Thyerja: Ministri i Financave i Zimbabve thotë se është e pamundur të injorohen kriptovalutat

By Prashant Jha Botuar 4 sekonda mbrapa Përditësuar 4 sekonda mbrapa Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Prashant Jha Botuar 4 sekonda mbrapa Përditësuar 4 sekonda mbrapa

Tregu i kriptomonedhës në fakt është bërë i përhapur në vitin 2021 duke u dalluar nga kompanitë jo thjesht institucionale, si dhe miliarderët, megjithatë përveç kombeve. Së pari El Salvador zhvilloi sfondin duke e bërë Bitcoin një tender të ligjshëm në vend i cili aktivizoi një ndikim Domino që çoi në ngjashmërinë e Paraguajit, Argjentinë, si dhe Panamaja duke kërkuar gjithashtu të ligjësojë përdorimin e kriptove në raundin e tyre ekonomik.

Tani Zimbabve mund të regjistrohet gjithashtu me organizatën në zgjerim pasi Ministri i Financave i kombit sapo ka pohuar se është '& rsquo; është e pamundur të injorosh kriptovalutat në këtë moment. Ministri i financave Mthuli Ncube pretendoi pothuajse 30% të kombit '& rsquo; Të rinjtë blehen kripto-asete, si dhe '& rsquo; është e pamundur të ikësh prej tij. Sipas një regjistrimi të publikuar në Herald, ministri i financave në të vërtetë nënkuptonte dhënien e mundshme të futjes në tregun e kriptove për të reklamuar përdorimin e tij. Ncube kërkoi përdorimin e kriptove si një kurs posedimi të investimeve financiare në krahasim me një para. Ai diskutoi,

“& Ldquo; (*) shikimi ynë është se ne nuk e dëshirojmë atë Por bëhuni një para. për këtë Dëshironi të jeni një kurs investimi financiar. përmes sistemit So, ne me siguri do të përpiqemi që Victoria Falls Stock Exchange të prodhojë artikuj të bazuar në kripto atje, të cilat janë të rrethuara me unaza brenda zonës jashtë shtetit. ”& rdquo; to on (*)?

Zimbabve Duke punuar në komunikimin e tij në Rregulloret e Kriptos,

Gjatë la të kuptohet se qeveria federale e Dubait aktualisht ka filluar procedurën e menaxhimit të kriptove. Ncube diskutoi se qeveria federale në fakt ka filluar një program sandboxZimbabwean “& ldquo; Ai në fakt ka ndërmarrë hapin e parë aktualisht, si dhe ka zhvilluar një sandbox, në

e Ne (RBZ), ku koncepti si dhe çdo gjë e vogël po vlerësohen në një atmosferë të kontrolluar të sigurt, ku sigurisht që pas kësaj do të lëvizë Banka Rezervë këtë atmosferë pa rrezik në Zimbabve, "& rdquo; për të pohuar. Viktoria bie në norma e zgjerimit të interesit të vendeve të testuara ekonomikisht në drejtim të kriptos, stilolapsi i pronave elektronike që u shikua si një flluskë neto po zhvillon një rend të ri ekonomik global në botë. 

Duke parë:

Lexo artikullin:  Ark Invest i Cathie Wood blen 300K aksione shtesë të Bitcoin Trust të Grayscale (GBTC)

ETF

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Thyerja e një Ministri të Financave në Zimbabve thotë se është e pamundur të injorohen kriptovalutat
  • Pse Bitcoin, si dhe është kaq $ 100k? Oferta e madhe: FinCEN mund të shtyjë Bitcoin mbi $ 5.2
  • Thyerja ($ BTC) Lidh 60,000 miliardë dollarë me Pagesat Ransomware Bitcoin BTC
  • Çmimi i Bitcoin bie në ETF në mesin e thashethemeve në rritje të Shteteve të Bashkuara SECFutures: Miratimi i BTC nga ATH
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin 65,000 dollarë afrohet më shumë me: BTC afër 60,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i Çmimit të Bitcoin A Vazhdon Shpërthimi në LinkedAmid 1070 Zbavitja e Balenave

Twitter grad dizajni, Në Prashant Jha përqendrohet në Mbretërinë e Bashkuar si dhe Artikuj Një tregje. Prashant një kripto-gazetar, shkalla e interesave të tij varet nga teknologjia moderne blockchain që nxit në të gjithë klimat ekonomike që lindin. ETF Indiane si A I mëparshëm

Pse Bitcoin, si dhe është kaq $ 100k? Ofertë e Madhe

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju