Analiza e çmimit të Bitcoin: Cila mënyrë për BTC-në pasi konsolidohet mbi 56,500 dollarë?

By Nancy Lubale Botuar para 12 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

VEMP – Shtresa 2 Metaverse

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Nancy Lubale Botuar para 12 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

Bitcoin (BTC) po tregtohet mbi 56,000 dollarë me një predispozitë të favorshme në mes të uljes së paqëndrueshmërisë së çmimeve pasi individët e tregut presin të shohin udhëzimet që kriptoma e madhe ka shumë të ngjarë të marrë përpara përfundimit të vitit. Nëse çmimi i Bitcoin rritet, ka shumë të ngjarë të verifikohet teza e tubimit të Santa Claus që disa ekspertë mendojnë se me siguri do ta çojë BTC-në në nivelet më të larta të dokumentit para përfundimit të vitit. Sidoqoftë, nëse BTC vazhdon rregullimin aktual, mund të zbresë në shkallë të reduktuara ndërsa hyjmë në vitin e ri.

Çmimi i Bitcoin qëndron mbi 50 SMA

BTC/ USD ka treguar në të vërtetë një aktivitet çmimi anash, sepse është rritur mbi mesataren e thjeshtë lëvizëse (SMA) 50-periudhore më 28 nëntor, siç shihet në grafikun katërorësh. Që pas kësaj, Bitcoin në fakt është mbyllur në mënyrë efektive mbi 50 SMA, parashikohet për disa seanca.

Në momentin e krijimit, profesionet e Bitcoin janë me çmim 56,914 dollarë me një predispozitë të favorshme në mes të uljes së paqëndrueshmërisë së çmimeve duke rekomanduar konsolidimin e borxhit të tregut. Kjo theksohet nga aktiviteti i çmimeve anash, standardet e zbehjes së zhvendosjes si dhe presioni i brezave Bollinger (BB). Vini re se sa më shumë që Bands Bollinger të hapin në drejtim të njëri-tjetrit, aq më tepër zvogëlohet paqëndrueshmëria e çmimeve si dhe çmimi i Bitcoin mund të shpërthejë në secilin udhëzim.

Vendosja e Indeksit të Forcës Relative (RSI) në 50.26, si dhe vendosja e Divergjencës mesatare të Konvergjencës Lëvizëse (MACD) në vijën absolutisht të pavlefshme vërtetojnë konsolidimin e borxhit të BTC.

Grafiku katërorësh BTC/ USD

Tabela e drejtpërdrejtë

Në cilën rrugë BTC?

Një shpërthim i favorshëm sigurisht që do të vërtetohet nëse Bitcoin heq qafe rezistencën e menjëhershme në 57,300 dollarë të mirëpritur nga 100 SMA. Nëse kjo ndodh, çmimi i kriptomonedhës lider me siguri do të rritet për të etiketuar rezistencën prej 57,975 dollarë, pas së cilës një veprim në drejtim të shkallës thelbësore prej 60,000 dollarë do të jetë sigurisht hapi racional vijues.

Lexo artikullin:  Chainlink (LINK) shmang korrigjimin e tregut të kriptove me fitime 6%. Ja pse

Sidoqoftë, Bitcoin sigurisht që do të favorizojë arinjtë, nëse heq ndihmën prej 56,504 dollarësh të mirëpritur nga 50 SMA, si dhe uljen në drejtim të dyshemesë së asistencës prej 56,292 dollarësh. Një ulje shtesë e renditur më poshtë këtij faktori sigurisht që do të aktivizojë porositë e mëdha të shitjes që kanë më shumë gjasa të marrin Bitcoin në drejtim të uljes brenda ditës së 28 nëntorit në 53,292 dollarë.

Për momentin, kapitalistët kërkojnë të jenë klientë, ndërsa ne presim të shohim se udhëzimet ka shumë të ngjarë të merren.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Cila mënyrë për BTC-në pasi konsolidohet mbi 56,500 dollarë?
 • Terra's LUNA Eyes një vend në dhjetëshen më të mirë me 60% fitime javore si dhe nivele të reja të të gjitha kohërave
 • Fidelity Canada lançon Spot Bitcoin ETF si dhe fondet e ndërsjella, fillon tregtimin
 • I thyer: Qeveria indiane konfirmon rregullimin e kriptove në mes të spekulimeve të ndalimit
 • I thyer: Binance Singapore thuhet se tërhiqet aplikacionin e saj për leje
 • Rrjeti MINE premieron në tabelat kryesore të nisjes për nisjen e tij të dyfishtë IDO
 • Koreja e Jugut: Gjiganti Crypto VC mbledh 200 milion dollarë pas shtyrjes së taksimit të kriptove
 • Analiza e çmimit të Floki Inu: FLOKI duhet të mbrojë 0.0001743 dollarë për të mbështetur trendin në rritje
 • Shefi i SEC bën thirrje për centralizimin e shkëmbimeve të kriptove, thotë "Punoni me ne"
 • Polygon (MATIC) grumbullohet 15% duke sfiduar ngadalësimin më të gjerë të tregut të kriptove, ja pse
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Cila mënyrë për BTC-në pasi konsolidohet mbi 56,500 dollarë?
 • Analiza e çmimit të SOL: Një shpërthim bullish nga marka 260 dollarë duhet të inicojë një rritje të rëndësishme në monedhën SOL
 • Analiza e çmimeve Cardano: Monedha ADA është rritur me 10% nga një mbështetje e rëndësishme; A ka filluar faza e rikuperimit?
 • Analiza e çmimit të heliumit: Ky model bullish mund t'i japë fund fazës së korrigjimit në monedhën HNT
 • Analiza e çmimit të Floki Inu: FLOKI duhet të mbrojë 0.0001743 dollarë për të mbështetur trendin në rritje
 • Parashikimi i çmimit të Ethereum: ETH mund të bëjë një rritje prej 15% në 5,180 dollarë
 • Analiza e çmimeve Chilliz: Ky model çmimi do të formësojë tubimin e ardhshëm në shenjën CHZ
 • Analiza e çmimit të Terra: Monedha LUNA thyen rezistencën e lartë të të gjitha kohërave prej 55.24 dollarë; Tubimi në veri vazhdon
 • Analiza e çmimeve Algorand: A mundet ALGO Price të iniciojë një Rally të Ri me këtë model bullish?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: Çmimi ETH gati për të ritestuar rezistencën e lartë të të gjitha kohërave prej 4860 dollarësh; Dhjetori do të sjellë lartësi të reja.
Lexo artikullin:  CEO i JPMorgan thotë se nuk "kujdeset për Bitcoin" pavarësisht se e sheh këtë përmbys për kriptomonedhën

Facebook Twitter LinkedIn Nancy Lubale 66 artikuj Nancy është një eksperte efektive për para, kripto, si dhe autore materialesh me disa vite përvojë në krijimin e parave, si dhe zonave të blockchain. Nancy në fakt ka gjeneruar materiale me cilësi të lartë për faqet në tregun e kriptomonedhave që përbëhen nga Krptotrends, Forexcrunch, In sideBitcoin s si dhe Economywatch Ajo është një Eksperte e Çertifikuar e Kriptomonedhave (CCE) nga Këshilli Blockchain Pasionet e saj mbeten në studimin e kërkimit të kriptoaseteve, si dhe në vlerësimin teknologjik. Fintech, Blockchain, DeFi, NFT si dhe Financat Personale Ndiqni atë në Twitter @Nancy Omanga për edhe më shumë kuptime I mëparshëm

Terra's LUNA Eyes një vend në dhjetëshen më të mirë me 60% fitime javore si dhe nivele të reja të të gjitha kohërave

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju