmimi i Bitcoin

Pas një korrigjimi të shkurtër të përmbysjes, çmimi i bitcoin nuk arriti të kapërcejë 33,200 USD. BTC filloi një rënie të re nën mbështetjen prej 32,500 USD. Ai madje u zhvendos nën 32,000 USD dhe duket se ka shanse të mëdha për më shumë dobësi. Një ndërprerje e duhur përmes 31,500 USD mund të vendosë ritmin e një rënie drejt zonës 30,000 USD.

Nga ana e sipërme, niveli 32,500 USD është një rezistencë afatshkurtër. Rezistenca kryesore tani po formohet pranë niveleve 33,000 USD dhe 33,200 USD.

Çmimi i eterit

Çmimi i Ethereum ishte në krye të nivelit 2,040 USD dhe filloi një rënie të re pas Bitcoin. ETH lëvizi nën nivelet e mbështetjes 2,000 USD dhe 1,980 USD. Nëse ETH thyen mbështetjen prej 1,880 USD, ajo mund të bjerë nën nivelin e 1,865 USD.

Mbështetja tjetër kryesore është afër nivelit 1,780 USD. Për më tepër, nivelet 1,980 USD dhe 2,000 USD janë pengesa të rëndësishme. Zona kryesore e ndarjes është akoma afër nivelit 2,050 USD.

Çmimi ADA, LTC, DOGE dhe XRP

Cardano (ADA) u refuzua mbi 1.25 USD. Tani po lëviz më poshtë dhe së shpejti mund të provojë mbështetjen e USD 1.20. Nëse ka humbje shtesë, arinjtë mund të synojnë një provë prej 1.18 USD. Mbështetja tjetër kryesore qëndron afër 1.65 USD. Nga ana e sipërme, 1.25 dollarë amerikanë janë një pengesë kryesore për një periudhë të afërt.

Lexo artikullin:  Një udhëzues gjithëpërfshirës për tregtimin e lëkundjeve

Litecoin (LTC) është mbërthyer pranë nivelit 125 USD. Duket sikur arinjtë së shpejti mund të bëjnë një shtytje nën 120 USD. Nëse ata ia dalin, ndalesa tjetër mund të jetë afër nivelit të 112 USD. Në përmbysje, 132 dollarë amerikanë janë një nivel i fortë i boshtit.

Dogecoin (DOGE) po përballet me një detyrë përpjetë afër nivelit 0.200 USD. Nëse ka një pushim nën 0.180 USD, çmimi mund të bjerë. Në rastin e deklaruar, çmimi mund të zhytej lehtësisht drejt nivelit 0.165 USD.

Çmimi XRP po konsolidohet pranë nivelit 0.620 USD. Nëse ka një pushim nën mbështetjen kryesore 0.600 USD, arinjtë ka të ngjarë të marrin kontrollin. Mbështetja tjetër kryesore është afër 0.580 USD, poshtë së cilës çmimi mund të bjerë drejt nivelit 0.550 USD.

Tregje të tjera altcoins sot

Në orët e kaluara, disa altcoins fituan mbi 5%, duke përfshirë AXS, BAKE, MANA, ENJ, CHZ, FLOW, XEM, STX dhe QNT. Nga këto, AXS po tregton bukur mbi nivelin e 25 USD.

Për ta përmbledhur, çmimi i bitcoin po rrëshqet pasi u refuzua mbi nivelin e 33,000 USD. Nëse BTC vazhdon të lëvizë poshtë, demat mund të mos jenë në gjendje të mbrojnë 31,500 USD dhe 31,200 USD.
_

Gjeni çmimin më të mirë për të blerë / shitur kriptovalutën:

gjurmues i çmimeve

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju