Thyerja: Departamenti i Thesarit i SHBA thotë se pasuritë dixhitale minojnë sanksionet

By Prashant Jha Botuar 18 orë më parë Përditësuar 18 orë më parë Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 18 orë më parë Përditësuar 18 orë më parë

Monedhat kriptografike si dhe asetet dixhitale në të vërtetë kanë bërë terren të mrekullueshëm këtë vit pasi titanët institucionalë si dhe kombet si El Salvador kanë përqafuar në të vërtetë Bitcoin si dhe asetet kripto në komunitetin e tyre ekonomik ekologjik. Sidoqoftë, kjo në të vërtetë është bërë një burim frike për menaxhimin e Biden. Departamenti i Thesarit i SHBA-së lëshoi ​​një rekord dëshmitar të Sanksioneve duke deklaruar se asetet dixhitale minojnë programet e sanksioneve të nisura nga SHBA.

"& Ldquo; Përparimet teknologjike të tilla si paratë dixhitale, sistemet e ndryshme të shlyerjes, si dhe metodat krejt të reja të fshehjes së blerjeve ndërkufitare të gjitha ndoshta ulin efektivitetin e sanksioneve amerikane. Këto risi u japin yjeve të këqij shanse për të mbajtur, si dhe për të lëvizur fonde jashtë sistemit ekonomik të bazuar në jakë. Ata gjithashtu pajisin armiqtë tanë që kërkojnë të ndërtojnë sisteme krejt të reja ekonomike, si dhe sistemimi të planifikuara për të pakësuar fitimin '& rsquo; s funksion në mbarë botën, & rdquo;

Dollari i Shteteve të Bashkuara është paraja e shitjes së tregut botëror të profesioneve, si dhe SHBA në fakt ka siguruar një minimum prej 9,000 sanksionesh kundrejt shërbimeve, si dhe kombeve të zbuluara që shkojnë kundër politikave të ndryshme. Sidoqoftë, aktivet e kriptos në fakt kanë qenë mjaft të preferuara në mesin e vendeve të miratuara për të kaluar kufizimet. Kohët e fundit, Irani në fakt ka promovuar përdorimin e Bitcoin për negociatat e profesionit në mbarë botën.

Thesari i SHBA dëshiron të thellojë njohuritë e tij mbi asetet dixhitale

Regjistri kryesor i dëshmisë përmendi që kompania duhet të forcojë kuptimin e saj në zhvillimin e aseteve dixhitale, si dhe fushën e zgjidhjeve për të mbështetur ciklin e plotë të detyrave të sanksioneve.

"& Ldquo; Në veçanti, Thesari duhet të blejë rritjen e mirëkuptimit të tij institucional, si dhe kapacitetet në zhvillimin e pasurive dixhitale, si dhe zonën e zgjidhjeve për të mbështetur ciklin e plotë të detyrave të sanksioneve," & rdquo;

Menaxhimi i Bidenit gjithashtu u bë fillestari për të marrë në mënyrë të konsiderueshme rrezikun e ransomware, si dhe për të mos lëshuar paralajmërime kundrejt sulmeve të tilla, por në të njëjtën mënyrë parashikoi sanksione fillestare në rast kundrejt një shkëmbimi rus, pasi gati 590 milionë dollarë para të shpërblimit kripto në të vërtetë janë paguar në 2021 vetëm. Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara në fakt ka lidhur mbi 5 miliardë dollarë në shlyerjen e parave të shpërblimit të Bitcoin gjatë viteve të mëparshme.

Lexo artikullin:  Burri falsifikon rrëmbimin e vet dhe arratiset me 1.15 milionë dollarë në Bitcoin të klientëve

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Hedera Hashgraph HBAR Analiza e Çmimeve: HBAR Gjen Mbështetje në Tre Kornizat Kohore kryesore, si dhe Rritja e Kërkesës kundrejt BTC
  • Bitcoin Futures ETF nga ProShares theu shumë rekorde ditën e parë, ja gjithçka që duhet të dini
  • Analiza e Çmimeve Polkadot DOT: Divergjenca Bearish në Grafikun Javor Mund të Ngadalësojë Momentin Përmbys në Nivelin Intraday
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: Kthimi i BTC në 62,000 dollarë zgjat brezin fitues që synon 68,000 dollarë
  • Duke ndjekur trendet aktuale të rritjes, Këtu janë dy monedhat kryesore për t'u parë për javën
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të të ardhmes së BTC nga SEC i SHBA

Twitter LinkedIn Prashant Jha 1078 artikuj Një gradë dizajni, Prashant përqendrohet në tregjet e Mbretërisë së Bashkuar si dhe ato indiane. Si një kripto-gazetar, norma e interesave të tij varet nga nxitja e inovacionit të blockchain gjatë situatave ekonomike që lindin. I mëparshëm

"" BTC, ETH, ICP: Vazhdimi i kriptos që mund të lëshojë ueb -in e hapur "nga Daniel McGlynn

Tjetër

Projekti Cadalabs prezanton CALA Token Pre Sale pasi keni mbledhur 1 milion dollarë nga Shitja e Tokenit Privat të It

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju