Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet

By Sunil Sharma 10 minuta mbrapa Përditësuar 10 minuta më parë Ndiqni ne në Twitter Më e mira në

Fitoj

17% prill

telegram

Coingape

Vetëm disa orë pasi prezantoi faktorin e tij për të mbyllur Terra'& rsquo; Luna dhe UST nga tregtimi në sistemin e tij, Binance, CZ, pronar dhe CEO i Binance, në një postim tjetër në Twitter, ka ngritur pezullimin dhe ka mundësuar tregtimin edhe një herë. Ngjashëm me mënyrën se si ai prezantoi pezullimin, CZ i kërkoi Twitter-it që ta bënte atë vendimtare lajm

Orët e errëta të LUNA-s

Luna mund të mundësohet të tregtojë edhe një herë në Binance, megjithatë atje'& rsquo; Është ende pikëpyetje mbi mbrojtjen dhe sigurinë e saj. Në tweet-in e tij që prezantoi fillimin e tregtimit të Luna në Binance, CZ përmendi se ndërsa Blockchain fillon edhe një herë, sigurisht që nuk do të kishte prerje tani. I padëshiruar për të ofruar hapësirë ​​për kundërshtim, ai sugjeroi investitorët kundër blerjes së monedhave dhe besoi që studimi individual i kërkimit të kryhej përpara se të vepronte sipas lajmit.

Të enjten, më 12 maj 2022, Terra prezantoi strategjinë e saj për të hequr dorë nga prodhimi i blloqeve pasi shënoi një ulje të përhershme që e pa vlerën e saj të reduktuar deri në 0.000033$XNUMX. 

Pak orë më vonë, pati një rifillim të prodhimit të blloqeve, megjithatë një lajm tjetër u bë në orët e hershme të së Premtes. Duke folur nga autoritetet e tij që Twitter kujdeset, Terra prezantoi një ndalesë të prodhimit të saj të blockchain. 

Disa orë në të premten e ardhshme, informacioni prezantoi fillimin e tregtimit të vendeve të Luna në Binance në një cicërimë të thelluar që përbëhej nga dita dhe koha lokale, e cila me siguri do të lejonte më pas të bënin depozitime dhe tërheqje. 

Tregime Trendi

CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?Bitcoin News Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinëBitcoin News Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimitBitcoin News Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarëBitcoin News CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në BinanceBitcoin News

Cilat janë mjetet përpara për Terra?

Në një deklaratë kryesore përmes Twitter, Terra Blockchain vërtetoi rifillimin e tyre të prodhimit të blloqeve. 

Ravendex: Gen-Dex dhe Launchpad tjetër në Cardano Mundësuar nga $Rave Token – Blini aktualisht!

Lexo artikullin:  Thyerje: Nënkryetari i Alibaba thotë se "i pëlqen kripto"

Bazuar në të dhënat e tyre kryesore, ata sugjeruan investitorët që të mbanin parasysh mungesën e urës së krimbit, ndërkohë që zbuluan gjithashtu se shkëmbimet në zinxhir sigurisht që do të ishin të hendikepuara dhe rrjetet IBC do të mbylleshin ndërsa, “& ldquo; klientët janë të motivuar të lidhin pronat jashtë zinxhirit, të tilla si beTH, me zinxhirët e tyre indigjenë.”& rdquo;

Luna mendohet të ketë qenë në të vërtetë jashtëzakonisht pumped direkt në tregun e kriptove. Sipas një klienti të besueshëm në Twitter, furnizimi i LUNA-s të premten, 13 maj 2022 u rrit në mbi 6.5 trilionë nga 340 milionë të mëparshme, pasi 6.37 trilionë Luna u sigurua pikërisht në të njëjtën ditë.

 • Trending
 • Analiza e çmimeve
 • Ndarja: Rezervimi i LUNA, Binance rifillon depozitat dhe tërheqjet
 • CEO i FTX refuzon të shesë zotërimet e tij Crypto; Por a mund të shpëtojë ai kripto-n?
 • Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë
 • Ky rival i LUNA $UST Stablecoin bën hapa pozitivë në mes të rrëzimit
 • Just-in: ETF kanadez i Bitcoin shënon blerjen më të madhe ditore prej mbi 2 miliardë dollarë
 • CZ zbulon pse mbylli LUNA dhe UST Trading në Binance
 • Crypto Crash: El Salvador humbet 40 milionë dollarë mes paqëndrueshmërisë së lartë të Bitcoin
 • Pse ish-shefi i kriptove të Facebook-ut po fillon fillimin e tij të kriptove?
 • Just-In: Investitori kryesor i LUNA Zhu Su i 3AC i përgjigjet rënies së Luna
 • Token Ripple (XRP) rritet 21% përpara përditësimit në rastin e SEC
 • Analiza e çmimeve Polkadot: Linja e trendit në rënie parandalon rikuperimin e çmimit DOT
 • Analiza e çmimeve FTM: Ritestoni sugjerimet për Mbështetjen e Kanalit në Rimëkëmbjen Bullish
 • Analiza e çmimeve në Decentraland: Kostoja MANA Kërcen 57%; Bulls synojnë 1.50 dollarë Tjetra?
 • Analiza e çmimit të Ethereum: A janë 2,500 dollarë në rrugë për mes divergjencës rritëse të RSI?
 • Analiza e çmimeve GALA: 0.075 $ Fakeout shkakton një rikuperim të mundshëm
 • Analiza e çmimit të Bitcoin: Çmimi i BTC-së kërkon 30 mijë dollarë mes kushteve ekstreme të mbishitjes së tregut; Koha për të blerë?
 • Analiza e çmimeve BNB: BNB Kërcohet nga 263 $ Sytë Synimi tjetër prej 335 $
 • Analiza e çmimeve APE: A mundet Rally i Rinovuar Bullish të tejkalojë Markën 10 $?
 • Parashikimi i çmimit të Solana: Luftimet për çmimin e SOL nën 50.0 dollarë; A është gushti i ulët në horizont?
 • Analiza e çmimit të AXS: Linja e trendit në zbritje mund ta çojë AXS në 14 dollarë
 • Rreth shkrimtarit
 • Kushte të përgjithshme

Sunil është një pronar biznesi serial dhe aktualisht operon në fushën e blockchain dhe kriptomonedhës për 2 vjet. Më parë ai ishte bashkëthemelues i Govt of India start-up In Thinks dhe aktualisht është Kryeredaktor në Coingape dhe CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka lëshuar më shumë se 100 shkrime mbi kriptovalutat dhe blockchain dhe në fakt ka ndihmuar një sërë ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe ka mbajtur në të vërtetë shumë takime në të kaluarën. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe lidheni me të në sunil (at) coingape.com Historitë Kripto Shiko te gjitha CEO i Binance zbulon arsyen e vërtetë pas rrëzimit të LUNA Komuniteti i kriptove po bën një llogari: Michael Saylor Elon Musk ndërpret marrëveshjen në Twitter Facebook Twitter LinkedIn Sunil Sharma 293 artikuj Sunil është një pronar biznesi serial dhe aktualisht operon në fushën e blockchain dhe kriptomonedhës për 2 vjet. Më parë ai ishte bashkëthemelues i Govt of India start-up In Thinks dhe aktualisht është Kryeredaktor në Coingape dhe CEO në SquadX, një start-up fintech. Ai në fakt ka lëshuar më shumë se 100 shkrime mbi kriptovalutat dhe blockchain dhe në fakt ka ndihmuar një sërë ICO-sh në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-projektuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe ka mbajtur në të vërtetë shumë takime në të kaluarën. Ndiqni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe lidheni me të në sunil (at) coingape.com I mëparshëm

Lexo artikullin:  Ja pse Shiba Inu ($SHIB) nuk ka më nevojë për një listë Robinhood

Coinbase pranon përsëri rrezikun për fondin e investitorit, përsërit sigurinë

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju