BlockFi ballafaqohet me Problemet Rregullatore që lidhen me 'Sigurinë' në New Jersey

BlockFi ballafaqohet me Problemet Rregullatore që lidhen me 'Sigurinë' në New Jersey 101

Rregullatorët duket se janë të vendosur të vazhdojnë të rrisin kontrollin e tyre të industrisë së kripto - me BlockFi, biznesi kryesor i huazimit të kripto amerikane, shërbeu me një urdhër pushimi dhe heqje dorë nga Prokurori i Përgjithshëm (AG) i New Jersey.

AG thuhet se është vendosur të akuzojë BlockFi për thyerjen e ligjeve të letrave me vlerë të shtetit. Për Forbes, i cili pretendonte të kishte marrë një kopje të një deklarate për shtyp nga zyrat e AG, Prokurori i Përgjithshëm i Përgjithshëm Andrew Bruck u citua të thoshte:

Zac Prince, themeluesi dhe CEO i BlockFi, fillimisht u citua të përgjigjej:

“Kompania nuk ka njohuri për ndonjë veprim të afërt me zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm të New Jersey. Ne mbajmë marrëdhënie të shkëlqyera me rregullatorët e New Jersey dhe rregullatorët e tjerë shtetërorë dhe federalë. ”

Por më vonë, përmes llogarisë zyrtare të Twitter në BlockFi, firma konfirmoi se kishte “marrë një urdhër nga New Jersey Bureau of Securities në lidhje me operacionet e Llogarisë së Interesit të BlockFi (BIA) në shtetin e New Jersey”.

BlockFi shtoi se "është angazhuar në një dialog të vazhdueshëm me rregullatorët për t'i ndihmuar ata të kuptojnë produktet tona, të cilat ne besojmë se janë të ligjshme dhe të përshtatshme për pjesëmarrësit e tregut të kriptove".

Firma ka pranuar, megjithëse urdhri bën thirrje që BlockFi të ndalojë pranimin e klientëve të rinj të BIA-s të vendosur në New Jersey që nga 22 korriku 2021.

Por, shtoi,

Jake Chervinksy, Këshilltari i Përgjithshëm në Kompleks (COMP), i kërkoi komunitetit të kriptos të presë dhe të shohë saktësisht se çfarë rendi i ndaljes dhe heqjes dorë theksoi përpara se të nxitonim në konkluzione, duke shkruar në Twitter se deri atëherë "ne nuk kemi ide se ky është një problem i madh kripto, thjesht një problem BlockFi apo asgjë fare ”.

Matthew Ballensweig, Drejtori dhe Shefi i Kreditimit në Genesis Trading, gjithashtu bëri thirrje për përmbajtje, duke menduar se nuk kishte "asgjë të aftë për këtë që vinte nga kjo përveç pasigurisë më të madhe rregullatore".

Ai shtoi:

Disa sugjeruan që polemika të lidhura me mosshikimin (UNI) mund të jenë në lojë - me simbolin që bie nën vëzhgimin e shtuar në javët e fundit.

Lexo artikullin:  Banka e tretë investon në bllokimet e zjarrit duke e bërë atë njëbrirësh të dyfishtë

Reagime të tjera:

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!

John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju