Thyerja: Shtetet e Bashkuara tejkalojnë Kinën për t'u bërë qendra kryesore e minierave të Bitcoin

By Prashant Jha Botuar 3 sekonda më parë Përditësuar 3 sekonda më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 3 sekonda më parë Përditësuar 3 sekonda më parë

Shtetet e Bashkuara (Shtetet e Bashkuara) në fakt kanë dëmtuar zyrtarisht Kinën '& rsquo; sindikata në tregun e minierave Bitcoin dhe gjithashtu bëhet qendra kryesore e minierave BTC. Kina në fakt ka kontrolluar minierat e BTC për pjesën më të madhe të viteve të mëparshme dhe gjithashtu përbënte më shumë se 70% të minierave të Bitcoin. Sidoqoftë, shtypjet aktuale të kriptove në vend veçanërisht në maj dhe qershor çuan në eksodin masiv të disa prej fermave më të mëdha të minierave Bitcoin në vend.

Pjesa më e madhe e minatorëve që transferohen nga Kina u drejtuan për në Shtetet e Bashkuara, Kazakistan dhe Rusi. Sipas informacionit të Kembrixhit, Shtetet e Bashkuara përfaqësojnë 35.4% të minatorëve të Bitcoin të respektuar nga Kazakistani në 18.1% dhe gjithashtu Rusia me 11%.

Kina aktualisht duket praktikisht e zbrazët pasi profesionistët mendojnë se shtypjet aktuale të kriptove çuan në një eksod prej të paktën 95% minatorëve nga vendi. Michel Rauchs, pronat elektronike që udhëheqin në Qendrën e Kembrixhit për Financat Alternative të përshkruara,

"& Ldquo; Ndikimi i menjëhershëm i kufizimit të urdhëruar nga qeveria në minierat e kriptove në Kinë ishte një rënie prej 38% e çmimit të hash-it në mbarë botën në qershor 2021-që përputhet përafërsisht me Kinën" & rsquo; Pjesa e çmimit të hash para goditjes, duke rekomanduar që minatorët kinezë të ndërpresin procedurat menjëherë ", & rdquo;

Ndryshimi në Demografinë e Minierave të Bitcoin

Shtypja e kriptove kineze mendohej se ishte frymëzuar nga 2 faktorë kryesorë, fillimisht Pekini '& rsquo; Objektivat jopartiake të karbonit dhe gjithashtu e dyta është mungesa në rritje e thëngjillit në vend. Ndërsa fermat e minierave Bitcoin që punonin në pyje të përparme përfituan nga hidrocentralet e qarta, shumica e fermave të minierave me bazë në qytet u bazuan shumë në qymyr. Shtypja rigoroze pastroi Kinën '& rsquo; s ndaj plotësisht.

Lexo artikullin:  BitMEX dëshiron të zgjerojë kapacitetet pasi të ketë paguar 100 milion dollarë tek rregullatorët amerikanë

Deri në prill të këtij viti para se të fillonte shtypja në Kinë, Shtetet e Bashkuara sapo përbënin 16.8% të aksioneve të hashratit në mbarë botën, e cila në fakt ishte më e madhe se sa ishte rritur në 4 muajt e mëparshëm. Në mënyrë të ngjashme, Kazakistani pa një rritje prej 120% të respektuar nga Rusia me 61%. Rrjeti Bitcoin hashrate u zhyt me pothuajse 70% në kulmin e shtypjes kineze, por në të vërtetë është rikuperuar që atëherë dhe gjithashtu aktualisht po i afrohet shkallëve të pikut.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Thyerja: Shtetet e Bashkuara tejkalojnë Kinën për t'u bërë qendra kryesore e minierave të Bitcoin
  • CrazyCroco, NFT fillestare në Solana për të prerë mallra si NFT & & telefononi emrat e markave luksoze
  • Rrjetet kryesore të reklamave të kriptos në 2021
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin: BTC Vazhdon Shpërthimin në 60,000 dollarë Në mes të zbavitjes së balenave
  • Crypto Crackdown: Bitmain për të ndaluar dërgimin e Antminers në Kinë këtë Tetor

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1062 Artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar dhe gjithashtu indiane. Si një kripto-gazetar, pasionet e tij varen nga inovacioni blockchain që nxit në të gjithë klimat ekonomike që lindin. I mëparshëm

CrazyCroco, NFT fillestare në Solana për të prerë mallra si NFT & & telefononi emrat e markave luksoze

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju