Riparitje Bitwise për Bitcoin ETF, ja pse firma beson se do të sigurojë miratimin këtë herë

By Godfrey Benjamin Botuar para 11 minutash Përditësuar 11 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Godfrey Benjamin Botuar para 11 minutash Përditësuar 11 minuta më parë

Mbikëqyrësi i posedimit popullor Bitwise në fakt ka paraqitur për një artikull të Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF) me NYSE Arca, një veprim domethënës që po bën pas duke u refuzuar të aplikimeve të tij të mëparshme. Si zbuluar nga firma '& rsquo; Zyrtari Kryesor i Investimeve, Matt Hougan, Bitwise aktualisht ka një aplikim energjik Bitcoin Futures ETF, megjithatë, firma beson se një ETF e vërtetë Bitcoin është shumë më mirë për kapitalistët.

Duke shpjeguar arsyet pse një ETF Bitcoin është shumë më mirë sesa modeli i mbështetur nga e ardhmja, Hougan mbante në mend se mund t’ju ​​kthejë deri në 5-10% çdo vit për të rrokur të ardhmen (“& ldquo; contango & rdquo; -RRB -. Përmbysja do të mbajë një 1-2% më shumë në kosto, duke e bërë atë një përvojë joekonomike për një njësi ekonomike që dëshiron të tërheqë të ardhura për kapitalistët e saj. Sipas politikave ekzistuese, një investim financiar 100% i fondeve drejt në të ardhmen nga një ETF nuk është i realizueshëm, dhe gjithashtu për shkak të kësaj, shumë kompani që deklarojnë për artikujt po kontrollojnë një çmim hollimi 85%, me qëndrimin 15% të dedikuar për investime të ndryshme të tjera financiare që mund të jenë gjithçka.

Hougan gjithashtu shpjegoi se ka kërcënime të bishtit që lidhen me ETF -të e Bitcoin që gjurmojnë të ardhmen, duke përmendur se kufizimet e pozicionit, likuiditeti, si dhe aspekte të ndryshme të tjera mund të dëmtojnë, edhe më shumë duke rritur paparashikueshmëritë në zgjedhjet e së ardhmes Bitcoin.

Rasti për Miratim

Hougan mbajti në mend se aplikacioni i fundit Bitcoin ETF që u refuzua, ai u mor nga Letrat me Vlerë dhe Komisioni i Shkëmbimit (SEC) u zhduk së ​​bashku me një memorandum prej 100 faqesh në të cilin autoriteti rregullator i tregut ndau problemet e tij më të mëdha në lidhje me komunitetin ekologjik të Bitcoin. CIO Bitwise mbante në mend se i gjithë grupi ka investuar në të vërtetë 2 vitet e fundit duke vlerësuar problemet dhe gjithashtu saktësisht se si ato mund të trajtohen në aplikimet e ardhshme.

Një nga problemet kryesore përqendrohet në dështimin për të penguar rregullimin e normës, dhe gjithashtu aplikon siguri të gjerë të detyrave. Për të inspektuar shenjën për këtë kërkesë, KSHZ -ja do të bëjë thirrje për një “& ldquo; treg i kontrolluar i dimensionit të konsiderueshëm ”& rdquo; për të udhëhequr eksplorimin e normave - - ashtu si për ETF -të e tjera të aseteve.

Aktualisht, Bursa Mercantile e Çikagos ( CME) i përshtatet të dyja përmbledhjeve, pasi nuk kontrollohet vetëm, është burimi domethënës i eksplorimit të normave paraprakisht të shkëmbimeve të ndryshme të tjera të famshme që përbëhen nga Coinbase dhe gjithashtuBinance Duke u mbështetur në këtë avancim, Bitwise është pozitiv që koha është afër që SEC të pranojë aplikimi i tij.

Hougan deklaroi se mbrojtja e financuesit që SEC dëshiron është gjithashtu një shqetësim kryesor për firmën, dhe gjithashtu ajo në fakt ka përfshirë çdo problem në deklaratën e tij më të re. Me supozimet e zgjeruara për një ETF të Bitcoin Futures këtë muaj, mjafton boshllëku për të identifikuar nëse Bitwise '& rsquo; Aplikimi ka një mundësi këtë herë.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Riparitje Bitwise për Bitcoin ETF, ja pse firma beson se do të sigurojë miratimin këtë herë
  • Granti i dhënë ICME nga Fondacioni DFINITY për të ndërtuar kompjuterin në internet
  • Projekti i bazuar në Cardano Ravendex Lëshon Demo DEX, Fillon Shitja e Parë e Tokenit Privat
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor
Lexo artikullin:  Si të blini Bitcoin- Një udhëzues fillestar për Bitcoin

Twitter Godfrey Benjamin 174 artikuj Benjamin Godfrey është një dashnor i blockchain dhe gjithashtu reporterë që vlerësojnë mbulimin e aplikacioneve të botës reale të teknologjisë moderne blockchain dhe gjithashtu përparimet për të nxitur miratimin bazë dhe gjithashtu asimilimin global të teknologjisë moderne që lind. Dëshirat e tij për të informuar individët në lidhje me kriptovalutat motivojnë pagesat e tij për media të dalluara me bazë blockchain dhe gjithashtu faqe interneti. Benjamin Godfrey është një tifoz i aktiviteteve sportive dhe gjithashtu bujqësisë. Ndiqeni atë në Twitter, Linkedin I mëparshëm

Granti i dhënë ICME nga Fondacioni DFINITY për të ndërtuar kompjuterin në internet

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju