I fundit: FTX bëhet një shkëmbim kriptosh prej 25 miliardë dollarësh pas mbledhjes së fondeve prej 420 milion dollarësh

By Prashant Jha Botuar 23 orë më parë Përditësuar 23 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Platforma DeFi

Tabela me vlerë

Shkëmbimeve

Binance

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 23 orë më parë Përditësuar 23 orë më parë

Shkëmbimi i kriptove FTX u shndërrua në një nga kompanitë ekskluzive të kriptove më të dobishme pas raundit të tyre më të fundit të financimit. Shkëmbimi i preferuar i kriptove u rrit 420.69 milion dollarë në raundin e tij më të fundit të financimit me investime financiare nga 69 kapitalistë. Raundi më i fundit i financimit vjen vetëm disa muaj pasi mbylli raundin më të madh të financimit në sfondin e kriptove me 900 milionë dollarë në Serinë B. Kështu, duke e bërë mbledhjen e fondeve aktuale ICO-të e dyta më të mëdha në natyrë.

Shkëmbimi i kriptove pohoi se financimi aktual me siguri do të përdorej në drejtim të avancimit të artikujve të ndryshëm krejt të rinj dhe gjithashtu blerjeve të biznesit. Raundi ekskluziv i financimit pa përfshirje nga ngjashmëria Tiger Global, Ribbit Capital, Lightspeed Ventures, Sequoia Capital, Sea Capital dhe gjithashtu në plot 69 kapitalistë.

Duke filluar si një sistem i preferuar i fituar kripto, FTX në të vërtetë është bërë një mjet i gjatë në një periudhë jashtëzakonisht të shkurtër kohore. CEO i FTX, Sam Bankman-Fried, i cili mbetet pronari më i madh në bursën që gjithashtu e bëri atë ndër miliarderët më të rinj, deklaroi se raundi aktual i investimeve financiare kontrollohej nga norma e interesit të kapitalistëve në zhvillimin aktual të sistemit kripto.

FTX zbulon planet e ETF në lidhje me BlackRock

FTX po zgjeron profilin e saj të kompanisë me lançimin e një sistemi të përkushtuar NFT dhe gjithashtu mbetet për të vazhduar bashkëpunimet me organizatat e aktiviteteve sportive konvencionale dhe gjithashtu lojtarët. Me fondet aktuale të fondeve të reja, sistemi i kriptove sigurisht që do të përqendrohej në blerjet si një mjet zhvillimi. Bankman tha se kompania ka ndërmend të bëjë 3 deri në 5 blerje në të ardhmen.

“& ldquo; Me shumë mundësi do të mendoja se me siguri do të ketë një 3 më shumë përafërsisht, "tha Bankman -(* ) & rdquo; & ldquo;Të skuqura 2 të vegjlit & hellip; 3 modeste deri të mëdha.”& rdquo;(*) CEO gjithashtu shpalosi strategjitë e lançimit Ndoshta fondi i tregtuar nga shkëmbimi i kriptove, i cili duket se në fakt ka përfunduar

Faktori i bisedës në ditët aktuale. a zbuloi se a po konsideron ETF si artikull Bankman në organizim me FTX.a“& ldquo;Blackrock është

ETF i bazuar në zonë ose të ardhme, ne do të duam të flasim për artikuj të organizuar me shoqërues si BlackRock.”& rdquo;Nëse përditësimi më i fundit BEP-95 paraqet një sistem të djegies së shenjave në kohë reale

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Binance Shtetet e Bashkuara një SHIBA INU për të
  • 0.00003 $, Kandidati i Senatit mbështet arritjen CEO rinovon predispozitën e SEC në drejtim të ETH, duke pohuar se XRP mund të ketë qenë këtu. 2 Mundësitë
  • Ripple, Jo:
  • Solana 22 Analiza e Çmimit të Ortekut 10% Tetor 70,000 dollarë
  • Çmimi i Bitcoin është vetëm 4-Për: BTC Ndërsa tërheqjet nga shkëmbimi arritën 62,000 dollarë në muaj
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin 68,000 dollarë Kthehuni në lidhjen Zgjat brezin fitues që synon 1089
Lexo artikullin:  Polkadot, VeChain Analiza e Çmimeve: 14 Tetor 2021

Twitter grad dizajni, Në Prashant Jha përqendrohet në MB dhe gjithashtu Artikuj Një tregje. Prashant kripto-gazetar, norma e tij e interesave varet nga teknologjia moderne e blockchain që nxit në situatat ekonomike që krijohen. Indian në DeFi Si Shtetet e Bashkuara I mëparshëm

Platforma e Kreditimit Adayield Vendos një gur të ri themeli (BTC) si Tregu i Kreditimit

Tjetër

Ish.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju