Bitcoin merr pauzë ndërsa Ethereum, XRP fitojnë vrull bullish

Norma e Bitcoin është duke shitur një zonë bullish mbi nivelet 39,000 USD dhe 39,200 USD. Aktualisht BTC është duke tregtuar (04:36 UTC) e shënuar më poshtë 40,000 USD. Nëse ka një korrigjim më të fuqishëm të pengesave, norma mund të zbulojë ndihmë pranë 39,200 USD.

Përveç kësaj, shumë altcoins të rëndësishme po marrin shpejtësi. ETH u rrit mbi 5% dhe madje theu nivelin e 2,400 USD. XRP rindezi rritjen e tij dhe madje tejkaloi rezistencën prej 0.750 USD.

Kapitalizimi total i tregut

Bitcoin merr pauzë ndërsa Ethereum, XRP Fitojnë Moment Bullish 101

Shkalla e Bitcoin

Në 3 seancat e mëparshme, norma e bitcoin kryesisht duke kombinuar fitimet mbi zonën 39,000 USD. BTC u ngjit më shumë mbi nivelin 40,000 USD, megjithatë po e ka të vështirë të marrë vrull bullish. Veprimi ekzistues i normës është akoma i favorshëm dhe duket se demat mund të shkojnë shpejt për më shumë fitime mbi 40,500 USD. Rezistenca tjetër e rëndësishme shihet pranë nivelit 42,000 USD.
Nga ana tjetër, niveli 39,200 USD është një ndihmë e menjëhershme. Ndihma tjetër e rëndësishme është afër 39,000 USD, e renditur më poshtë, norma e së cilës mund të fillojë një rënie të konsiderueshme.

Shkalla e eterumit

Shkalla e eterit qëndroi e qëndrueshme mbi nivelin 2,250 USD dhe theu rezistencën primare 2,325 USD. Si rezultat, pati një zhvendosje të fortë lart mbi rezistencën prej 2,400 USD. Norma madje vlerësohet 2,450 USD dhe tani po kombinon fitimet.
Nëse ka një korrigjim të mangësisë, norma mund të zbulojë ndihmë pranë 2,380 USD. Ndihma e parë e rëndësishme tani po formohet pranë 2,350 USD.

Shkalla e ADA, LTC, DOGE dhe XRP

Cardano (ADA) është rritur mbi 2% dhe ka thyer rezistencën e USD 1.30. Duket se norma mund të pastrojë shpejt 1.32 USD. Në këtë rast, norma mund të vazhdojë të rritet drejt nivelit 1.35 USD. Rezistenca tjetër e rëndësishme është pranë nivelit 1.40 USD. Në disavantazh, norma mund të zbulojë kuota pranë 1.25 USD.
Litecoin (LTC) u trajtua për të pastruar nivelet e rezistencës 140 USD dhe 142 USD. Ndalesa tjetër vendimtare për demat mund të jetë 150 dollarë. Çdo fitim tjetër mund të vendosë shpejtësinë për një zhvendosje drejt 165 dollarëve. Nëse ka një korrigjim të disavantazhit, norma mund të zbulojë kuotat pranë 135 dollarëve.
Dogecoin (DOGE) po rikuperohet mbi 0.205 USD. Ajo po i afrohet rezistencës 0.212 USD. Rezistenca primare është ende pranë 0.220 USD. Një mbyllje mbi 0.220 USD mund të rrisë mundësitë e një zhvendosjeje drejt nivelit 0.250 USD.
Norma XRP u përmirësua më e ulët, megjithatë ajo qëndroi e ofruar mirë pranë 0.690 USD. Si rezultat, pati një rritje të re mbi 0.700 USD dhe 0.720 USD. Norma madje u ngjit mbi 0.750 USD. Çdo fitim tjetër mund ta çojë normën drejt nivelit 0.800 USD.

Lexo artikullin:  Million Token njofton Formimin e Fondacionit The Million Token

Tregje të tjera altcoins sot

Shumë altkoina fituan mbi 8%, të përbërë nga QNT, SOL, ONT, RUNE, SNX, DASH, FTM, SC, MKR, ZRX, UNI, OMG, CRV, AAVE, BAT dhe KSM. Nga këto, QNT mblodhi 17% dhe tejkaloi nivelin 130 USD përpara se të rregullohej më poshtë edhe një herë.

Në përgjithësi, norma e bitcoin po mban fitime mbi nivelin 39,200 USD. Nëse BTC qëndron e qëndrueshme dhe vendoset mbi 40,000 USD, ndalesa tjetër mund të jetë 42,000 USD në një periudhë të afërt.
_

Gjeni normën më të mirë për të blerë / shitur kriptomonedhën:

Bitcoin merr pauzë ndërsa Ethereum, XRP Fitojnë Moment Bullish 102

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju