Bitcoin Mund të Kalojë 66K USD në 2021 dhe 400K USD deri në 2030 - 'Paneli i Ekspertëve'

Bitcoin Mund të Kalojë 66K USD në 2021 dhe 400K USD deri në 2030 - 'Paneli i Ekspertëve' 101

Deri në fund të këtij viti, bitcoin (BTC) mund të arrijë nivelin 66,000 USD, si dhe të rritet mbi 400,000 USD deri në fund të vitit 2030, sipas parashikimit mesatar të çmimit nga 42 lojtarë të industrisë, të anketuar nga një platformë krahasimi dhe shërbimi informacioni Gjetës. Megjithëse ka disa pikëpamje më pesimiste, të tilla si rënia e BTC në 100 USD.

Autorët Madeleine Gracie dhe Tim Falk thanë se ata pyetën një "panel prej 42 ekspertësh të kriptomonedhave se çfarë pritej për monedhën". Ai përfshin Coinmama CEO Sagi Bakshi, Kapitali BitBull CEO Sarah Bergstrand, Menaxhimi dixhital i kapitalit Drejtori Menaxhues Ben Ritchie, Crypto Pjesë Regjisori James Harris, CoinGecko Bashkëthemeluesi Bobby Ong, Morgan Creek Digital Partneri i Përgjithshëm Xavier Segura, Pedagog në Drejtësi në Universiteti i Liverpulit Matthew Shillito dhe të tjerët.

Sipas këtyre panelistëve, mund të ndodhë ndonjë rënie afatmesme e çmimit. Akoma, deri në dhjetor të vitit 2021, çmimi i BTC do të ketë tejkaluar lartësinë e tij më të fundit të të gjitha kohërave (ATH) prej rreth 65,000 USD dhe do të ketë arritur 66,284 USD.

Deri në Dhjetor 2025 parashikimi i çmimit mesatar tregon se BTC mund të shkojë deri në 318,417 USD - 61% më e lartë se parashikimi i tyre i bërë në Dhjetor 2020, por 12% më e ulët se ajo e bërë në Prill.

Justin Chuh, Tregtar i Lartë në Vala Financiare, për shembull, tha se BTC do të jetë në një trend rritës, duke përfunduar në 2025 në 210,000 USD dhe 2030 në 400,000 USD.

Për Chuh, "përgjysmimi i ngjarjeve dhe inflacioni përgjatë rrugës për në 2025 dhe 2030 ka të ngjarë të shkaktojë lëvizje më të mëdha ngritëse. Çmimet ka të ngjarë të drejtohen vazhdimisht nga oferta dhe kërkesa, më pak disponueshmëri për një grup më të gjerë përdoruesish."

Në mënyrë të ngjashme, ZebPay Bashkë-CEO, Avinash Shekhar, argumentoi se shkalla më e lartë e birësimit do të ushtrojë presion mbi çmimin, duke deklaruar se:

"Aktualisht, pranimi i përgjithshëm i Bitcoin kontribuon në një përqindje të vogël të popullsisë botërore. Pranimi në rritje do të ndikojë në popullaritetin dhe dobinë e bitcoin. Do të jetë e padrejtë të çmohet bitcoin kundër fiat kur kjo të ndodhë dhe kështu, bitcoin do të ketë vlerën e vet të brendshme në të ardhmen ".

Lexo artikullin:  Crowdfunds Dokumentare Ethereum më shumë se e treta e synimit të saj në orë

Pak më shumë se gjysma e panelit, ose 55%, thonë se tani është koha për të blerë BTC. 38% i thonë Hödl dhe vetëm 7% thonë se shesin.

Në kampin 'blej' është kandidati për PhD në Universiteti i Saskatchewan, Ajay Shrestha, i cili vlerëson se BTC do të vlejë 50,000 USD deri në fund të vitit, por gjithashtu se do të rritet në 300,000 USD deri në fund të 2030.

Pedagog i vjetër në Shkolla e Biznesit Brighton, Paul Levy, megjithatë, argumenton se "do të ketë një rritje të qëndrueshme por jo dramatike" gjatë dekadës së ardhshme, dhe kjo rritje nuk do të lëvizë thelbësisht nga ATH e fundit e BTC.

Ndërkohë, profesor i asociuar në Universiteti i Uellsit të Ri Jugor, Elvira Sojli, thotë 'shes'. Ajo parashikon që BTC do të vlejë vetëm 100 USD deri në fund të vitit 2030.

Sa ulët mund të shkojë para se të rritet?

Sa i ulët ata presin që BTC të bjerë në këtë cikël para se çmimet të fillojnë të rriten, Finder zbuloi se paneli pret që BTC të bjerë deri në 25,112 USD, e cila është një mesatare e parashikimeve nga 23 panelistë që iu përgjigjën kësaj pyetje.

Universiteti i Australisë Perëndimore profesor i asociuar Lee Smales dhe Renditjet e Tregut Drejtori i Përgjithshëm i Operacioneve Sukhi Jutla parashikon që BTC të bjerë në 15,000 USD brenda vitit.

dhe ndërsa Shkolla e Menaxhimit UCL profesor i asociuar Jean-Philippe Vergne dhe Tregtoni Zinxhirin analisti i kërkimit Nicholas Mancini parashikon që BTC të shkojë përkatësisht në 28,584 USD dhe 30,000 USD, ata gjithashtu deklaruan se eksodi i minatorit nga Kina mund të rezultojë i dobishëm për monedhën.

Ndër faktorët që mund të çojnë në ngritjen e çmimit të BTC janë furnizimi i tij i kufizuar, besueshmëria, rritja e pranimit nga bizneset dhe ofruesi i shërbimeve, zhurma e medias, lehtësia e aksesit dhe zhvillimet e ardhshme teknologjike.

Faktorët që mund të mbajnë mbrapa BTC përfshijnë çështje të shkallëzimit, shqetësimet e minierave pasi minierat bëhen më të vështira me kalimin e kohës, konkurrenca e tregut / tregu gjithnjë e më i mbushur me njerëz, rregullimi i shtuar, mungesa e miratimit, mosmarrëveshjet e komunitetit për ndryshimet dhe azhurnimet dhe historitë negative të mediave.

Lexo artikullin:  Filloni të vini bast me 1xBit për Lojërat Olimpike Ndërsa merrni Bonuse Crypto

Ndër gjetjet e tjera, raporti vuri në dukje se 62% e panelistëve të trishtuar që nuk mendojnë se po hyjmë në një treg ariu, 17% thanë se jemi, ndërsa 21% nuk ​​janë të sigurt.

Një numër i barabartë i panelistëve thanë që BTC do dhe se nuk do të bëhet forma më e zakonshme e monedhës në vendet në zhvillim (33%), ndërsa 21% të tjerë thanë se do, por shumë më vonë, jo brenda dekadës së ardhshme .

54% e panelit gjithashtu vlerëson që hiperbitcoinizimi - momenti që Bitcoin të kapërcejë financat globale - do të ndodhë deri në vitin 2050, ndërsa 44% nuk ​​presin që ajo të ndodhë ndonjëherë.

Në 8:14 UTC, BTC tregtohet me 32,577 USD. Upshtë 2% në ditë dhe gati 4% në javë. Ai gjithashtu ra gati 20% në një muaj, ndërsa është rritur 253% në një vit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju