I thyer: Zinxhiri më i madh i supermarketeve në Kroaci fillon të pranojë pagesa Bitcoin (BTC) dhe XRP

By Prashant Jha Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë

VEMP – Shtresa 2 Metaverse

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 4 sekonda më parë Përditësuar 4 sekonda më parë

Kroacia'& rsquo; Zinxhiri më i madh i supermarketeve, zinxhiri i shitjeve me pakicë Konzum sigurisht që do të fillojë të pranojë pagesa kripto në dyqanin e tyre në internet duke filluar sot. Konzum është titani i parë i shitjes me pakicë në Kroaci që filloi të pranojë Bitcoin (BTC) si dhe disa altcoin të tjerë të ndryshëm si një përcaktim shlyerjeje. Individët gjithashtu shërbimet mund të blejnë aktualisht dyqane ushqimore të përdorimit të përditshëm, si dhe 12,000 artikuj nga Konzum në dyqanin e internetit duke përdorur kriptomonedha.

Konzum përgatitet të zgjerojë zgjedhjen e ripagimit të kriptove në dyqanet e saj fizike në të gjithë vendin në muajt e ardhshëm. Dyqani thotë se pagesat me kriptopa do të jenë me siguri po aq të buta sa pagesat me kartë dhe gjithashtu individët mund të zgjedhin midis 9 alternativave të ripagimit të kriptove si dhe të kontrollojnë barkodin për të përfunduar blerjet. Klientët mund të paguajnë në Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), EOS, DAI, XRP, Stellar Lumen (XLM), Tether (USDT), si dhe USDC.

Uros Kalinic, pjesëmarrës i Konzum'& rsquo; sFinance” si dhe Bordi Menaxhues i IT-së pohoi,

& ldquo;Hyrja e pagesave me kriptomonedhë është një shenjë shtesë që Konzum po kontrollon rregullisht modat në mbarë botën, duke paraqitur zhvillime, si dhe duke vendosur një kërkesë në tregun e shitjes me pakicë. Mbetemi të blejmë avancimin e zhvillimeve si dhe teknologjitë moderne.”& rdquo;

Pagesat e kriptove në zinxhirin e shitjes me pakicë& rsquo; s në dyqanin e internetit sigurisht që do të promovohej në organizim me firmën rezidenciale të fintechElectrocoin Electrocoin ka krijuar në fakt një CPU krejt të re për ripagimin e kriptove të quajtur PayCeck. Sistemi PayCeck sigurisht që do të shpëtonte gjithashtu nga kërcënimet e paqëndrueshmërisë së kriptove, si dhe sigurisht që do të siguronte kursin e caktuar të këmbimit të monedhës për klientët në kohën e shlyerjes.

Lexo artikullin:  CFO i Twitter ka një qëndrim shumë të ndryshëm për investimin në Bitcoin nga CEO Jack Dorsey

Adoptimi i kriptos në rritje

2021 në fakt ka konfirmuar të jetë viti i shpërthyerjes së kriptove drejt e në rrjedhën kryesore, ku kompanitë e kriptove kanë sjellë në fakt 21 miliardë dollarë financim këtë vit. Përveç që biznesi i kriptove përfundoi të jetë tepër konvencional, titanët ekzistues me pakicë, si dhe kinematë kanë përfshirë në fakt pagesat me kripto, si rezultat i rritjes së apelit. Më parë, zinxhiri më i madh i kinemasë në Shtetet e Bashkuara, AMC Theatres prezantoi një zgjedhje të ripagimit të kriptove.

El Salvador është një arketip shtesë i një eksperimenti efektiv të Bitcoin, pasi përfundoi të jetë një tender i ligjshëm atje. Qoftë një pronar i vogël karroce që ofron ushqim komod ose zinxhirë të mëdhenj të ushqimit të shpejtë si McDonald& rsquo; s, të gjithë miratojnë shlyerjen e Bitcoin, si dhe klientët po e përdorin zgjidhjen çdo ditë.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • I thyer: Zinxhiri më i madh i supermarketeve në Kroaci fillon të pranojë pagesa Bitcoin (BTC) dhe XRP
 • Raporti i Vështrimeve të CB: Investimet në Kripto dhe Fillesat në Shtetet e Bashkuara Shihni 587% rritje mes ndalimit të kriptove në Kinë
 • Just -In: Crypto com blen dy platforma të derivateve kripto në Shtetet e Bashkuara për 216 milion dollarë
 • I thyer: Menaxheri i Aseteve prej 4 trilion dollarësh lançon ETF Spot Bitcoin (BTC) në Kanada pas debatit të SEC të Shteteve të Bashkuara
 • Kjo kompani kineze e sigurisë lançoi një mjet për të monitoruar minierat e kriptove, ja çfarë gjetën
 • Parashikimi i çmimit të Floki Inu: Prisni që FLOKI të bëjë një rritje prej 44% në 0.0002350 dollarë
 • Parashikimi i çmimit Shiba Inu: SHIB mund të bjerë 13% nëse korrigjimi i majës së sipërme përfundon
 • Thyerja: Themeluesi i dënuar i Rrugës së Mëndafshit shpall datat e ankandit NFT
 • Shefi i Crypto-s i Facebook largohet disa javë pas riemërtimit të Meta
 • I thyer: Ky shkëmbim institucional i kriptove i mbështetur nga Thiel po fiton tërheqje, ja pse
 • Parashikimi i çmimit të Floki Inu: Prisni që FLOKI të bëjë një rritje 44% në 0.0002350$
 • Parashikimi i çmimit Shiba Inu: SHIB mund të bjerë 13 % nëse korrigjimi i majës së sipërme është përfunduar
 • Analiza e çmimit të Dogecoin: Një fazë konsolidimi në monedhën DOGE sugjeron se çmimi do të rritet në 0.336 dollarë
 • Analiza e çmimit Ripple: Një ndryshim bullish nga mbështetja prej 0.88 dollarë sugjeron një fitim 35% në seancën e ardhshme tregtare
 • Analiza e çmimeve COTI: Mbështetja dinamike e 50 EMA është kthyer në rezistencë tani; A është ky fillimi i një tendence rënëse??
 • Analiza e çmimeve të stivave: Duke plotësuar këtë model bullish, monedha STX mund të arrijë në 4 dollarë
 • Parashikimi i çmimit Shiba Inu: Rally SHIB synon një 74% në rekord të ri me mbështetje nga Kraken
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: BTCTrades mbi $ 57 KAs Microstrategy zgjeron kurbën e adoptimit
 • Analiza e çmimit të tokenit RSR: RSRToken u rrit 52% në tre ditë tregtimi;(* )?(* )29; MANA, SAND, ENJ A ka ende një mundësi hyrjeje e lidhur
 • Analiza e çmimit të Tokenit Metaverse për Nëntor 1191
Lexo artikullin:  Ky ekonomist e quan Bitcoin një "vaj gjarpri" pasi çmimi i BTC korrigjon 5%

Twitter grad dizajni, Në Prashant Jha përqendrohet në Mbretërinë e Bashkuar si dhe Artikuj Një tregtar.(*) një kripto-gazetar, përqindja e tij e interesave varet nga teknologjia moderne e blockchain që nxit në të gjithë klimat ekonomike që krijohen. Prashant CB Indian: As & & I mëparshëm

në Raportin e Vështrimeve të Shteteve të Bashkuara 587% të startupeve të Crypto Investments.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju