Thyerja: Kryebashkiaku i Miamit zbulon planin për të paguar punonjësit e qytetit në Bitcoin ($ BTC)

By Prashant Jha Botuar 6 sekonda më parë Përditësuar 6 sekonda më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 6 sekonda më parë Përditësuar 6 sekonda më parë

Kryebashkiaku i qytetit të Miamit Francis X. Suarez është një avokat i njohur i Bitcoin që aktualisht ka funksionuar në drejtim të bërjes së Miamit një qendër kripto në Shtetet e Bashkuara. Diku në tremujorin e parë të vitit 2021, Suarez në të vërtetë ka pohuar se qyteti po synon t'i paguajë nëpunësit civil zgjidhjen e tyre në Bitcoin, si dhe t'i lejojë njerëzit të paguajnë detyrimet e taksave të qytetit në dollarë BTC. Për momentin disa deklaruan se koncepti u soll shumë pasi thesari i qytetit nuk bën & rsquo; Vjeshtë nën kontrollin e drejtpërdrejtë të Kryebashkiakut Megjithatë, Kryetari Suarez kohët e fundit zbuloi se qyteti me siguri do të lëshojë një kërkesë për propozim për ta bërë atë të realizueshme më vonë këtë muaj.

“& Ldquo; Unë dëshiroj që ne të dallohemi si burime kripto të Shteteve të Bashkuara ose të globit, ”& rdquo;

Në shkurt të këtij viti, Suarez ledMiami gjithashtu paraqiti një propozim që qyteti të jetë në gjendje të shpenzojë në Bitcoin, megjithatë ligjet e Floridës kufizimet veshin '& rsquo; t i lejoni qeveritë e qyteteve të kenë një pronë të tillë të paqëndrueshme. Suarez përshkroi,

“& Ldquo; Nëse me siguri do të & rsquo; kam qenë në gjendje ta mbaj atë që nga momenti kur vendos rezolutën në programin tonë, '& rsquo; d do të rritet me 30 ose 40 përqind, kështu që sigurisht që do të "& rsquo; i ngjan një shkëlqimi në atë kohë, ”& rdquo; ai pohoi. & ldquo; Por kjo & rsquo; është metoda që funksionon.

Miami tashmë është duke nxjerrë kriptovalutën e vet

Statistikat aktuale të Floridas mund ta kishin ndaluar Miamin nga shpenzimet e drejtpërdrejta në Bitcoin, megjithatë Suarez gjeti një mjet rreth tij gjithashtu me Monedhën Miami Monedha e Miami është prona e parë kripto autoktone e një qyteti, ajo bazohet në Bitcoin, si dhe fondet e prodhuara nga nxjerrja e shenja sigurisht që do të përdorej në drejtim të përparimit të qytetit. Brenda 2 muajve nga fillimi, monedha e Miamit aktualisht ka përfshirë 10 milion dollarë në qytet '& rsquo; s thesarit.

Lexo artikullin:  Bashkohuni me ICO -në më të mirë të marketingut të vitit me Smart Marketing Token

Kryebashkiaku Suarez në të kaluarën në të njëjtën mënyrë ka zbuluar strategji për ta bërë Miamin një qendër të pastër të minierave Bitcoin pasi Florida aktualisht po udhëheq koston në lidhje me zgjerimin e tërheqjes së minierave të Bitcoin në shtet.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Thyerja: Kryebashkiaku i Miamit zbulon planin për të paguar punonjësit e qytetit në Bitcoin ($ BTC)
  • Autoritetet e Shteteve të Bashkuara po punojnë për të eleminuar këtë boshllëk të taksave të kriptos
  • Binance njofton heqjen e tregtimit të juanit kinez (CNY) në mes të goditjes rregullatore
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1061 artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar si dhe ato indiane. Si një kripto-gazetar, pasionet e tij ekzistojnë në inovacionin blockchain që nxit në të gjithë klimat ekonomike që lindin. I mëparshëm

Autoritetet e Shteteve të Bashkuara po punojnë për të eleminuar këtë boshllëk të taksave të kriptos

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju