Thyerja: Ripple bashkohet me Fondacionin Digital Pound, Këtu është Roli i saj në Zhvillimin e CBDC

By Prashant Jha Botuar më 14 tetor 2021 Përditësuar më 14 tetor 2021 Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar më 14 tetor 2021 Përditësuar më 14 tetor 2021

Ripple, ofruesi i shërbimit të inovacionit të kompensimit dixhital zbuloi sot bashkëpunimin e tij me fondacionin bamirësDigital Pound Fondacioni po funksionon në drejtim të zhvillimit dhe aplikimit të një Pound Digita në Mbretërinë e Bashkuar. Ripple sigurisht që do të regjistrohej si pjesëmarrës themelues dhe gjithashtu sigurisht do të ndihmonte në procedurën e zhvillimit me përvojën e tij të madhe në ndihmën në blerjet ndërkufitare.

Ripple me siguri do të përfaqësohet nga Susan Friedman, Shefe e Politikës që sigurisht do të shqyrtojë paraqitjen dhe gjithashtu procedurën e aplikimit.

 "& Ldquo; (*) janë të ngazëllyer për të mbështetur paraqitjen dhe aplikimin e një bashkëpunimi dixhital Ne me Pound in," & rdquo; Digital Pound Foundation mbajti në mend. & ldquo; Friedman sigurisht që do të ndihmojë në përparimin e Mbretërisë së Bashkuar '& rsquo; Objektivi për të ndërtuar një sistem ekonomik ekstra gjithëpërfshirës dhe gjithashtu të qëndrueshëm. ”& rdquo; CBDC nevoja në rritje për

Ripple Continues '& rsquo; s nga pothuajse 80% e kombeve në të gjithë globin, krijoni partneritete të reja globale

Ripple fintech company '& rsquo; Bashkëpunimet më të fundit mund të ndihmojnë që ai të bëhet një programues kryesor kornizë në këtë fushë. në Pavarësisht aktualisht është përfshirë Ripple një kostum jashtëzakonisht i nivelit të lartë dhe gjithashtu i udhëhequr nga tërbimi mediatik me SEC. KSHZ -ja e saj në fakt e ka akuzuar atë për shpërndarjen dhe shitjen e një mbrojtjeje të paregjistruar

Ripple llojin e XRP. është kostumi i përsëritur, në mbetjet për të krijuar bashkëpunime të reja globale dhe gjithashtu për të përforcuar vendosjen e Pound si një ofrues kryesor i shërbimit ndërkombëtar të shërbimeve fintech. Kjo sigurisht që do të përdorte përvojën CBDC të viteve të trajtimit të bankave rezervë në të gjithë botën dhe gjithashtu sigurisht që do të luante një Roli jetësor Specifikimi i performancave të dixhitalinës së ardhshme në Butan është bashkëpunimi i 2 -të i Autoritetit Monetar Mbretëror për kompaninë kripto këtë vit. Fillimisht erdhi Ngultrum

Si lloji i tij ku ai autorizoi një bashkëpunim taktik me Ripple (RMA), për të pilotuar situata të përdorimit të shlyerjes me pakicë, ndërkufitare dhe gjithashtu me shumicë për një dixhital.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • padia e SEC -it është afër Crypto Continuum That Can Unleash fund, zhvillimi i Open Web jashtë Shteteve të Bashkuara mund ta bëjë rezultatin përfundimtar të rastit të parëndësishëm.
  • Thyerja, është specifike për të fituar padinë dhe gjithashtu për të kontrolluar tregun e Shteteve të Bashkuara. Departamenti i Thesarit thotë se asetet dixhitale minojnë sanksionet
  • '' BTC, ETH, ICP: Parashikimi i Çmimeve Grafiku Javor [ADABTC] Zbulon Divergjencën e Fshehur të Bullishit në Krijim 'nga Can McGlynnPërformoj: Shtetet e Bashkuara në ADA
  • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin: Kthimi, Zgjat Rripin Fitues që synon ADA
  • Pas trendeve aktuale të rritjes BTC Këtu janë tremujori i katërt? Dy monedhat kryesore: BTC Watch 4 dollarë në javë
  • Çmimi i Bitcoin bie në $ 68,000 Mes thashethemeve në rritje të së ardhmes, miratimi nga

Twitter për In Prashant Jha Artikuj 60,000 dollarë Një BTC Prashant ETF Indian United States SECAs Linkedin 1077 I mëparshëm

Grade e dizajnit të Kinës Crypto Ban, World përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar dhe gjithashtu Bitcoin. Kina

Tjetër

Projekti i bazuar në Cardano Ravendex lëshon Demo një kripto-gazetar, pasionet e tij ekzistojnë Fillon Shitja e Parë e Tokenit Privat

inovacioni blockchain që nxit të gjithë klimat ekonomike që lindin. (*): Pishina më e madhe (*) e minierave (*) për të penguar qasjen në IP nga masa tokësore (*) DEX, (*).

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju