Analiza e çmimit të Bitcoin: BTC shfaq një rikthim klasik 54 mijë ndërsa pasiguria e virusit Corona vazhdon

By Nancy Lubale Botuar para 13 minutash Përditësuar 8 minuta më parë

VEMP – Shtresa 2 Metaverse

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Nancy Lubale Botuar para 13 minutash Përditësuar 8 minuta më parë

Bitcoin aktualisht po tregton mbi 57,000 dollarë duke ringjallur shpresat se BTC mund të arrijë nivele të reja të larta të dokumentit përpara fundit të vitit. Duke rifituar humbjet e kohëve të fundit të aktivizuara nga alternativa krejt e re e Omicron Coronavirus si dhe shqetësimet rreth udhëzimeve në Indi, çmimi i Bitcoin kaloi mbi 58,000 dollarë shkallën emocionale të dielën afër si dhe është ende në rritje 5.77% gjatë 24 orëve të fundit.

Projeksioni i çmimit të BTC vazhdon të jetë i paparashikueshëm për shumë për komponentin e qëndrueshëm të viteve pasi shqetësimet rreth Corona vazhdojnë të jenë. Arinjtë kanë ende zgjedhjen për të përfituar sa më shumë nga demat me levë kundrejt sfondit të tubimit aktual.

Përkundër kësaj historie, si dhe muajit të gatshëm për të përfunduar në 2 ditë, është e nevojshme të kuptohet saktësisht se si teknologjikisht do të formojë me siguri efikasitetin e BTC sot.

Çmimi i Bitcoin kthehet në 100 SMA

BTC/ USD u hodh nga mesatarja e thjeshtë lëvizëse 100-ditore (SMA) rreth 54,202 dollarë gjatë pushimit të fundjavës pasi çmimi i Bitcoin u rrit për të krijuar një mbyllje një herë në javë prej 57,248 dollarë, sipas informacionit nga Coin MarketCap. Me këtë mbyllje, BTC parandaloi mbylljen e rregullt të saj më të përballueshme në 2 muaj.

Vini re se rifitimi i shkallës prej 58,000 dollarësh është i rëndësishëm për demat e BTC që ruajnë trendin rritës. Në momentin e kompozimit, kriptoma e madhe po tregton duart me 57,410 dollarë, si dhe po lufton për të ecur mbi vijën e uljes. Një shpërthim mbi vijën e rezistencës sigurisht që do të shohë rritje të Bitcoin për të identifikuar shkallën emocionale prej 60,000 dollarësh.

Lëvizja lart e shenjës së Indeksit të Forcës Relative (RSI) thekson këtë pasqyrë të favorshme.

Grafiku ditor BTC/ USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Sidoqoftë, RSI është ende i vendosur në zonën neutrale në 46.01, duke treguar se stresi i mbingarkuar mund të ndikojë akoma më mirë në uljen e çmimit të BTC.

Lexo artikullin:  IDO $ GZONE e Gamezone shitet dhe u jep investitorëve një ROI 100x në ditën e parë

Vini re se shkalla e 60 mijë dollarëve vazhdon të jetë e patëmetë edhe pas rimëkëmbjes pasi BTC në fakt ka rënë gjithnjë e më shumë nga ky faktor sepse e ktheu atë drejt e në rezistencë më 18 nëntor.

Sidoqoftë, ka ende një perspektivë pozitive nga zona e Bitcoin që zotërimi me siguri do të mbyllë Muajin mbi 60,000 dollarë. Epo, kemi shumë më pak se 48 orë për të kuptuar.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: BTC shfaq një rikthim klasik 54 mijë ndërsa pasiguria e virusit Corona vazhdon
 • I fundit: Kripto Unicorn i parë i Indisë zbulon rregulloret e postimit të planeve të IPO-së
 • Ky përdorues transferoi gabimisht 3.6 milion dollarë në KushtetutaDAO, Ja çfarë ndodhi
 • KushtetutaDAO Token PEOPLE Vazhdon të rritet në mes të mbylljes së DAO
 • Parashikimi i çmimit Ripple: Bears mendon një rënie prej 9% ndërsa XRP bie nën 1 $
 • Ekipet më të pasura të Ligës Sportive Indiane IPL Baren nga Partneritetet Crypto, Ja pse
 • Newegg Më në fund konfirmon se do të pranojë pagesat Shiba Inu
 • Tether FUD: Misteri pas printimit prej 1 miliard dollarësh USDT, do të jetë çmimi i Bitcoin (BTC) Pump?
 • CEO i Paytm pohon dominimin e kriptove, pretendon miratimin e zakonshëm në 5 vjet
 • Shiba Inu (SHIB) Metaverse: Këtu është gjithçka që duhet të dini për sipërmarrjen e lojërave të monedhës Meme
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: BTC shfaq një rikthim klasik 54 mijë ndërsa pasiguria e virusit Corona vazhdon
 • Analiza e çmimit Kishu Inu: Investitorët e KISHU Token kanë nevojë për këtë nivel mbështetjeje për të punuar
 • Shikoni çmimin me zbritje të këtyre monedhave kryesore kripto.
 • Analiza e çmimeve Solana: Ritestimi i Çmimit të SOL Zonën Mbështetëse Rreth 184 dollarë; A do të vazhdojë tubimi, apo ka më shumë në këtë fazë korrigjimi.
 • Analiza e çmimeve Kusama: Divergjenca e fshehur bullish në RSI sugjeron një mundësi të gjatë ose tregtarët KSM
 • Parashikimi i çmimit Ripple: Bears mendon një rënie prej 9% ndërsa XRP bie nën 1 $
 • Analiza e çmimit Shiba Inu: Token SHIB bie në nivelin 0.618 të ritrajtimit të Fibonacci; A do të vazhdojë ky tubim aktualisht?
 • Analiza e çmimit të tokenit CKB: Kthimi parabolik në çmimin e monedhës CKB Përpjekjet për të përfunduar fundin e rrumbullakosur
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: BTC në shitje me 54,000 dollarë të premten e zezë
 • Analiza e çmimeve GALA: Token GALA shënon 0.836 dollarë si një nivel i ri i të gjitha kohërave; A do ta thyejë edhe këtë nivel?
Lexo artikullin:  X i pandryshueshëm thyen rekorde me mbi 720,000 regjistrime për 12.5 milionë dollarë në shitje IMX në CoinList

Facebook Twitter LinkedIn Nancy Lubale 58 artikuj Nancy është një eksperte efektive për para, kripto, si dhe autore materialesh me përvojë disavjeçare në kompozim të parave, si dhe zona të bllokut. Nancy në fakt ka krijuar materiale me cilësi të lartë për faqet e internetit në tregun e kriptomonedhave të përbërë nga Krptotrends, Forexcrunch, In sideBitcoin si dhe Economywatch Ajo është një Eksperte e Çertifikuar e Kriptomonedhave (CCE) nga Këshilli i Blockchain Pasionet e saj mbeten në studimin e kriptoaseteve si dhe vlerësimin teknologjik. Fintech, Blockchain, DeFi, NFT si dhe financat personale Ndiqni atë në Twitter @Nancy Omanga për edhe më shumë kuptime I mëparshëm

I fundit: Kripto Unicorn i parë i Indisë zbulon rregulloret e postimit të planeve të IPO-së

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju