Analiza e çmimeve të BTC: Sinjali i Divergjencës Bearish Në Majin Javor Mund të Ftoheni gjatë Intraday

By Sunil Sharma Botuar 4 sekonda mbrapa Përditësuar 4 sekonda mbrapa Shkëmbeni 130+ DEX Blini më së miri në

Shkëmbimeve

Binance

Sportsbook

1xbit

Portofol

libër i llogarive By Sunil Sharma Botuar 4 sekonda mbrapa Përditësuar 4 sekonda mbrapa

Fondi i shumëpritur i Bitcoin BTC ETF-Exchange i Tregtuar është aktualisht i autorizuar nga SEC i Shteteve të Bashkuara, dhe gjithashtu '& rsquo; s konsiderohet një përparim i favorshëm për të gjithë tregun e kriptomonedhës. Analistët rekomandojnë që tregu i kriptove mund të shohë burime që rrjedhin, me supozime rreth financuesve që heqin ETF -të e Arit pikërisht në Bitcoin.

Le '& rsquo; s shqyrtoni grafikët e BTCUSDT për mirëkuptime në aktivitetin aktual të çmimeve.

Analiza javore e grafikut Bitcoin (BTC)

Çmimi i Bitcoin është përsëri në titujt e mediave elektronike të shumta elektronike pasi ekspertë të shumtë mendojnë për një rritje të çmimit pas ATH 2021. Megjithatë, ndërsa çmimi është pumpduke qenë të vështira në kohën e shtypit, ne gjithashtu dëshirojmë të sjellim interesin tuaj në modelet grafike të kthesës që mund të shkaktojnë tërheqje momentale të rritjes aktuale.

Një sinjal popullor i përmirësimit bearish është një sinjal i zakonshëm i divergjencës bearish në grafikun javor të mësipërm, ku RSI krijon një majë të reduktuar [82] në kontrast me grafikun e çmimeve që krijon një majë më të madhe.

Ne përgatitemi për një zbutje të çmimit të BTC nëse vlera RSI mbetet e listuar nën nivelin-87 në javën e ardhshme.

Analiza ditore e grafikut të Bitcoin (BTC)

Një pamje nga programet kohore të përditshme fillimi i një projekti të favorshëm më 01 Tetor '& rsquo; 21 pasi RSI kaloi mbi nivelin-75 dhe gjithashtu nuk ka zbritur më poshtë nën nivelin 25 që atëherë. 

Çmimi i Bitcoin BTC mbetet për të vendosur nivele të reja dhe gjithashtu kohët e fundit është i trembur në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave në 64854.00 dollarë, pasi indeksi i qëndrueshmërisë së anëtarëve të familjes krijon një nivel të reduktuar [79] duke sinjalizuar një prirje më të mundshme të çmimeve përpara.

Ne parashikojmë që çmimi më i lartë i energjisë të vazhdojë deri në fund të javës ekzistuese, duke konsideruar se RSI mbetet të tregtojë mbi nivelin-25.

Ndërsa ne jemi pozitivë për një rritje të kërkuar për BTC, ne gjithashtu rekomandojmë vendosjen e disa fondeve në krah për një rënie të mundshme të çmimeve që mund të shihen me rënien e RSI të listuar nën nivelin-25 në kohëzgjatjen e përditshme.

Bitcoin (BTC) 4 orë Analiza e grafikut

Ndihma e 12 tetorit 20:00 [53879 dollarë] verifikoi përmirësimin e çmimit në kohëzgjatjen e përditshme të çmimit të BTC përsëri në një koleksion të majave më të mëdha dhe gjithashtu lugave.

Një divergjencë e fshehur aktuale e favorshme në kohën e shtypit vë në dukje përfundimin e përmirësimit prej 3.8% nga sot '& rsquo; s e lartë.

Sidoqoftë, një dështim i çmimeve i listuar më poshtë në linjën e fshehur të modelit të divergjencës së favorshme sigurisht që do të stimulonte një shitje të shpejtë të çmimit të BTC në zonat e çmimeve të reduktuara, ndoshta rreth shenjës prej $ 58k.

  • Trending
  • Analiza e çmimeve
  • Analiza e çmimeve të BTC: Sinjali i Divergjencës Bearish Në Majin Javor Mund të Ftoheni gjatë Intraday
  • Vlera totale e DeFi u bllokua goditi ATH pasi Tregu i Kriptimit shikon ringjalljen
  • MARRELDHNIET PUBLIKE: Sistemi i pagesave DeGeThal synon të marrë përsipër ekosistemin e Crypto Exchange
  • Çmimi i Bitcoin bie në 60,000 dollarë në mesin e thashethemeve në rritje për miratimin e ETF të së ardhmes BTC Nga SEC i Shteteve të Bashkuara
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC po afrohet me ATH afër 65,000 dollarë në mes të kërkesës së mundshme nga vendet në zhvillim
  • Parashikimi i çmimit të Bitcoin: BTC vazhdon shpërthimin në 60,000 dollarë në mes të një bredhje balene
Lexo artikullin:  Presidenti i El Salvadorit tallet me qëndrimin e Suedisë kundër minierave të Bitcoin

Facebook Twitter LinkedIn Sunil Sharma 229 artikuj Sunil është një pronar biznesi serik dhe gjithashtu aktualisht ka operuar në zonën e blockchain dhe kriptovalutave për 2 vjet aktualisht. Më parë ai ishte bashkë-themelues i Qeverisë së Indisë, i cili mbështeti fillimin e kompanisë In Thinks dhe aktualisht është Kryeredaktor në Coingape dhe gjithashtu CEO në SquadX, një fillestar fintech. Ai në fakt ka lëshuar më shumë se 100 shkrime mbi kriptomonedhën dhe blockchain dhe gjithashtu ka ndihmuar në të vërtetë një shumëllojshmëri të ICO-ve në suksesin e tyre. Ai në fakt ka bashkë-dizajnuar trajnime komerciale për avancimin e blockchain dhe gjithashtu ka organizuar në fakt takime të shumta në të kaluarën. Ndiqeni atë në Twitter në @sharmasunil8114 dhe gjithashtu lidheni me të në sunil (at) coingape.com I mëparshëm

Vlera totale e DeFi u bllokua goditi ATH pasi Tregu i Kriptimit shikon ringjalljen

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju