I thyer: Tregu i kriptove goditet me një tjetër përplasje, ja çfarë ndodhi

By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda më parë Përditësuar 3 sekonda më parë

VEMP – Shtresa 2 Metaverse

Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Palak Malhotra Botuar 3 sekonda më parë Përditësuar 3 sekonda më parë

Frikësimi mbetet të ndikojë në tremujorin e katërt'& rsquo; s kripto dem, këtë moment rreth si rezultat i Afrikës së Jugut'& rsquo; Është një paralajmërim i veçantë në lidhje me një përhapje të shpejtë të koronavirusit të ri. Me rënien e lartë në bursën ndërkombëtare dhe gjithashtu të ardhmes së indeksit të ofertës në SHBA, kriptovalutat gjithashtu lindën shkrirjen.

Sipas CoinMarket Cap, kriptos OG, Bitcoin ra mbi 4 për qind, me një kosto prej 54 mijë dollarë, dhe gjithashtu një kapital tregu prej 1 trilion dollarë në kohën e mbulimit. Duke ndjekur Bitcoin'& rsquo; rrëzimit, Ethereum vizitoi gjithashtu 4.6 për qind, me normën prej 4 mijë dollarësh dhe gjithashtu një kapital tregu prej 485 miliardë dollarësh në kohën e krijimit. Tregtarët janë të goditur nga paniku, gjë që duket me likuidimin njëorësh që arrin në 342.8 milionë dollarë të Shteteve të Bashkuara, sipas informacionit të Coinglass.

Përplasja e parë e javës e tregut të kriptove në Indi

Kjo është hera e dytë sot që tregu i kriptove është goditur me ndryshime kaq të mëdha në vend të panikut të tufës. Përpara se informacioni i Afrikës së Jugut të dëmtohej, India aktivizoi gjithashtu një përplasje kriptosh, kur më parë sot u hodh një pamje nga ekrani i faturës së kriptos indiane. Kriptomonedha dhe gjithashtu Rregullorja e Faturës Zyrtare të Monedhave Dixhitale, 2 është ndër 2021 kostot që janë vendosur për t'u shënuar për sesionin e ardhshëm të muajve të dimrit që fillon më 26 nëntor. tregu përfundoi duke u mbushur me hamendje në lidhje me një kufizim të kriptos që ofroi shkurtesën e komplikuar në pamjen e ekranit.

Këto hamendje aktivizuan më mirë një koleksion marketingu gjatë natës, duke çuar në kostot e Bitcoin (BTC) dhe gjithashtu shumë altcoin të tjerë kryesorë, të përbërë nga meme-monedha të famshme në internet që përjetojnë një vjeshtë të lartë prej mbi 20% në një përplasje gjatë natës. në shkëmbime si WazirX. Megjithatë, tregjet ndërkombëtare mbetën të mbanin një normë të qëndrueshme, duke qenë se statistikat mbi Coinmarketcap mbetën afër të paprekura.

Për më tepër, sipas informacioneve rajonale, burimet e brendshme verifikuan se legjislacioni nuk shkon për një kufizim të drejtpërdrejtë, përkundrazi “& ldquo; një pajisje ligjore me siguri do të mbetet në zonë për të siguruar që kriptoma nuk keqtrajtohet. Qeveria federale është e shqetësuar në lidhje me marrëveshjet nëntokësore që ndodhin kundrejt kriptomonedhës —– veçanërisht funksioni i saj në '& lsquo; hawala & rsquo; dhe gjithashtu financimi horror & hellip; një pajisje rigoroze sigurisht që do të mbetet në zonë për të siguruar që policia mund të hartojë fillimin e kriptomonedhës së përdorur për punë të ndaluara ose antikombëtare”& rdquo;, sipas New s18.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • I thyer: Tregu i kriptove goditet me një tjetër përplasje, ja çfarë ndodhi
 • Analiza e çmimit Shiba Inu: SHIB Rally 33% ndërsa adoptimi tejkalon 1 milion mbajtës
 • I fundit: Kina mund të krijojë shkëmbim CBDC për të nxitur përdorimin e juanit dixhital
 • Hillary Clinton pretendon se Kina dhe gjithashtu Rusia mund të manipulojnë kripto, ja pse ajo është përsëri gabim!
 • Moonbeam fiton ankandin e dytë parachain Polkadot duke kontribuar me 35 milion DOT
 • Shiba Inu ($ SHIB) rritet 18% ndërsa monedha meme arrin 1 milion mbajtës
 • Axie Infinity ($ AXS) tejkalon rërën në shitjet ditore, shet tokë virtuale NFT për rekord 550 ETH
 • Gate io shpall konkursin e listimit të votave XDC me shpërblime emocionuese
 • Raporti i Vështrimeve të CB: Tregu i Kriptove shënon rekord të ri me mbi 3 miliardë dollarë financime në VC
 • Kazakistani synon të rrisë El Salvadorin në minierat e pastër të Bitcoin (BTC), këtu është plani
 • Analiza e çmimit Shiba Inu: SHIB Rally 33% ndërsa adoptimi tejkalon 1 milion mbajtës
 • Parashikimi i çmimit të Tron: eTo ro Kufizimi i tregtisë me përdoruesit e Shteteve të Bashkuara mund të tërheqë TRX nën 0.088 dollarë
 • Parashikimi i çmimit Ripple: XRP ushqen një rënie prej 13% në 0.900 dollarë
 • Analiza e çmimit të Tokenit të Minierave të Dalarnia: Çmimi i Tokenit DAR synon të thyejë rezistencën prej 4.54 dollarësh
 • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Modeli i dyfishtë i poshtëm i BTC synon një rritje 7% në 60 mijë dollarë
 • Parashikimi i çmimit të Floki Inu: FLOKI përgatitet për një rritje prej 38% në 0.0002359 dollarë
 • Parashikimi i çmimit të monedhës Crypto com: CRO është rritur 346% në javë në 0.85 dollarë
 • Analiza e çmimit të shenjës bazë të vëmendjes: Grafiku teknik sugjeron se Token BAT posedon një kërcënim për t'u rikthyer në shenjën 0.765 $
 • Analiza e çmimit të monedhës Binance: Tregtarët BNB mund të presin një rritje të konsiderueshme nëse çmimi i monedhës rimerr rezistencën prej 670 dollarë
 • Analiza e çmimit MyNeighborAlice: A është ALICE Token gati për të lundruar në veri?
Lexo artikullin:  Betejat e Bitcoin: Paqëndrueshmëria për të 'çuar investitorët në ar', Ethereum në 'Dethrone' It

Palak Malhotra 406 artikuj Gazetari & & Mass Comm '21 grad, Palak është një reporter i GenZ me histori në gazetarinë e stilit të jetës & & Marrëdhëniet me publikun. Në Coin Gape, Palak është një reporter i ri i kriptove që planifikon për Web 3.0 I mëparshëm

I fundit: Kina mund të krijojë shkëmbim CBDC për të nxitur përdorimin e juanit dixhital

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju