Premium i Bitcoin Futures xhiron 3x mes thashethemeve të forta të Bitcoin Futures ETF

By Bhushan Akolkar Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Bhushan Akolkar Botuar 10 minuta më parë Përditësuar 10 minuta më parë

Globi '& rsquo; kriptovaluta më e madheBitcoin (BTC) mbetet për të marrë energji të fortë duke u rritur 59,000 dollarë më parë sot sot. Që nga koha e shtypit, Bitcoin (BTC) po tregtohet me 2.74% me një normë prej 59,650 dollarë, si dhe një kapak tregu prej 1.120 trilionë dollarësh.

Thashethemet për autorizimin e parë të Bitcoin ETF të lidhur me të ardhmen e Bitcoin po marrin qëndrueshmëri duke përfshirë shumë më tepër gaz në rritjen e normës së BTC. Kështu, para autorizimit të SEC, primi i së ardhmes së Bitcoin është trefishuar në të vërtetë këtë muaj.

Të enjten, 14 tetor, pasioni i hapur (OI) për të ardhmen e Bitcoin preku një dokument të lartë në CME. Sipas informacionit nga Bybt, pasioni i plotë i të ardhmes së BTC është aktualisht në 21.77 miliardë. Ndërsa nga ana tjetër, OI e së ardhmes së BTC në CME në të vërtetë ka arritur një nivel të lartë 8-mujor në 3.32 miliardë dollarë. Pasioni i hapur në CME është shumë më tepër sesa kur Bitcoin ishte duke u tregtuar në $ 65,000 gradë.

Pasioni në rritje, si dhe primi për të ardhmen e BTC rekomandojnë edhe më shumë para të gatshme për të hyrë në treg. Ajo sugjeron që edhe më shumë financues duan të kërkojnë ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj globit '& rsquo; kriptovaluta më e madhe. Për më tepër, rritja e OI në të ardhmen e Bitcoin rekomandon gjithashtu që edhe më shumë para institucionale të hyjnë në treg.

Burimet: Bitcoin Futures ETF Won '& rsquo; t Përballeni me bllokimin e rrugës të SEC

Sipas rekordit më të fundit nga Bloomberg, ETF e të ardhmes së Bitcoin ka më shumë gjasa të hasë rezistencën më të vogël nga Letrat me Vlerë të SHBA, si dhe Komisioni i Shkëmbimit (SEC). Njerëzit e njohur me çështjen deklaruan se SEC ka shumë të ngjarë të autorizojë Bitcoin ETF këtë muaj.

Lexo artikullin:  Dorëzimi kinez në internet Giant Meituan për të filluar provat dixhitale të juanit me ajër pa pagesë

Duket se edhe lojtarët e mëdhenj të tregut aktualisht e kanë vënë re këtë. Të Mërkurën, më 13 Tetor, Ark Invest ishte më e fundit në atë aktual që kërkoi një autorizim Bitcoin ETF për të monitoruar të ardhmen e BTC.

Thashethemet po marrin qëndrueshmëri me çdo ditë që kalon pasi jemi aktualisht në mes të Tetorit Megjithatë, ende një e ardhme 4 e Bitcoin nuk është pozicionuar për autorizimin e Tetorit.

Nëse Bitcoin (BTC) ETF e bën në mënyrë efikase metodën e saj në tregun amerikan, norma e BTC mund të përshkallëzohet në 64 mijë dollarë, si dhe e kaluara në një çast.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Analiza e Çmimit të CAKE: Shkëmbimi i petullave (CAKE) Të gjitha të përgatitura për një Breakout to Upside
  • Premium i Bitcoin Futures xhiron 3x mes thashethemeve të forta të Bitcoin Futures ETF
  • Analiza e çmimit Ethereum Axie Infinity: 15 Tetor 2021
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene

Facebook Twitter LinkedIn Bhushan Akolkar 758 artikuj Bhushan është një fanatik i FinTech, si dhe ka një stil të shkëlqyeshëm në kuptimin e tregjeve ekonomike. Pasioni i tij në ekonominë e biznesit si dhe paratë tërheqin fokusin e tij në drejtim të teknologjisë së re Blockchain që shfaqet si dhe tregjeve të kriptomonedhës. Ai është vazhdimisht në një procedurë mirëkuptimi si dhe mban veten të inkurajuar duke ndarë ekspertizën e tij të fituar. Në kohën e ndërprerjes ai rishikon libra triller trillues, si dhe në disa raste zbulon aftësitë e tij të gatimit. I mëparshëm

Analiza e Çmimit të CAKE: Shkëmbimi i petullave (CAKE) Të gjitha të përgatitura për një Breakout to Upside

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju