Thyerja: Komiteti Parlamentar Australian vendos udhëzime për t'i dhënë industrisë së kriptove një shtytje të madhe

By Prashant Jha Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë

Australi '& rsquo; Komiteti parlamentar për qëllimet e kripto-aseteve për të sjellë rregullatore konkrete dhe gjithashtu për të planifikuar rregullime për t'i dhënë një shtysë të rëndësishme industrisë së kriptove në vend. Komiteti mendon se Australia kërkon një plan të qëndrueshëm dhe gjithashtu rregullime rregullative për ta ndihmuar atë të luftojë kundër udhëheqësve ndërkombëtarë. Komiteti i deklaruar nisi një draft rekord më 20 tetor që përshkruan kërkesën për motivimin e financuesve dhe gjithashtu sigurimin e mbrojtjes kundrejt mashtrimeve.

Disa nga referimet jetike në draft rekord përbëhen nga,

 • Krijimi i një rutine të licencimit të tregut për Shkëmbimet e Monedhave Dixhitale, e përbërë nga kompetenca e financimit, mbajtja e librave, si dhe ekzaminimet individuale të përgjegjshme sipas profilit të Thesarit
 • Krijimi i një rutine kujdestarie ose kasaforte për pronat elektronike me kërkesa minimale sipas profilit të Thesarit
 • Kryerja e një stërvitje të hartës simbolike për të krijuar mjetet më të mira për të përcaktuar llojet e ndryshme të simboleve të pronësisë elektronike në Australi

Andrew Bragg, një ligjvënës nga Partia Liberale konvencionale dhe gjithashtu kryetar i komitetit deklaroi se referimet në draft sigurisht që do të ndihmonin në mbledhjen e Australisë një strukturë rregullative krejt të re për industrinë e kriptove jashtëzakonisht të preferuar, e cila, për rrjedhojë, do të ndihmonte Australinë të luftojë kundër ngjashmëria Singapori dhe gjithashtu Mbretëria e Bashkuar. Ai deklaroi,

"& Ldquo; Draft -referimet janë një shtytje e madhe për të informuar një strukturë kripto -valutore për Australinë, e cila me siguri do të na lejojë të marrim përsipër Mbretërinë e Bashkuar dhe gjithashtu Singaporin," & rdquo;

Tregu Crypto është bërë shumë i madh për t’u injoruar

Tregu Crypto u shikua kryesisht si një komunitet ekologjik spekulativ për pjesën e mëparshme të jetës së tij, megjithatë ky supozim në fakt ka ndryshuar mjaft shpejt gjatë vitit të kaluar. Qeveritë aktualisht kanë pranuar se tregu i kriptove në fakt është bërë aq i madh sa për t’u neglizhuar si një mani. Kjo është arsyeja pse ngjashmëria El Salvador e ka bërë Bitcoin një tender të ligjshëm, ndërsa Paraguai miratoi një rregullore për të ligjësuar përdorimin e Bitcoin dhe Ethereum në tregun monetar.

Lexo artikullin:  Vogue sjell NFT në botën e revistave të modës

& Rsquo të Shteteve të Bashkuara; Politikëbërësit që ishin të vendosur në lidhje me mirëmbajtjen e tregut të kriptove, në fakt në fund të fundit kanë pranuar ETF-in e parë të ardhshëm të Bitcoin. Kjo demonstron se si besimi rreth tregut të kriptove ka ndryshuar në fakt pasi u bë një industri prej 2.5 trilion dollarësh edhe një herë në tetor.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Thyerja: Komiteti Parlamentar Australian vendos udhëzime për t'i dhënë industrisë së kriptove një shtytje të madhe
 • Hedera Hashgraph HBAR Analiza e Çmimeve: HBAR Gjen Mbështetje në Tre Kornizat kryesore kohore dhe gjithashtu Rritja e Kërkesës kundrejt BTC
 • Bitcoin Futures ETF nga ProShares theu shumë rekorde ditën e parë, ja gjithçka që duhet të dini
 • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë
 • Duke ndjekur trendet aktuale të rritjes, Këtu janë dy monedhat kryesore për t'u parë për javën
 • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1079 artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar dhe gjithashtu indiane. Si një kripto-gazetar, pasionet e tij varen nga inovacioni në blockchain që nxit të gjithë klimat ekonomike që lindin. I mëparshëm

Bitcoin Futures ETF nga ProShares theu shumë rekorde ditën e parë, ja gjithçka që duhet të dini

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju