Thyerja: Policia kineze Zunyi arreston 100 persona në rastin e pastrimit të parave kripto prej 130 milionë dollarësh

By Palak Malhotra Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar para 10 minutash Përditësuar 10 minuta më parë

Përditësimi më i ri në Crypto Ban kineze pa Zyrën e Sigurisë Publike të Zunyi City të kapur nga praktikisht 100 besimtarë se funksionon në mesin e zhurmave më të mëdha të pastrimit të parave në internet, në total deri në 800 milionë juanë, domethënë 130 milionë dollarë para të lara. Për më tepër, policia zbuloi se banda e pastrimit të parave përdori titanë shkëmbimi si Huobi, Okex, dhe gjithashtu Binance për të krijuar llogari dhe gjithashtu për të kryer mashtrimin.

Byroja e Sigurisë Publike të Qytetit Zunyi në partneritet me Ministrinë e Sigurisë Publike prodhoi presionin e punës kundër mashtrimit, nën emrin e koduar “& ldquo; 7.22 & rdquo ;. Së bashku me 100 besimet për mashtrimet e pastrimit të parave prej 130 milion dollarë, presioni i punës zbuloi 332 situata të mashtrimeve të telekomit që ndodhën në të gjithë vendin. Sipas autoriteteve, kostoja e mbulimit arriti në 9.56 milion juanë, së bashku me vlerën e pronave të përfshira, e cila u identifikua se ishte mbi 3 milion juanë. Për më tepër, autoritetet konfiskuan gjithashtu 51 telefona inteligjentë, 15 sisteme kompjuterike, dhe gjithashtu 511 kartë pagese, të përbërë nga transferimi i pastrimit të parave mbi 800 milionë juanë.

"& Ldquo; Llogaritë e transaksioneve, organizojnë përdorimin e më shumë se 500 kartave të ngarkuara, përdorin një teknikë krejt të re të pastrimit të parave për të zvogëluar dhe gjithashtu marketingun e parave në internet, mbledhin para të fshira nga krimet nga mashtrimet e telekomunikacionit, kryejnë akte kriminale si fshehja e fitimeve kriminale , fitimet kriminale, dhe kështu me radhë, dhe gjithashtu kanë kaluar gjatë bandës '& rsquo; Udhëzimet Rregullimet e shumta të kartave dhe gjithashtu transferimet, transferimet në sasi të vogla, si dhe teknika të ndryshme të tjera në të vërtetë kanë shmangur ekzaminimet nga organet e organeve të sigurisë publike dhe gjithashtu kontrollin e institucioneve financiare. ”& rdquo ;, Gazetari kinez, Colin Wu specifikoi aktivitetet kriminale jashtëzakonisht të ndara kushtuar nga banda e pastrimit të parave.

Autoritetet kineze po gjurmojnë adresat IP

Kina '& rsquo; Qeveria federale tiranike në fakt ka ndërmarrë veprime të rënda për të zbatuar një kufizim të plotë në detyrat e kriptomonedhës në vend. Coingape '& rsquo; Mbrojtja aktuale zbuloi se qeveria federale kineze aktualisht po gjurmon adresat IP gjithashtu për të hequr detyrat imorale të kripto -minoraleve në vend. Colin Wu zbuloi një gazetë të veçantë dhe gjithashtu mahnitëse, një fletë të Telekomit të Shangait që mori adresën IP së bashku me llojin e kriptomonedhës që nxirrej nga adresa.

Lexo artikullin:  Parashikimi i Çmimit Ethereum: ETH Rrezikon Tërheqjen në 3,400 $ Para Qasjes Finale në 4,000 $

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Rrjeti fillestar Blockchain Startup Arcana mbyllet me rreth 2.3 milion dollarë për të ndërtuar hapësirën më të përshtatshme për zhvilluesit dhe gjithashtu platformën e privatësisë
  • Corsair World DeFi: "Ne aktualisht u siguruam pronarëve të parë 700% në vetëm një muaj"
  • Thyerja: Kryebashkiaku i Miamit zbulon planin për të paguar punonjësit e qytetit në Bitcoin ($ BTC)
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të blerjes së një balene ( *100 *)
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Palak Malhotra 293 artikuj Gazetari & Mass Comm '21 gradë, Palak është një reporter i GenZ me histori në gazetarinë e stilit të jetesës dhe & MARRDHNIET PUBLIKE. Në CoinGape, Palak është një reporter i ri i kriptove që po bëhet gati për Web 3.0 I mëparshëm

Rrjeti fillestar Blockchain Startup Arcana mbyllet me rreth 2.3 milion dollarë për të ndërtuar hapësirën më të përshtatshme për zhvilluesit dhe gjithashtu platformën e privatësisë

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju